Open main menu

Вікісховище:Livrustkammaren och Skoklosters slott med Stiftelsen Hallwylska museet

This page is a translated version of a page Commons:Livrustkammaren och Skoklosters slott med Stiftelsen Hallwylska museet and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Livrustkammaren och Skoklosters slott med Stiftelsen Hallwylska museet and have to be approved by a translation administrator.

Shortcut: COM:LSH

Other languages:
English • ‎Türkçe • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎svenska • ‎русский • ‎удмурт • ‎українська • ‎العربية • ‎中文 • ‎日本語

Три музеї, Ліврусткаммарен, Замок Скоклостер і Музей Галлвілів (LSH) становлять національне управління, підзвітне Міністерству культури. Робота музеїв базується на резолюції щодо національної культурної політики, виданій шведським парламентом. Завданням цих музеїв є збереження колекцій і внесок у живу й доступну культурну спадщину.

  • Ліврусткаммарен — це найстарший музей у Швеції. Його заснував король Густав II Адьльф 1628 року після свого рішення зберігати одяг, який він носив протягом своєї кампанії в Польщі. Його колекції містять зброю, обладунки і королівські шати, а також інші об'єкти, що належали членам королівських родин, починаючи з шістнадцятого століття.
  • Замок Скоклостер — це одна з найвеличніших будівель у стилі бароко в Північній Європі. Її збудував шведський генерал і аристократ Карл Густав Врангель; будівництво тривало з 1654 по 1676. Замок містить цікаві колекції. Найвизначнішими з них є бібліотека і дві збройові.
  • Музей Галлвілів збудований між 1893 та 1898 роками як зимовий дім Вільгельміни й Вальтера фон Галлвілів. Вони потребували просторого місця для зберігання художніх колекцій та старовини, які збирала Вільгельміна, а також місця для розваг і службового простору для сімейного бізнесу.

Contents

Внесок

Ціллю цих трьох музеїв є забезпечення найширшого можливого доступу до своїх колекцій, наприклад, шляхом використання лише вільних ліцензій для всіх зображень. Цей внесок зображень є наймасштабнішим пожертвуванням Вікісховищу від шведських музеїв, і одним з наймасштабніших у всьому світі. Але важливішим за кількість зображень є те, як вони розміщуються контекстуально. Є дані про зображувані об'єкти, і посилання на стаття у Вікіпедії. Ця інформація може бути цікавою як для загальної публіки, так і для дослідників та учнів.

Цей проект став можливим завдяки фінансуванню від Vinnova (шведська урядова агенція, що займається управлінням державним фінансуванням досліджень і розвитку) і завдяки масштабній підтримці від Андре Коста з Вікімедіа Швеція.

Передумови

Як ми надаємо доступ до наших колекцій у Ліврусткаммарен, Замку Скоклостер, і в Музеї Галлвілів

На початку 2012 року ці три музеї запустили веб-інтерфейс для бази даних їхньої колекції. Перший етап дав змогу користувачам проводити пошук за об'єктами та людьми, пов'язаними з цими об'єктами. Ці дані публікуються під ліцензією CC0.

У червні 2012 ми започаткували проект «Відкритий архів зображень». Нашою метою був вільний доступ публіки до архівів зображень трьох музеїв. Проект складався з трьох частин:

  • Розробка веб-інтерфейсу для бази даних нашої колекції, щоб мати можливість відтворювати зображення у високій роздільності [1].
  • Постачання відкритих даних та зображень із відповідними посиланнями до K-samsök (SOCH) — шведського національного агрегатора даних про культурну спадщину [2]. Це дозволило б користувачам збирати і будувати нові програми з використанням цих даних.
  • Пожертвування Вікісховищу всіх наших зображень у високій роздільності, щоб збільшити доступність цих матеріалів.

6 березня 2013 року веб-інтерфейс було запущено, і 40 000 зображень опубліковано в мережі. У жовтні 2013 року ми зробили наступний крок, передавши Вікісховищу 12 000 зображень у високій роздільності, а також близько 7 000 файлів негативів. Ліврусткаммарен, Замок Скоклостер і Музей Галлвілів продовжать передавати нові зображення Вікісховищу в рамках співпраці, що триває.

З того часу ми зробили доступними на Вікісховищі ще більше різних файлів під різними приводами. У червні 2014 ми завантажили 500 зображень як доповнення до початкового завантаження, а в листопаді того ж року ми завершили друге велике завантаження, що складалося приблизно з 6 500 зображень. У листопаді 2015 ми завершили третє велике завантаження ще 6 500 зображень. 2016 року ми здійснили два великі завантаження, що складалися з 2 700 і 5 130 зображень, а також оновили 1 500 зображень, де вихідні зображення було покращено в цифровий спосіб з моменту початкового завантаження.

Опис (шведською) проекту «Відкритий архів зображень» можна переглянути в блозі Департаменту цифрових ресурсів.

Зображення

Зображення продукувалися протягом тривалого періоду часу, і створювалися для документування колекцій, планування виставок і в маркетингових цілях. Вони покривають все, від оцифрованих скляних негативів. до цілковито нових зображень. Інформація про зображення походить із масштабного експорту з бази даних колекції музеїв, і багато хто має багатий контекст, що повідомляє, хто був власником чи творцем об'єкта, в якій історичній події він брав участь, чи його використовували в будь-яких виставках або публікаціях наряду з такою інформацією, як матеріал та виміри зображуваних об'єктів.

Ці зображення або перебувають у суспільному надбанні через свій вік, або публікуються під вільними ліцензіями.

  • Зображення, виконані власними фотографами музеїв, починаючи з 1990-х, публікуються під ліцензією CC BY-SA 3.0. Ім'я фотографа вказано.
  • CC0 використовується, якщо музеї мають авторські права, але утримуються від будь-яких вимог, пов'язаних з ними, наприклад, це стосується оцифрованих скляних негативів.
  • Суспільне надбання використовується, коли термін дії авторських прав завершився, або коли зображення показують художні твори, які перебувають у суспільному надбанні.

Це означає, що будь-хто може копіювати, змінювати і поширювати зображення, але будь ласка, пам'ятайте, що зображення мають контекст, який може бути втрачено, якщо Ви забудете дати посилання на сторінку файлу тут, на Вікісховищі, або безпосередньо на веб-сайт LSH.

Усі завантаження потрапляють у Images from Livrustkammaren och Skoklosters slott med Stiftelsen Hallwylska museet. Однак щоб переглядати їх, рекомендується почати з однієї з таких підкатегорій:

Щоб побачити, як зображення використовуються у Вікіпедії, можете скористатись інструментом Glamorous, а щоб побачити, як часто відтворюються зображень, можете скористатись інструментом BaGLAMa.

Звітування про помилки

Про технічні проблеми, що виникають внаслідок способу, в який ми отримуємо метадані зображень, можна повідомляти на сторінці обговорення.

Зважаючи на той факт, що назви й описи файлів автоматично генеруються зі старих текстів у каталогах, які останнім часом могли й не виправити, до наших зображень може бути приєднана інформація, яку на сьогодні ми можемо вважати расистською, сексистською чи дискримінаційною в будь-який інший спосіб.

Наші амбіції полягають у тому, щоб випустити якомога більше зображень під вільними ліцензіями. Через величезну кількість зображень, що передаються Вікімедіа, на Вікісховище могло просочитись декілька зображень, захищених авторським правом. Ми просимо користувачів повідомляти про такі проблеми, фактуальні помилки чи інші проблеми з метаданими тут: Commons:LSH/Error reports.

Див. також

Згадки у пресі