Last modified on 17 May 2008, at 02:20

Commons:Hapat e para

Në gjuhë tjera

Alemannisch | aragonés | العربية | asturianu | български | brezhoneg | català | کوردی | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | français | galego | hrvatski | magyar | interlingua | italiano | 日本語 | ភាសាខ្មែរ | 한국어 | Lëtzebuergesch | lietuvių | македонски | Nederlands | norsk nynorsk | norsk bokmål | occitan | polski | português | română | русский | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | suomi | svenska | Türkçe | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | Zazaki | +/−

|}

Hapat e para
prapa | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | para


Me këtë udhëzues do të informoheni për disa tema.

  • Anëtarësimi - hapja e një konto me një nofkë dhe një fjalë kalim që ju mundëson të identifikohen në projekt.
  • Ngarkimi - rrjedha e procesit të bartjes d.m.th futjes së fotografisë suaj në projekt.
  • Licencat - licenca d.m.th të drejtat apo kushtet të cilat ju i parashtroni për fotografinë që keni paraqitur.
  • Përshkrimi i fotografisë - përshkrimi d.m.th një rreshtë me të cilen e përshkruani fotografinë
  • Kategorizimi - kategorizimi d.m.th futja e fotografisë në njëren nga kategorit ekzistuese apo krijimi i një kategorie të re për fotografin e paraqitur në projekt.
  • Lidhja me Commons - lidhja d.m.th e fotografive që janë të bartura në këtë projekt dhe paraqitja e tyre në projektet në gjuhët tjera.
  • Përdorimi i figurave - Përodorimi i figurave d.m.th veprimet si gjurmimi i tyre dhe veprime të ngjajshme përbrenda projektit.