Open main menu

Commons:Помош со снимки

Помош со медии на други јазици:

Alemannisch | català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | français | galego | hrvatski | italiano | 日本語 | қазақша | 한국어 | Lëtzebuergesch | lietuvių | македонски | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | Kapampangan | polski | português | română | русский | slovenščina | shqip | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Nuvola apps aktion.png
Nuvola apps juk.png
Страници за помош при отворањето на медиските податотеки на Ризницата

Пуштање на аудио и видео податотеки

Ако барате помош со создавање и обработка на медиски податотеки, погледајте ги страниците Commons:Software и Help:Converting video.

Видови податотеки

Ризницата користи Ogg Vorbis формат за аудио и Ogg Theora формат за видео податотеки.
Ние ги користиме овие видови на податотеки наместо други, почести видови, бидејќи Ogg податотеките не се натоварени со патенти. На страниците што следат ќе дознаете кои програми и кои кодеци ви требаат за да ги пуштате нашите медиски податотеки.

Одберете го вашиот оперативен систем: