Вікісховище:Зображення року/Правила

This page is a translated version of a page Commons:Picture of the Year/Rules and the translation is 98% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Picture of the Year/Rules and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.
weAreWorking
1

Офіційні правила

Голосування

Тури

  • Кожен конкурс «Зображення року» проходить у два тури.
    • У першому турі до голосування допущено усі зображення, котрі отримали статус вибраних протягом 2022 року.
    • У другому турі буде представлено 30 () найпопулярніших зображень із результатів першого туру.
  • Зображення, що набере найбільшу кількість голосів, буде оголошено «Зображенням Року». Два наступних зображення, що наберуть найбільшу кількість голосів, будуть оголошені переможцями конкурсу.

Дати

1 тур конкурсу «Зображення року 2023»

з
до

2 тур конкурсу «Зображення року 2023»

з
до

Періоди бета-тестувань

  • Бета-тестування триватиме кілька днів, впродовж яких ми перевірятимемо коректність роботи скрипту голосування.
  • Усі голоси, подані в рамках тестування (впродовж кількох днів до офіційної дати) також будуть прийняті. Комітет враховуватиме їх разом із голосами, поданими пізніше.
  • Якщо Ви виявили помилки в роботі інструменту для голосування, повідомте нам на сторінці MediaWiki talk:Gadget-EnhancedPOTY.js. Для повідомлень з інших питань призначена сторінка Commons talk:Picture of the Year.

Право голосу

  1. Користувачі повинні мати обліковий запис у будь-якому проєкті Вікімедіа, який був зареєстрований до або протягом року, для якого проводиться конкурс. Наприклад, для конкурсу «Зображення року 2023» ви повинні зареєструватися до 1 січня 2024 UTC.
  2. Цей обліковий запис користувача має мати до кінця року, за яким проводиться конкурс, принаймні 75 видимих правок у будь-якому окремому проєкті Вікімедіа. Наприклад, для конкурсу «Зображення року 2023» ви повинні були досягти порогу редагування до 1 січня 2024 (UTC). Для перевірки відповідності вимогам було налаштовано автоматизований інструмент.
  3. Користувачі повинні голосувати за допомогою облікового запису, який відповідає вищезазначеним вимогам, або на Вікісховищі, або в іншому проєкті Вікімедіа, пов'язаному з т.зв. «єдиним обліковим записом» (для інших проєктів Вікімедіа обліковий запис має бути приєднаний до облікового запису користувача на Вікісховищі через єдиний обліковий запис).
Примітки
  • Навіть якщо ви маєте кілька облікових записів, які відповідають цим критеріям, ви можете проголосувати лише з одного облікового запису.
  • Голоси від неавторизованих учасників, подані з IP-адрес, вважатимуться недійсними.
  • Голоси від учасників або облікових записів, що не відповідають критеріям до голосування, а також множинні або повторні голоси, подані порушення правил, будуть визнані недійсними.
  • У зв'язку зі значними масштабами голосування, ми не можемо прийняти голоси тих, хто не відповідає цим критеріям з точки зору офіційного інструменту перевірки допустимості участі в конкурсі.
  • Протягом року після голосування вам можуть надійти повідомлення на вашу сторінку обговорення щодо результатів конкурсу чи запрошення до участі на наступний рік. Ви зможете будь-коли відписатися від повідомлень.

Правила голосування

У першому турі — багаторазове голосування: учасники, що відповідають критеріям, можуть проголосувати за будь-яку кількість зображень-кандидатів, які вони хочуть підтримати (по одному голосу за кожне зображення).

У фінальному другого туру — три голоси: користувачі, що відповідають критеріям, можуть голосувати лише за 3-х фіналістів. Кожен з цих 3-х голосів важить однаково, і за кожного фіналіста можна проголосувати лише один раз. Не обов’язково віддавати всі три голоси. Примітка: якщо хтось проголосує більше, ніж три рази, враховуються лише 3 останні голоси.

Зображення

Критерії для зображень

Перший тур
  • До конкурсних включаються всі зображення, які отримали у відповідному році статус «Вибраних».
Фінал
  • До фінального туру потраплять 30 найпопулярніших зображень за результатами першого туру (за кількістю голосів) — з будь-якої категорії, тому категорії не мають значення, коли мова заходить про підрахунок голосів.
  • Якщо два найпопулярніших зображення якої-небудь категорії не потрапляють в «топ-30», вони все одно проходять у другий тур, щоб гарантувати різноманітність фіналістів.

Комітет залишає за собою право у виняткових випадках дискваліфікувати чи замінити кандидатів, але не використовуватиме цю можливість без ретельного обговорення.

Номінації конкурсу