Commons:Jazyková politika

This page is a translated version of a page Commons:Language policy and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Language policy and have to be approved by a translation administrator.

Zkratka : COM:LP

Wikimedia Commons je vícejazyčný projekt. Tato stránka obsahuje zásady projektu ohledně užívaní vícejazyčného obsahu a objasňuje jaký obsah by měl být v jakém jazyce. Pro technický postup adaptace viz Commons:Lokalizace.

  • Popisy galerií, kategorií a popisky u souborů mohou být v jakémkoliv jazyce a měly by být ve více jazycích. Užití jazykových šablon je vítáno pro snížení počtu nadbytečných informací a k zpřehlednění.
  • Jména galerií by obecně měla být v lokálním jazyce. Viz Commons:Galerie pro bližší informace.
  • Jména kategorii by obecně měla být v angličtině s výjimkou některých vlastních jmen, biologických taxonů a pojmů, které nemají přesný anglický ekvivalent. Viz Commons:Kategorie pro bližší informace.
  • Jména autorů v šabloně Creator (tvůrce) by měla být v podobě, ve které se nejběžnějí vyskytují v anglické literatuře.
  • Soubory mohou být pojmenovány v jakémkoliv jazyce. Jméno souboru by mělo být popisné. Viz Commons:Pojmenovávání souborů pro bližší informace.
  • Šablony mohou být vytvářeny v jakémkoliv jazyce. Pokud je text šablony dostupný v několika jazycích, anglická varianta je tou rozhodující, od které by měly být ostatní jazykové verze odvozeny.
  • Zásady a doporučení jsou psané v angličtině a přeložené do ostatních jazyků. Anglická varianta zásady nebo doporučení je rozhodující verzí, od které jsou ostatní jazykové verze odvozeny.

Historie

Návrh z roku 2009, který vedl k přijetí této zásady byl přeložen do několika jazyků, včetně Commons:Sproche, Commons:Politikerezh yezh, Commons:Convencions de noms (idioma), Commons:Sprooch, Commons:Convencions de nomenatge (lenga), Commons:Języki, Commons:Política de línguas a Commons:语言政策.

Viz též