Вікісховище:Створення доступних ілюстрацій

This page is a translated version of a page Commons:Creating accessible illustrations and the translation is 82% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Creating accessible illustrations and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.

Ця сторінка надає поради людям, що створюють ілюстрації (карти, графіки, діаграми тощо), про те, яким чином створювати їх так, щоб вони були доступними для людей з поганим зором.

Палітри, приязні до людей з дальтонізмом

Такі палітри є приязними до людей з дальтонізмом, тобто діаграма чи графік, створені на основі цих палітр, будуть зрозумілими і для людей з дальтонізмом — кольори виглядатимуть як різні.

The palette with grey:
#BBBBBB Grey #E69F00 Orange #56B4E9 Sky Blue #009E73 Bluish Green #F0E442 Yellow #0072B2 Blue #D55E00 Vermilion #CC79A7 Reddish Purple
The palette with black:
#000000 Black #E69F00 Orange #56B4E9 Sky Blue #009E73 Bluish Green #F0E442 Yellow #0072B2 Blue #D55E00 Vermilion #CC79A7 Reddish Purple

Підказки

  • Використовуйте зайве кодування. Це означає, що Вам не варто використовувати колір як єдиний спосіб відокремлення елементів. Також використовуйте візерунки, штрихування, або різні форми.
  • Використовуйте кольори, що контрастують між собою як за відтінком, так і за яскравістю.

Програмне забезпечення

Фільтр дальтонізму в GIMP

GIMP — це вільне програмне забезпечення з відкритим кодом для редагування зображень, що працює в операційних системах Windows, MacOS і Linux. Програма має вбудований фільтр дальтонізму, увімкнувши який можна побачити графік чи діаграму такими, якими б їх бачила людина з дальтонізмом. Його можна увімкнути через меню View->Display filters. Клацніть «Color Deficient Vision» у лівому вікні, а тоді на стрілочку, спрямовану вправо, щоб зробити його активним. Клацнувши ще раз на фільтрі, який тепер перебуває в правому (активному) вікні, можна вибрати, який з трьох видів дальтонізму слід симулювати: протанопію (нечутливість до червоного), дейтеранопію (нечутливість до зеленого), чи тританопію (нечутливість до синього).

Зовнішні посилання