Commons:Wiki Loves Earth 2016 in Ukraine/FAQ

About WLE   Lists of sites   Jury   FAQ   Rules   Wikiproject   Contact us   Winners    


Чи є якісь обмеження стосовно кількості фотографій, які я можу завантажити?

Жодних обмежень щодо кількості завантажених фотографій немає. Навпаки, якщо ви маєте багато якісних фото, ми заохочуємо Вас завантажувати фото якомога більшої кількості природоохоронних територій та вручаємо окремі призи за найбільшу кількість сфотографованих об’єктів. Ми також будемо раді бачити світлини тих самих об’єктів у різні пори року, погодні умови та час доби.


Я не найкращий фотограф, чи можна мені все одно взяти участь?

Так, звичайно! Навіть якщо ви не виграєте призів за найкращі фото, ви все одно можете стати переможцем в інших номінаціях (наприклад, «За кількість сфотографованих природоохоронних територій»). І в будь-якому разі ви долучитеся до спільноти фотографів «Вікі любить Землю» та допоможете задокументувати пам’ятки природи України і поділитися цими фото зі світом!


Як завантажити роботи на Вікісховище?

Ми підготували докладну пам’ятку, яка допоможе Вам завантажити свої роботи на конкурс, якщо Ви не надто впевнений користувач або вперше берете участь в Інтернет-конкурсі.


Я завантажив фотографії, але вони не відображаються. Чому?

Перейдіть за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:MyUploads. Ви побачите всі фотографії, які Ви завантажили. Клацніть по фотографії і потрапите на сторінку з інформацією про неї. Перевірте, чи є там шаблон з таким текстом: Це зображення завантажене в рамках проекту «Вікі любить Землю 2016». Якщо немає, (а це значить, що Ви скористались звичайним завантажувачем, замість спеціального конкурсного,) натисніть «Редагувати» і в рядку опису файлу допишіть {{UkrainianNaturalHeritageSite|ID}}, де замість ID – ідентифікатор об’єкта зі списку.

Окрім ідентифікатора, необхідно поставити текст {{Wiki Loves Earth 2016|ua}} і зберегти (або ж зверніться до організаторів).


Я завантажив фотографії, але вони не з’явились у конкурсних списках. Чому?

Конкурсні списки оновлюються в напівавтоматичному режимі. Крім того, фотографії об’єктів, які ще не мали зображень досі, потрапляють у спецномінацію «Освітлинимо безсвітлинні», тож це зручно, щоб їх виокремити.


Я живу в Тернополі, але хочу завантажити фотографію із заповідника у Полтавській області. Можна?

Звичайно. З будь-якого куточка України!


Чи беруть участь у конкурсі фотографії із тимчасово окупованих територій України?

Так. Природоохоронні території Автономної Республіки Крим, Севастополя та окремих районів Донецької і Луганської областей також входять до конкурсних списків, і ми дуже вдячні, якщо Ви зможете завантажити їх фото!


Заповідники такі великі, що саме варто фотографувати?

Найбільш корисними будуть фотографії загальних видів природоохоронних територій, а також найбільш цікавих куточків, ландшафтів, біотопів тощо. Якщо ви можете ідентифікувати рідкісні види тварин або рослин у цих заповідниках, будь ласка, завантажте їх фото та додайте інформацію про сфотографовані види до опису.


Чи можна завантажувати фотографії з підписами або «водяними знаками»?

На Вікісховищі фотографії з підписами (або «водяними знаками») не заборонені, але існує рекомендація підписи вилучати, оскільки вони обмежують можливості подальшого використання, а інколи й погіршують якість фотографії.


Чи можна завантажувати зроблені мною і вже опубліковані фотографії?

Можна, але тільки якщо Ви є автором цих фото і не передали права на них третій стороні.


Чи можна використовувати Photoshop або інший графічний редактор?

Так, звичайно, ви можете обробляти фотографії в будь-якій програмі. Але утримуйтеся від надмірної обробки: це конкурс фотографій, а не комп’ютерної графіки.


Чи є можливість виставляти у Вікісховище сферичні панорами?

У Вікісховищі є категорія зі сферичними панорамами. Фотографія завантажується як звичайно, але в опис фотографії варто додати текст {{pano360}} – це шаблон, що рекомендує переглядати фотографію у спеціальному переглядачі панорам.


Не можу зареєструватися, бо моя IP-адреса чомусь заблокована. Що мені робити?

Таке трапляється, коли адміністратори блокують діапазони IP-адрес, щоб уберегтися від атак спамерів, і Ваша адреса могла випадково опинитися в цьому діапазоні. У цьому випадку Вам слід звернутися до когось із адміністраторів Вікісховища чи організаторів конкурсу, і Вашу IP розблокують, або спробувати зареєструватися з іншого місця (наприклад, з мобільного телефона).


Як перейменувати свою фотографію?

Ця опція доступна тільки деяким досвідченим користувачам Вікісховища. Найлегше їхню увагу привернути, якщо вставити на сторінку Вашої фотографії такий текст: {{rename|нове ім’я|1}}


Як правильно поставити категорію і як зробити галерею у конкурсному списку?

Цей процес передбачає кілька кроків і описаний на сторінці проекту у Вікіпедії.


Як звернутися до організаторів?

Напишіть на електронну адресу wle@wikimedia.in.ua