Вікісховище:Запити на коментар

This page is a translated version of a page Commons:Requests for comment and the translation is 96% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Requests for comment and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.

Shortcut: COM:RFC

"COM:RFC" redirects here. For requests for checkuser, see Commons:Requests for checkuser.

Загальні відомості

Запити на коментар (RfC) — це процес подання запиту на коментарі від незацікавлених сторін стосовно будь-якої проблеми, що має велике значення для Вікісховище — чи воно стосується вмісту, чи поведінки користувачів, чи політик або настанов Вікісховища.

Усі редактори (включно з незареєстрованими користувачами, або користувачами IP) можуть сміливо залишати свої коментарі чи думки, і допомагати з досягненням згоди між редакторами шляхом залишення відповідей на запити на коментарі.

  • Запит на коментар — це не голосування. Результат визначається обговоренням; тут не йдеться про підрахунок голосів.
  • Постарайтесь не проявляти конфронтаційності. Будьте дружніми та ввічливими, і припускайте добрі наміри в діях інших редакторів.
  • Ставайте посередниками там, де це можливо — визначайте загальну підоснову, і намагайтесь притягувати редакторів один до одного, а не розділяти їх.
  • Якщо необхідно, навчайте користувачів, посилаючись на відповідні політики Вікісховища.

Поточні запити на коментар перелічено нижче. Архів минулих запитів (і подібних обговорень, не позначених як RfC) можна переглянути на сторінці Commons:Centralized discussion/Archive.

Створення запиту на коментар

Будь-який користувач може подати запит на коментар стосовно питань, що мають велике значення для Вікісховища. Однак перед тим як робити це, всім, окрім найбільш досвідчених користувачів, рекомендовано отримати відгук від сторонньої особи щодо того, чи запит на коментар є відповідним для обговорення цієї теми.

Запити на коментар можуть бути в таких формах:

  • Розділ на сторінці обговорення, наприклад, на сторінці обговорення якоїсь політики.
  • Підсторінка цієї сторінки, наприклад, Commons:Requests for comment/Дуже важливе питання. Перед тим, як вирішите створити підсторінку тут, будь ласка, пам'ятайте, що спершу треба розглянути можливість дискусії на сторінці обговорення — якщо є відповідне місце для обговорення, запит на коментар краще подавати там.

Щоб подати запит на коментар, просто зробіть таке:

  1. Створіть розділ або підсторінку з чітким і лаконічним описом проблеми.
  2. Розмістіть {{Rfc}} вгорі сторінки
  3. Додайте посилання на цей запит у шаблон {{Centralized discussion}} — посилання має бути дуже коротким і нейтральним.
  4. Якщо є очевидні місця обговорень, де можна знайти користувачів, зацікавлених у цьому запиті на коментар, можете розмістити там коротке повідомлення з посиланням на нього.

Завершення запиту на коментар

У більшості випадків невирішені запити на коментар мають залишатись відкритими протягом щонайменше 30 днів.

Усі запити на коментар слід закривати вручну. Це має робити незацікавлений редактор (необов'язково адмін), коли конфлікт вже вирішено, перенесено на якийсь інший форум, або, найімовірніше, так і не буде вирішено:

  1. Заархівуйте запис {{Cent}}, якщо можна.
  2. Виправте {{Rfc}} на {{Rfc|status=closed}} на підсторінці COM:RFC.
  3. Додайте {{discussion top|your summary ~~~~}} вгорі і {{Discussion bottom}} внизу.

Поточні запити на коментар

Centralized discussion
 
See also: Village pump/Proposals   ■ Archive

Template: View   ■ Discuss    ■ Edit   ■ Watch

Політики й настанови Вікісховища