Departments
edit
Districts
edit
|
Primero |
|
|
Segundo |
|
|
Tercero |
|
|
Cuarto |
|
|
Sexto |
|
|
Moreira/Moreyra |
|
|
Suburbios |
|
|
Yeruá |
|
|
Yuquerí |
|
|
Costa Grande |
|
|
Doll |
|
|
Isletas |
|
|
Palmar |
|
|
Salto |
|
|
Islas de Diamante |
|
|
Atencio al Este |
|
|
Gualeguaycito |
|
|
Mandisoví |
|
|
Tatutí |
|
|
Atencio |
|
|
Basualdo |
|
|
Chañar |
|
|
Feliciano |
|
|
Manantiales |
|
|
Albardón |
|
|
Clé |
|
|
Costa de Nogoyá |
|
|
Cuchilla |
|
|
Jacinta |
|
|
Médanos |
|
|
Sauce |
|
|
Vizcachas |
|
|
Islas de las Lechiguanas |
|
|
Alarcón |
|
|
Ceibas |
|
|
Costa Uruguay Sur |
|
|
Cuchilla Redonda |
|
|
Dos Hermanas |
|
|
Pehuajó al Norte/Pehuajó Norte |
|
|
Pehuajó al Sud/Pehuajó al Sur |
|
|
Perdices |
|
|
San Antonio |
|
|
Talitas |
|
|
Costa Uruguay Norte |
|
|
Alcaraz 1° |
|
|
Alcaraz 2° |
|
|
Estacas |
|
|
Feliciano |
|
|
Tacuaras |
|
|
Yeso |
|
|
Algarrobitos |
|
|
Crucesitas |
|
|
Chiqueros |
|
|
Don Cristóbal |
|
|
Montoya |
|
|
Sauce |
|
|
Antonio Tomás |
|
|
Espinillo |
|
|
María Grande 1° |
|
|
María Grande 2° |
|
|
Quebracho |
|
|
Sauce |
|
|
Tala |
|
|
Clé |
|
|
Pueblo 1° |
|
|
Pueblo 2° |
|
|
Raíces al Norte |
|
|
Raíces al Sud/Raíces al Sur |
|
|
Sauce al Norte |
|
|
Sauce al Sud/Sauce al Sur |
|
|
Gená |
|
|
Genacito |
|
|
Molino |
|
|
Moscas |
|
|
Potrero |
|
|
Tala |
|
|
Corrales |
|
|
Chilcas |
|
|
Hinojal |
|
|
Montoya |
|
|
Laguna del Pescado |
|
|
Pajonal |
|
|
Quebrachitos |
|
|
Rincón del Doll |
|
|
Rincón del Nogoyá |
|
|
Isla del Pillo/Islas de Victoria |
|
|
Bergara |
|
|
Lucas al Norte |
|
|
Lucas al Sud/Lucas al Sur |
|
|
Mojones Norte |
|
|
Mojones Sud/Mojones Sur |
|
|
Raíces |
|
|
Achiras |
|
|
Banderas |
|
|
Chañar |
|
|
Diego López |
|
|
Sauce de Luna |
|
|
Francisco Ramírez |
|
|
Paranacito |
|
|
Ceibas |
|
|
Ibicuy |
|
|
Médanos |
|
|
Walter Moss |
|
|
General Campos |
|
|
Arroyo Grande |
|
|
Las Colonias |
|
Municipalities
edit
Administrative areas
edit
|
Lucas Norte |
|
|
Lucas Sud Segunda |
|
|
Raíces Oeste |
|
|
|
Alcaraz Norte |
|
|
Alcaraz Sur |
|
|
Arroyo Burgos |
|
|
Arroyo Corralito |
|
|
|
Costa Grande |
|
|
Costa Uruguay Norte |
|
|
Crucesitas Octava |
|
|
Distrito Chañar |
|
|
Distrito Sauce |
|
|
|
|
|
|
|
Isletas |
|
|
Justo José de Urquiza |
|
|
La Verbena |
|
|
Laguna Benítez |
|
|
Lucas Sur Primera |
|
|
|
|
Paraje Los Algarrobos |
|
|
Paso Duarte |
|
|
Quinto Distrito |
|
|
San Miguel |
|
|
|
|
Yeso Oeste |
|
|
Aldea Eigenfeld |
|
|
|
Aldea San Antonio |
|
|
Aldea San Miguel |
|
|
|
|
Antonio Tomás |
|
|
|
Arroyo Gená |
|
|
Banderas |
|
|
Colonia Adivino |
|
|
|
|
Colonia Carrasco |
|
|
Colonia Celina |
|
|
|
Colonia Oficial n.º 3 y 14 |
|
|
|
|
Crucesitas Séptima |
|
|
Crucesitas Tercera |
|
|
El Quebracho |
|
|
Espinillo Norte |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
La Fraternidad y Santa Juana |
|
|
La Providencia |
|
|
|
Las Mercedes |
|
|
Las Mulitas |
|
|
María Grande Segunda |
|
|
Mojones Sur |
|
|
|
Paraje Guayaquil |
|
|
|
Paso de las Piedras |
|
|
Primer Distrito Cuchilla |
|
|
Puerto Algarrobo |
|
|
|
San Ramírez |
|
|
Santa Lucía |
|
|
Santa Luisa |
|
|
Sauce Sur |
|
|
Saucesito |
|
|
|
Tacuaras Yacaré |
|
|
Aldea Grapschental |
|
|
Arroyo del Medio |
|
|
Arroyo Las Tunas |
|
|
Arroyo Maturrango |
|
|
Arroyo Palo Seco |
|
|
|
|
|
Colonia Cerrito |
|
|
Colonia Merou |
|
|
|
Colonia Oficial Nº 13 |
|
|
Colonia Reffino |
|
|
Colonia Tunas |
|
|
Colonia Viraró |
|
|
Costa San Antonio |
|
|
Costa Uruguay Sur |
|
|
Cuchilla Redonda |
|
|
Distrito Chiqueros |
|
|
Distrito Cuarto |
|
|
Distrito Diego López |
|
|
Distrito Pajonal |
|
|
Distrito Tala |
|
|
Distrito Talitas |
|
|
El Gramiyal |
|
|
|
|
Estaquitas |
|
|
|
Gualeguaycito |
|
|
|
|
La Ollita |
|
|
|
Las Toscas |
|
|
Laurencena |
|
|
Loma Limpia |
|
|
Monte Redondo |
|
|
Montoya |
|
|
Mulas Grandes |
|
|
|
|
Perdices |
|
|
Picada Berón |
|
|
Punta del Monte |
|
|
Quebracho |
|
|
|
|
|
San Roque |
|
|
Communes of 1st category
edit
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arroyo del Medio El Gramiyal |
|
|
Arroyo Corralito |
|
|
Chañar |
|
|
Eigenfeld Merou |
|
|
|
|
|
Gualeguaycito |
|
|
La Verbena |
|
|
Lucas Norte |
|
|
|
|
Communes of the 2nd category
edit
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antonio Tomás |
|
|
|
|
|
|
|
Colonia Tunas |
|
|
|
Faustino M. Parera Pastor Britos |
|
|
|
|
Puerto Algarrobo |
|
|