Вікісховище:LrMediaWiki

This page is a translated version of a page Commons:LrMediaWiki and the translation is 92% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:LrMediaWiki and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.
LrMediaWiki (COM:LRMW)

LrMediaWiki — це вільний та відкритий плагін для Adobe Photoshop Lightroom, що підтримує експорт медіафайлів (фото, зображень) у примірники MediaWiki. Наразі LrMediaWiki перебуває в стані бета-версії.

Встановлення

Вимоги

LrMediaWiki вимагає наявності Lightroom 4, 5 або 6/CC, і працює в операційних системах Windows і macOS.

Встановлення

  • Завантажте останню версію LrMediaWiki з GitHub (наразі це LrMediaWiki-1.8.zip).
  • Архів містить папку з назвою LrMediaWiki.lrplugin. Розпакуйте її в місці на свій вибір, але не змінюйте назву папки LrMediaWiki.lrplugin.
  • У Lightroom відкрийте Plug-in Manager (Windows та macOS: FilePlug-in Manager…).
  • Клацніть Add і виберіть папку LrMediaWiki.lrplugin, яку Ви розпакували раніше.
  • Тепер у списку зліва має з'явитися «LrMediaWiki». Переконайтесь, що його іконка зелена, а статус — «Installed and running».
  • Додайте цю сторінку до свого списку спостереження, щоб побачити, коли з'являться нові випуски. Оновлюйте плагін у той же спосіб, в який його встановили. Наразі не існує механізму автоматичного оновлення.

Використання

 
Діалог експорту LrMediaWiki (v0.4)

LrMediaWiki додає ціль «MediaWiki» до діалогу щодо експорту. На першому кроці рекомендується створити стандартне експортне налаштування з Вашим ім'ям користувача, бажаною ліцензією, Вашими користувацькими категоріями та бажаною схемою іменування. Після цього використайте метадані файлу, щоб вказати описи файлів і категорії (один з наборів метаданих «LrMediaWiki – Artwork», «LrMediaWiki – Information», «LrMediaWiki – Information (de)» або «LrMediaWiki – Object Photo»).

Налаштування входу в систему (для експорту)

В розділі «LrMediaWiki Login Information» експортного діалогу треба вказати Ваші дані для входу в систему та інсталяцію MediaWiki, в яку Ви хочете завантажити файли.

Username
Ваше ім'я користувача MediaWiki
Password
Ваш пароль MediaWiki
Note: if you have switched to 2-Factor-Authentication then your normal MediaWiki credentials will not work. You must create a bot password using Special:BotPasswords for this plug-in. Call this bot password "LrMediaWiki" and grant it rights "Edit existing pages", "Create, edit, and move pages", "Upload new files", and "Upload, replace, and move files". The username will then be your-username@LrMediaWiki and the password the bot password generated. Save this somewhere safe and remember to save the change to the Lightroom plug-in by right-clicking on your export preset and select "Update with Current Settings".
API Path
Шлях до файлу api.php тієї інсталяції MediaWiki, до якої Ви хочете отримати доступ. Щоб визначити шлях, перейдіть на «Special:Version» → «Entry point URLs» → «api.php» у відповідній інсталяції MediaWiki. Для проектів Вікімедіа це https://subproject.project.org/w/api.php, напр., https://commons.wikimedia.org/w/api.php. Не забувайте використовувати безпечне з'єднання (HTTPS), щоб захистити свої дані для входу в систему. Якщо Ви хочете лише протестувати, можете скористатися Beta Commons за адресою https://commons.wikimedia.beta.wmflabs.org/w/api.php.

Налаштування завантаження (для експорту)

В розділі «LrMediaWiki Upload Information» експортного діалогу треба вказати деталі для сторінок опису завантажених файлів.

Шаблон «Infobox»
Виберіть одне з «Information», «Information (de)», «Artwork» або «Object photo».

Якщо натиснете кнопку «Preview of generated wikitext», зможете перевірити сторінку опису яку LrMediaWiki згенерує для Вас. Якщо Ви вибрали декілька файлів, можете перемикатися між ними за допомогою кнопок◀◀ (перший), (попередній), (наступний) і ▶▶ (останній).

Source
Джерело файлів, зазвичай {{own}}.
Author
Автор файлів, зазвичай [[User:YourUserName|YourRealName]].
Permission
Інформація про дозвіл на кшталт {{PermissionOTRS}}
Other templates
Інші шаблони на кшталт {{Panorama}} або {{Personality rights}}, що будуть додані нижче шаблону {{Information}} і над розділом ліцензій.
License
Шаблон ліцензії, який слід використати, напр., {{Cc-by-sa-4.0}}. також може містити додаткові шаблони, розміщені нижче шаблону {{Information}}.
Categories
Категорії, до яких слід додати всі завантажені зображення, без префікса Category:. Якщо категорій декілька, відокремлюйте їх за допомогою ;. Усі завантаження додаються до категорії Category:Uploaded with LrMediaWiki за замовчуванням.
Gallery
Якщо це поле задано, LrMediaWiki додає галерею Ваших завантажень до сторінки з вказаною назвою.

Налаштування завантаження (для окремого файлу)

 
Поля на файл

Опис файлу, що буде використаний на сторінці опису, і категорії, беруться з метаданих файлу. В модулі бібліотеки Lightroom відкрийте розділ метаданих на правій панелі (комбінація клавіш для Windows: Ctrl+4, для macOS: cmd+4) і виберіть в лівому верхньому кутку набір метаданих «MediaWiki for Lightroom». LrMediaWiki підтримує покоління трьох різних шаблонів-карток, або {{Information}}, або {{Artwork}}, або {{Object photo}}. В експортному діалозі Вам треба буде вибрати один з цих трьох шаблонів. Поля набору метаданих «MediaWiki for Lightroom» збиті у три розділи: загальний розділ з полями, що використовуються всіма шаблонами-картками, розділи «Artwork» і «Object photo», що використовуються цими шаблонами-картками:

  • Якщо Ви маєте намір скористатися {{Information}} для експорту, використайте сім полів із загального розділу. Поля розділів «Artwork» і «Object photo» при експорті будуть проігноровані.
  • Якщо Ви маєте намір використати {{Artwork}} для експорту, використайте сім полів із загального розділу, а також поля розділу «Artwork». Поля з розділу «Object photo» будуть проігноровані при експорті.
  • Якщо Ви маєте намір скористатись {{Object photo}} при експорті, використайте сім полів із загального розділу, та поля розділу «Object photo». Поля розділу «Artwork» будуть проігноровані при експорті.

Ви можете вказати:

Загальний розділ

Description (en)
Англомовний опис із використанням вікірозмітки, напр., A special [[:en:file|]].
Description (de)
Німецькомовний опис із використанням вікірозмітки, напр., Eine spezielle [[:de:Datei|]].
Description (other)
Додаткова вікірозмітка для описів іншими мовами, що мають бути розміщені нижче англомовного та німецькомовного опису, використовуючи, наприклад, {{fr|1=Description française}}.
Templates
Шаблони, поміщені у фігурні дужки: {{}}
Categories
Категорії, відокремлені символом «;» — уникайте пробілів до та після цього символа
Інші версії
Інші версії
Інші поля
Інші поля, такі як {{Credit line}}

Дані про дату для шаблонів {{Information}} і {{Object photo}} беруться з IPTC-поля «Date Created».

Розділ «Artwork»

Поля в цьому розділі (з Artist по Wikidata) стосуються параметрів шаблону {{Artwork}}. Будь ласка, перегляньте документацію цього шаблону, щоб зрозуміти, як використовуються його поля.

Розділ «Object photo»

Поля в цьому розділі (Object, Detail і Detail position) стосуються параметрів шаблону {{Object photo}}. Будь ласка, перегляньте документацію цього шаблону, щоб зрозуміти, як використовуються його поля.

Приклади

Ці два приклади ілюструють, яким чином записи на рівнях файлу (справа) та експортного діалогу (посередині) спричиняються до попереднього перегляду згенерованої вікірозмітки (зліва)

Налаштування плагіна

 
Конфігурація LrMediaWiki

Відкрийте FilePlug-in ManagerLrMediaWiki, щоб отримати доступ до цих налаштувань.

Попередній перегляд
Налаштування «Font Name» і «Font Size» будуть використані при попередньому перегляді згенерованої вікірозмітки.
Create snapshots on export
Якщо поставлено галочку, після кожного успішного експорту в MediaWiki буде зроблено копію відповідного коду.
Export keyword
Якщо встановлено, це ключове слово буде додано до фото після успішного експорту в MediaWiki.
Check for new plugin versions
Якщо поставлено галочку, LrMediaWiki перевірятиме, чи є якісь оновлення цього плагіна, після кожного запуску LrMediaWiki (надсилатиме запит на github.com).
Enable logging
Якщо поставлено галочку, LrMediaWiki записуватиме всі запити та відповіді на них у файл журналу у Вашій папці «Документах». Будьте дуже обережні при використанні цієї опції, оскільки сюди входить також Ваш запит на вхід у систему з Вашим паролем! Цю опцію слід вмикати лише в тому випадку, коли вона Вам справді потрібна, і не можна ділитися файлами з журналу без попередньої перевірки їхнього вмісту.

Заповнювачі

LrMediaWiki надає концепцію заповнювачів. Заповнювачі можна вставляти в поля LrMediaWiki і при попередньому перегляді та завантаженні замінюються контентом полів, що містять заповнювачі. Їх можна використовувати в кожному полі LrMediaWiki, для кожного файлу і в експортному діалозі.

Щоб проілюструвати, як можуть бути використані заповнювачі, давайте уявимо такий сценарій використання: у нас може бути набір із трьох фотографій, які є портретними фото трьох астронавтів місії Аполлон 11. Усі поля опису в LrMediaWiki мають бути однаковими, і складатися із загальних та індивідуальних термінів. Поле опису LrMediaWiki може мати такий запис: «Місія Аполлон 11, астронавт <title>». Цей опис використовує заповнювач <title>. Опис буде однаковим для всіх трьох фото. Якщо всі три фото мають різні записи в полі Lightroom «Title» («Ніл Армстронг», «Базз Олдрін» або «Майкл Коллінз»), заповнювач <title> буде замінено цими трьома записами. Напр., заміна заповнювача призведе до появи поля опису «Місія Аполлон 11, астронавт Ніл Армстронг», якщо в полі «Title» у Lightroom було зазначено «Ніл Армстронг». Щоб переконатись, чи добре спрацює заміна заповнювача, можна скористатись опцією попереднього перегляду «Preview of generated Wikitext» в експортному діалозі.

До речі, замість використання <title>, при цьому сценарії використання <personShown> теж підійде (або й буде кращим).

Заповнювачі й мапування полів у Lightroom
Заповнювач Поле в Lightroom Опис
<fileName> File Name Назва файлу (напр., «myFile.jpg»)
<copyName> Copy Name Назва, що асоціюється з цією копією
<folderName> Folder / File Path Назва папки, в якій перебуває файл. Назва «Folder» використовується в наборах метаданих «Default», «All Plug-in Metadata», «EXIF and IPTC», «Location» і «Quick Describe»; назва «File Path» використовується в наборі метаданих «EXIF».
<path> Шлях Поточний шлях до фотофайлу, якщо доступно; в іншому разі — відомий шлях до файлу.
<fileSize> File Size
Приклад: 23.27 MB
Форматований розмір файлу, або, якщо файл поза мережею, але є попередній перегляд Smart-файлу, розмір цього Smart-файлу[1]
<fileType> File Type Тип файлу, видимий для користувача (DNG, RAW тощо)
<rating> Rating Рейтинг файлу (кількість зірочок), встановлений користувачем, значення: 1 ... 5
<label> Label
Приклад: Red
Назва призначеної назви кольору
<colorNameForLabel> Color Label
Приклад: red
Назва кольору, що відповідає кольору, пов'язаному з цим фото. Одне з «red», «yellow», «green», «blue», «purple», «white» (= arbitrary), «grey» (= none). Задання будь-якого іншого значення в полі «Label» спричинить відтворення фото з індикатором назви білого кольору.
<caption> Caption Текстовий опис, включно з підписами зображення; те ж саме, що й Description
EXIF Усі поля набору метаданих «EXIF»
<dimensions> Dimensions Оригінальні розміри файлу (напр., «5472 x 3648»)
<width> Ширина Оригінальна ширина файлу (напр., «5472»)
<height> Висота Оригінальна висота файлу (напр., «3648»)
<aspectRatio> Співвідношення сторін Співвідношення сторін фото (визначається як ширина / висота). Наприклад, стандартне фото 35 мм в режимі ландшафту дає співвідношення 1.5.
<croppedDimensions> Cropped Обрізані розміри файлу (наприклад, «4612 x 3452»)
<croppedWidth> Обрізана ширина Обрізана ширина файлу (наприклад, «4612»)
<croppedHeight> Обрізана висота Обрізана висота файлу (наприклад, «3452»)
<dateTimeOriginal> Date Time Original
Наприклад: 9/15/05 5:32:50 PM
Дата й час виконання знімка (наприклад, «09/15/2005 17:32:50»). Форматування може варіюватись залежно від налаштувань локалізації користувача.[2]
<dateTimeDigitized> Date Time Digitized
Приклад: 9/15/05 5:32:50 PM
Дата й час сканування (наприклад, «09/15/2005 17:32:50»). Форматування може варіюватись залежно від налаштувань локалізації користувача.[2]
<dateTime> Date Time
Приклад: 9/15/05 5:32:50 PM
Скориговані дата й час (наприклад, «09/15/2005 17:32:50»). Форматування може варіюватись залежно від налаштувань локалізації користувача.[2]
<exposure> Exposure
Приклад: ¹⁄₆₀ sec at ƒ / 2,8
Опис експозиції (напр., «1/60 sec at f/2.8»)
<shutterSpeed> Shutter Speed
Приклад: ¹⁄₆₀ sec
Витримка (напр., «1/60 sec»)
<shutterSpeedRaw> Числове значення витримки Витримка, в секундах (напр., «0.016666» = 1/60 sec)
<aperture> Діафрагма Діафрагма (напр., «ƒ / 2,8»)
<apertureRaw> Числове значення діафрагми Числове значення діафрагми (напр., «2.8»)
<focalLength> Focal Length Фокальна відстань об'єктива при знімку (напр., «132 mm»)
<focalLength35mm> Focal Length 35mm Фокальна відстань в еквіваленті 35 мм (напр., «211 mm»)
<brightnessValue> Brightness Value Значення яскравості (напр., «-2»)
<exposureBias> Exposure Bias
Приклад: ‒ ¹¹⁄₃₂ EV
Експокорекція/компенсація експозиції (напр., «-2/3 EV»)
<isoSpeedRating> ISO Speed Rating Швидкість ISO (напр., «ISO 200»)
<flash> Flash
Приклад: Did fire
Чи спрацював спалах, чи ні (напр., «Did fire»)
<exposureProgram> Exposure Program
Приклад: Aperture priority
Програма експозиції (напр., «Aperture priority»)
<meteringMode> Metering Mode
Приклад: Pattern
Режим вимірювання експозиції (напр., «Pattern»)
<subjectDistance> Відстань до об'єкта Відстань до об'єкта (напр., «3.98 m»).[1]
<cameraMake> Make Виробник фотокамери
<cameraModel> Model Модель фотокамери
<cameraSerialNumber> Serial Number Серійний номер фотокамери
<lens> Lens Об'єктив (напр., «28.0-135.0 mm»)
<artist> Artist Ім'я творця
<software> Software Програма, використана для обробки/створення фото
Not available User Comment Це поле не можна задати як заповнювач через відомий баг.
<gps> GPS Розташування місця, зображеного на цьому фото (напр., «50°39'55" N 7°12'35" E»)
<gpsLat> Широта Широта розташування місця, зображеного на фото (напр., «50.665211111112»)
<gpsLon> Довгота Довгота місця, зображеного на цьому фото (напр., «7.2098472222217»)
<gpsAltitude> Altitude
Приклад: 295.6 m
GPS-висота місця, зображеного на цьому фото (напр., «295.6 m»)[1]
<gpsAltitudeRaw> Числове значення висоти GPS-висота місця, зображеного на цьому фото в метрах (напр., «295.6012»)
<gpsImgDirection> Direction
Приклад: South-West
GPS-напрямок цього фото (напр., «South-East»). Доступ до цього поля потребує версії Lightroom CC/6 або новішої.
<gpsImgDirectionRaw> Числове значення напрямку GPS-напрямок цього фото в градусах (напр., «225»). Доступ до цього поля потребує версії Lightroom CC/6 або новішої.
IPTC – Contact Набір метаданих «IPTC», розділ «Contact». Контактна інформація творця надає всі дані, необхідні для зв'язку з творцем цього зображення, і складається з набору підвластивостей для відповідного адресування.
<creator> Creator Містить ім'я фотографа, але у випадках, коли фотографа не слід ідентифікувати, можна вказати назву компанії чи організації.
<creatorJobTitle> Job Title Містить назву професії фотографа. Оскільки це — різновид визначника, спершу треба заповнити поле Creator, як необхідна передумова для використання поточного поля.
<creatorAddress> Address Адреса як частина контактної інформації. Має необов'язкову можливість вказати назву компанії, а також всю необхідну інформацію для визначення місця розташування будівлі чи поштової скриньки, куди слід надсилати пошту. Зважаючи на це, адреса є полем, що складається з багатьох рядків.
<creatorCity> City Місто як частина контактної інформації.
<creatorStateProvince> State / Province Регіональна інформація, така як дані про штат чи провінцію, як частина контактної інформації.
<creatorPostalCode> Postal Code Місцевий поштовий код, як частина контактної інформації.
<creatorCountry> Country Країна як частина контактної інформації.
<creatorPhone> Phone Номер телефону як частина контактної інформації. Введіть робочі номери телефонів для особи, що створила це зображення, в міжнародному форматі, напр., +1 (123) 456789. Можна вказати два і більше номерів. В інтерфейсі користувача слід відокремлювати комами.
<creatorEmail> E-Mail Електронна адреса як частина контактної інформації. Введіть робочі електронні адреси особи, що створила зображення, напр., name@domain.com. Можна вказати дві і більше електронних адрес. В інтерфейсі користувача слід відокремлювати комами.
<creatorUrl> Website Веб-адреса як частина контактної інформації. Можна вказати дві і більше веб-адрес. В інтерфейсі користувача слід відокремлювати комами. Введіть робочі URL-адреси для особи, що створила це зображення, напр., http://www.domain.com/.
IPTC – Content Набір метаданих «IPTC», розділ «Content»
<headline> Headline Короткий конспект підпису. Headline — це не те ж саме, що Title. Введіть короткий конспект або резюме вмісту зображення, який можна опублікувати.
<caption> Description Текстовий опис зображення, включно з підписами. Введіть «підпис», що описує, хто, що й чому — що відбувається на цьому зображенні. Такий опис може включати імена людей та/або їхні ролі у сцені, показаній на зображенні. Те ж саме, що й Caption.
<iptcSubjectCode> IPTC Subject Code Вказує одну або більше тем із таксономії IPTC Subject-NewsCodes для категоризації зображення. Кожна тема представлена як рядок із 8 цифр у невпорядкованому списку. Вводьте лише значення з IPTC Subject NewsCode Controlled Vocabulary (див: http://www.newscodes.org/).
<descriptionWriter> Description Writer Ідентифікатор або ім'я особи, що брала участь у написанні, редагуванні або виправленні опису зображення.
<iptcCategory> Category Застарілий. Оскільки цей елемент метаданих було позначено як застарілий вже для IIM 4.1, його не було перейнято. Однак ці дані все ще синхронізуються з XMP-властивістю «photoshop:Category», а тому доступні для майбутнього використання — але за межами IPTC Core.
<iptcOtherCategories> Other Categories Застарілий. Оскільки цей елемент метаданих було затавровано як застарілий вже для IIM 4.1, його не було перейнято. Однак ці дані все ще синхронізуються з XMP-властивістю «photoshop:SupplementalCategories», а тому доступні для майбутнього використання — але за межами IPTC Core.
IPTC – Image Набір метаданих «IPTC», розділ «Image»
<dateCreated> Date Created Дата створення, IPTC-форматована (напр., «2005-09-20T15:10:55Z»). Визначає дату і (необов'язково) час коли було створено вміст зображення, замість дати створення цифрової репрезентації. Введіть дату виконання фотознімка. Виконавцям рекомендовано надавати користувачеві дату й час із EXIF-даних цифрової фотокамери для введення цієї дати вперше.
<creationDate> Дата створення Формат: РРРР:ММ:ДД, наприклад: 2005:09:20. Це — частина поля «Date Created», дефіси замінюються двокрапками. Немає стандартного поля IPTC.
<creationTime> Час створення Формат: гг:хх:сс, приклад: 15:10:55. Це — частина поля «Date Created». Немає стандартного поля IPTC.
<intellectualGenre> Intellectual Genre Описує природу, інтелектуальну, художню чи журналістську характеристику зображення. Введіть термін для опису природи зображення з огляду на його інтелектуальні чи журналістські характеристики, такі як щоденник чи функція (приклади за адресою: http://www.newscodes.org/).
<scene> IPTC Scene Code Описує сцену вмісту фото. Вказує один або більше термінів з IPTC «Scene-NewsCodes». Кожна сцена репрезентована рядком із 6 цифр у невпорядкованому списку. Вводіть лише значення з IPTC Scene NewsCodes Controlled Vocabulary (див.: http://www.newscodes.org/).
<location> Sublocation Точна назва місця розташування території, показаної на зображенні. Назва місця розташування має бути або назвою району міста, або назвою відомого місця чи (природної) пам'ятки за межами міста. Якщо йдеться про район міста, то цей елемент розташований на четвертому щаблі згори в географічній ієрархії.
<city> City Назва міста, територія якого показана на зображенні. Цей елемент перебуває на третьому щаблі згори в географічній ієрархії.
<stateProvince> State / Province Назва субрегіону країни, де розташоване місце, показане на зображенні. Цей елемент перебуває на другому щаблі згори в географічній ієрархії.
<country> Country Повна назва країни, де розташоване місце, показане на зображенні. Цей елемент перебуває на верхньому/першому щаблі в географічній ієрархії. Повна назва має бути словесною назвою, не кодом: код має потрапити в елемент «CountryCode».
<isoCountryCode> ISO Country Code Цей елемент перебуває на верхньому/першому щаблі географічної ієрархії. Цей код слід взяти з ISO 3166, і має бути дво- або трилітерним. Повна назва країни має потрапляти в елемент «Country»
IPTC – Status/Workflow Набір метаданих «IPTC», розділ «Status» і набір метаданих «EXIF and IPTC», розділ «Workflow»
<title> Title Коротка характеристика цифрового зображення. «Title» надає коротку назву, зрозумілу для людини, яка може бути текстовою та/або числовою характеристикою. Це не те ж сама, що Headline. Введіть коротку словесну і зрозумілу для людини назву зображення, це може бути назва файлу. Багато хто використовує поле «Title» для зберігання назви файлу зображення, хоча це поле можна використовувати багатьма способами. Формальні ідентифікатори вказуються в Digital Image Id, або у властивості Registry Entry розширення IPTC Extension.
<jobIdentifier> Job Identifier Номер або ідентифікатор для покращення роботи з робочим процесом. Це ідентифікатор, що створюється користувачем, і пов'язаний із завданням, для якого призначене зображення. Введіть номер або ідентифікатор, необхідний для контролю за робочим процесом або для відстежування. Оскільки цей ідентифікатор характеризує завдання із робочого процесу отримувача, його спершу має видати сам отримувач, потім він потрапляє до творця або постачальника об'єкта новин, і врешті додається творцем до цього поля.
<instructions> Instructions Будь-які з набору інструкцій від постачальника чи творця отримувачеві зображення, куди може входити таке: ембарго (NewsMagazines OUT) та інші обмеження, що не покриваються полем «Rights Usage Terms»; інформація щодо оригінального способу виконання зображення (примітки щодо сканування, інформація щодо кольору) або інша специфічна текстова інформація, що може бути потрібна користувачеві для точного відтворення; додаткові дозволи, необхідні при публікації; інформація щодо авторів та/або правовласників, якщо вона перевищує максимальну IIM-довжину поля для зазначення авторів чи правовласників. Введіть інформацію про ембарго чи інші обмеження, що не покриваються полем Rights Usage.
<provider> Creditline Зазначення осіб та/або організацій, використання якого вимагає постачальник при публікації зображення. Це — вільнотекстове поле. Введіть, кого треба згадати при публікації цього зображення. Для більш формальних ідентифікацій творця або правовласника цього зображення можна використовувати інші властивості прав.
<source> Source Ідентифікує оригінального правовласника інтелектуального контенту зображення. Це може бути агенція, член агенції, чи окрема особа. Джерело може відрізнятися від інформації в полі «Creator», та від сутностей у повідомленні про копірайт. Введіть назву/ім'я оригінального правовласника цього зображення. Це поле можна використовувати в першу чергу для робочих процесів із синдикації.
IPTC – Copyright Набір метаданих «IPTC», розділ «Copyright»
<copyrightState> Copyright Status
Приклад: Copyrighted
Статус копірайту на це зображення. Одне з «unknown», «copyrighted», або «public domain». Це поле не покривається стандартом IPTC.
<copyright> Copyright
Приклад: © 2008 Jane Doe
Містить будь-яке необхідне повідомлення про копірайт для зазначення інтелектуальної власності на це фото, і повинно ідентифікувати поточного правовласника фотографії. Інші сутності, такі як творець фотографії, можна додати у відповідному полі. Примітки щодо прав на використання слід вказувати у «Rights usage terms». Введіть повідомлення щодо поточного правовласника цього зображення, наприклад, © 2008 Jane Doe. Правовласництво можна виразити у більш контрольований спосіб за допомогою PLUS-полів «Copyright Owner», «Copyright Owner ID», «Copyright Owner Name» розширення IPTC Extension. Утримування значень цих чотирьох полів перебуває на відповідальності користувача.
<rightsUsageTerms> Rights Usage Terms Параметри ліцензування зображення, виражені простим текстом. Введіть інструкції щодо того, яким чином можна законно використовувати це зображення. PLUS-поля розширення IPTC Extension можуть використовуватись паралельно для вираження ліцензійного використання у більш контрольований спосіб.
<copyrightInfoUrl> Copyright Info URL
Приклад: CC BY 4.0 (en)
Це поле не покривається стандартом IPTC.
IPTC Extension – Description Набір метаданих «IPTC Extension», розділ «Description»
<personShown> Person Shown Ім'я особи, показаної на зображенні.
<nameOfOrgShown> Name of Org Shown Назва організації чи компанії, показаної на зображенні. Можна доповнювати значеннями з контрольованого словника в полі «Organisation Code».
<codeOfOrgShown> Code of Org Shown Код з контрольованого словника для ідентифікації організації чи компанії, показаної на зображенні. Введіть ідентифікатор для контрольованого словника, тоді двокрапку, і зрештою код зі словника, прив'язаний до організації, показаної на зображенні (напр., nasdaq:companyA). Наприклад, можна скористатись біржовою тікерною назвою.
<event> Event Характеризує або описує конкретну подію, під час якої було виконано фото. Приклади: прес-конференція, церемонія посвячення тощо. Якщо це якась мала подія із якогось більшого заходу, їх обидвох можна вказати в цьому полі: напр., XXXIX Olympic Summer Games (Beijing): opening ceremony. Непланові заходи теж можна зазначати в цій властивості.
Ключові слова Ключові слова для вираження суб'єкта цього зображення. Ключові слова можуть бути вільним текстом, і їх необов'язково брати з контрольованого словника. Коди з IPTC Subject NewsCodes у контрольованому словнику мають потрапляти в поле «Subject Code»: введіть будь-яку кількість ключових слів, термінів чи фраз, що використовуються для окреслення тематики зображення.
<keywordTags> Ключові слова Список ключових слів, як показано на панелі Keyword Tags (якщо вибрано «Enter Keywords»). Це — точний набір тегів, що були застосовані до фото безпосередньо, без жодного фільтрування за допомогою прапорців «Show on Export» тощо.
<keywordTagsForExport> Ключові слова Список ключових слів, як показано на панелі Keyword Tags (якщо вибрано «Enter Keywords»). Це усуває теги, які мали бути приховані за допомогою прапорця «Show on Export», і вставляє всі батьківські та дочірні теги (за винятком випадку, коли вони приховуються за допомогою «Export Containing Keywords»).
Current date Examples
<currentIsoDate> 2021-01-09
<currentLongDate> 9. Januar 2021[2]
<currentMediumDate> 09.01.2021[2]
<currentShortDate> 09.01.21[2]
<currentYear> 2021
<currentYearXX> 21
<currentMonth> 1
<currentMonthXX> 01
<currentMonthName> January
<currentDay> 9
<currentDayXX> 09
<currentDayName> Saturday
<currentTime> 20:22:15
<currentHour> 20
<currentMinute> 22
<currentSecond> 15
  1. a b c Роздільник десяткового числа в цьому полі залежить від налаштувань користувача на рівні операційної системи. Зміни можна здійснювати в тому ж контексті, що й зміни форматів дати/часу.
  2. a b c d e f Формат цього поля дати/часу залежить від налаштувань користувача на рівні операційної системи. Зміну формату можна виконати за допомогою:
    Windows:
    • Налаштування → Час і мова → Дата й час → Формати → Змінити формати дати й часу → Коротка дата
    • Налаштування → Час і мова → Дата й час → Формати → Змінити формати дати й часу → Довгий час
    macOS:
    • Системні параметри → Мова й регіон → Експертні… → Дата → Коротка
    • Системні параметри → Мова й регіон → Експертні… → Час → Середній

Поля, позначені курсивом, не відтворюються в інтерфейсі користувача програми Lightroom.
Описи взяті переважно з документації Lightroom Software Development Kit (SDK). IPTC-описи взяті з IPTC Standard Photo Metadata (July 2010) (PDF).

Виправлення проблем

Будь ласка, використовуйте багтрекер на GitHub або сторінку обговорення Commons talk:LrMediaWiki для повідомлень про помилки, для відгуків, запитань чи запитів на функції. Ось деякі відомі проблеми та підказки.

Стандартні налаштування експорту
Ви можете з легкістю визначити стандартні налаштування, використовуючи цільову MediaWiki. Якщо Ви вкажете стандартного автора, джерело, ліцензію та категорії, і збережете це експортне налаштування, то зможете просто клацнути правою кнопкою миші на файлі та вибрати ExportWith Presets → Ваше налаштування для завантаження файлу.
Що станеться, якщо вже існує файл з назвою, вибраною мною?
LrMediaWiki запитає Вас, що з цим робити: Ви можете припинити завантаження цього файлу, або перезаписати наявний файл з коментарем, а також можете змінити назву свого файлу.
Автозаповнення категорій
Наразі ще немає автозаповнення категорій. Є можливість додати цю функцію до експортного діалогу, але було б значно корисніше, якби існувало автозаповнення для категорій файлів. Я все ще шукаю шляхи імплементації цього.
Перевірка введеної інформації
Наразі немає перевірки введеної Вами інформації. Ви можете використовувати шаблони ліцензування або категорії, що не існують.

Підтримка

Будь ласка, підтримайте LrMediaWiki шляхом

  • використання і тестування (і надсилання відгуків!),
  • написання, перекладу та покращення документації, або
  • допомоги з кодуванням.

Якщо у Вас є якісь запитання, будь ласка, залишайте свої повідомлення на цій сторінці обговорення: Commons talk:LrMediaWiki.

Зовнішні посилання