Euroopa teadusfoto võistlus 2015

This page is a translated version of a page Commons:European Science Photo Competition 2015 and the translation is 27% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:European Science Photo Competition 2015 and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.
Next competition will be held in November 2017. See more at wikisciencecompetition.org

Kontseptsioon

Teadus on Euroopa kultuuri lahutamatu osa. Ei piisa aga lihtsalt teadusest rääkimisest, vaid seda on vaja avalikkusele näidata. Jäädvustada toimuvat ja seda teistega jagada. Seepärast on vaja ka teadusfoto võistlust. 2015. aasta novembris toimus esimene üle-Euroopaline seesugune üritus, mille tähelepanu keskmes on fotode vaba taaskasutuse võimaldamine tagamaks nende maksimaalselt laia levikut.

Võistlus leiab aset Vikipeedias, sest see keskkond on vägagi sobilik haridusliku sisuga materjalide levitamiseks. Iseäranis hästi sobituvad siia teadusfotod. Vaba ligipääs, aktiivne kogukond ja üldine usaldusväärsus muudavad selle heaks keskkonnaks populaarteaduslike materjalide vahendamisel. Vikipeedia hindab teadusfotosid kõrgelt nende inforikkuse tõttu ja nende sobivuse pärast entsüklopeediasse. Nii loodame, et teadusfoto võistlus aitab teineteisele lähendada teadlasi ja veebientsüklopeediat, et võimaldada seeläbi paremat ligipääsu teadusmaterjalidele.

Aastatel 2011–2013 katsetati kontseptsiooni Eesti teadusfoto võistluse raames. 2015 jõudis kätte aeg projekti ulatust ja mõju laiendada. Nõnda korraldati novembris 2015 Vikipeedias üle-Euroopaline teadusfoto võistlus pakkumaks teadlastele paika, kus jagada infot oma tegemistest ja kirest teaduse vastu läbi visuaalsete materjalide. Näidata seda, et milline on tänapäevane teadus.

Euroopa teadusfoto võistlus toimus kahel tasandil: alustuseks iga riigi osavõistlus, kust kohalikud žüriid valivad välja pildid rahvusvahelisse finaali, ning finaal, kus selguvad üldvõitjad. Kohalikud korraldusmeeskonnad vastutavad ürituse tutvustamise, regionaalsete võitjate valimise ning kohapealse koostöö eest partnerite ja sponsoritega. Kohapealse meeskonna puudumisel täidab nende rolli rahvusvaheline tiim.

Oleme seadnud eesmärgiks, et kõigil Euroopa teadusfotograafidel oleks võimalik sellel võistlusel osaleda.

Märkus: Kõik siin lehel olevad fotod lisati Vikipeediasse / Wikimedia Commonsisse Eesti teadusfoto võistluse raames.

Meediateated