Open main menu

Вікісховище:Не створюйте проблем на Вікісховищі лише щоб проілюструвати точку зору

This page is a translated version of a page Commons:Do not disrupt Commons to illustrate a point and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Do not disrupt Commons to illustrate a point and have to be approved by a translation administrator.

Other languages:
Cymraeg • ‎English • ‎dansk • ‎français • ‎polski • ‎українська • ‎العربية

Shortcut: COM:POINT

Висловлюйте свою точку зору — не доводьте її експериментально

Коли користувач помічає помилковість певного застосування правила чи настанови, може виникнути спокуса дискредитувати таке правило або його інтерпретацію шляхом послідовного застосування цього правила. Це може навіть потягти за собою спробу обернути консенсус проти політики, сатирично застосовуючи її на різних сторінках.

Така тактика є надзвичайно шкідливою і може призвести до блокування або іншого обмеження. Пам'ятайте, що Вікісховище не ідеальне, і його правила не є зведенням законів. Обговорення — бажаний спосіб звернути увагу спільноти на проблеми з певними правилами чи практиками. Якщо безпосередня дискусія не приводить до вирішення проблеми, розгляньте можливість застосування інших методів вирішення конфлікту.

Приклади

давайте чіткі пояснення до відповідного випадку в обговоренні, зазначаючи приклади файлів, які могли б існувати за тією ж аргументацією, якою керуються ті, хто відстоює залишення поточного файлу (тобто «є інші такі ж сторінки»).
не завантажуйте файл на тему, яку Ви вважаєте такою ж неприйнятною, лише для того, щоб його виставити на вилучення і щоб хтось інший скористався тією ж аргументацією на користь вилучення вилучення, що й Ви.
  • Якщо Ви вважаєте, що політику чи настанову слід змінити, а інші з Вами незгодні...
пояснюйте, які саме проблеми Ви вбачаєте в цьому правилі в поточному його формулюванні, і, можливо, опублікуйте повідомлення про це обговорення в Кнайпі
не намагайтесь застосовувати наявне правило з метою викликати спротив йому
  • Якщо Ви вважаєте, що додати хибну інформацію на Вікісховище надто легко...
переглядайте нові редагування і перевіряйте на достовірність все, що виглядає підозріло
не створюйте ретельно розроблених містифікацій з метою привернення уваги до проблеми
чітко висловте свою точку зору щодо цього випадку
не намагайтесь зробити адміністратора винним
  • Якщо інший користувач звернувся до Вас, стверджуючи, що Ви робите певну помилку
постарайтесь виправити цю помилку, або спробуйте пояснити, чому це — не помилка
не відшукуйте помилок в діях цього користувача, щоб показати йому, який поганий він, фактично, є.

Важлива примітка

Скорочення посилання на цю сторінку — COM:POINT. Але пам'ятайте, що те, що хтось наголошує на важливості якоїсь проблеми, не означає, що ця особа створює проблеми на Вікісховищі лише щоб проілюструвати свою точку зору, що є єдиною обставиною, коли когось варто попередити про існування цього есе.