Главна страница

Wikimedia multilingual project main page in Macedonian
Ризница на Викимедија
складиште на 74,407,569 мултимедијални податотеки каде секој може да даде свој придонес
Слика на денот
Bontecou Lake Milky Way panorama.jpg

Млечниот Пат над езерото Бонтеку во Њујорк, САД.
 

+/− (mk), +/− (en)

Снимка на денот
Учество
Што да разгледате?
Користете го полето за пребарување најгоре на страницава, или пак врските десно. Слободно претплатете се на нашите информативни ленти.
Што да користите?
За да ги исполните барањата за слободни лиценци, прочитајте го нашиот Прирачник за употреба на овдешните содржини надвор од Викимедија. Можете и да поднесете барање за слика.
Како да препознаете?
Разгледајте ја страницата „Непознати субјекти“. Ако пронајдте нешто што ќе го препознаете, напишете порака на страницата за разговор на сликата.
Придонесување со свои дела?
Сè што треба да знаете за да можете да придонесувате со свои дела.
и многу друго!
За да истражите и други начини со кои можете да придонесете на овој проект, погледајте го нашиот Портал на заедницата.
Месечен фото-предизвик
Generic Camera Icon.svg
Направете фотографии и подигнете ги, за да одговорите на нашиот месечен тематски предизвик, инспирирајте се и испробајте нови теми! Дознајте повеќе за предизвиците!
Фокус

Ако за прв пат ја пребарувате Ризницата, можеби ќе сакате да започнете со Избрани слики, Квалитетни слики, Ценети слики или Избрани снимки.

Можете исто така да видите некои дела создадени од наши високо квалификувани соработници во Запознајте ги нашите фотографи и Запознајте ги нашите илустратори. Можеби ве интересира и Слика на годината.

Содржина
Wikimedia-logo black.svg
Википедија Википедија
Енциклопедија
Викивести Викивести
Вести
Викиречник Викиречник
Речник
Викикниги Викикниги
Прирачници & учебници
Викицитат Викицитат
Мисли & цитати
Викивидови Викивидови
Видови од живиот свет
Викиуниверзитет Викиуниверзитет
Образовни материјали
Википатување Википатување
Туристички водич
Викиизвор Викиизвор
Изворни текстови
Википодатоци Википодатоци
База на слободни знаења
Мета-Вики Мета-Вики
Усогласување
МедијаВики МедијаВики
Развој на Вики софтвер