Open main menu

Вікісховище:Національний музей у Стокгольмі

This page is a translated version of a page Commons:Nationalmuseum Stockholm and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Nationalmuseum Stockholm and have to be approved by a translation administrator.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎dansk • ‎français • ‎svenska • ‎русский • ‎українська • ‎العربية

Національний музей — це шведський головний музей мистецтва й дизайну. Завданням цього національного музею є збереження культурної спадщини та популяризація мистецтва, забезпечення доступу до мистецьких творів, і допомога з розбудовою знань. Колекція складається зі старіших мистецьких творів, що сягають 1900 року, а також творів прикладного мистецтва й дизайну, походження яких датується від XVI століття й до сучасності.

Внесок

3000 зображень, доступних публіці через Вікісховище, показують картини з колекції Національного музею, від XVI до XIX століття. Також сюди входять всі картини з Національної галереї портретів, що перебувають у суспільному надбанні.

З метою надання більшій аудиторії можливості поціновувати мистецькі твори з колекції Національного музею, у 2015 році розпочато співпрацю між Національним музеєм та Вікімедіа Швеція. У рамках цієї співпраці Національний музей передав Вікісховищу 3000 зображень картин зі своєї колекції у високій роздільності, позначивши їх як такі, що перебувають у суспільному надбанні. Більше зображень картин та графічних творів, які перебувають у суспільному надбанні, а також зображень скульптур та прикладного мистецтва, які публікуються на умовах ліцензії CC BY-SA, можна знайти в онлайновій базі даних Національного музею

Більшість зображень мають відповідні об'єкти на ВІкіданих, які походять з оригінального набору даних Національного музею в Europeana. Це співробітництво, яке включає дані про Шведських та міжнародних художників, узгоджується із заявою про наміри, підписаною 2012 року Вікімедіа Швеція і Центральними музеями Швеції[1]

Зображення

  • Метадані всіх зображень позначені як CC0.
  • Зображення позначені як такі, що перебувають у суспільному надбанні, що означає, що їх можна використовувати з будь-якою метою. 2016 року Національний музей вирішив позначити всі достовірні цифрові репродукції двовимірних творів мистецтва, які перебувають у суспільному надбанні, позначкою про суспільне надбання.
  • Згідно з настановами для користувачів щодо суспільного надбання від Europeana, Національний музей люб'язно просить користувачів зазначати авторство, наприклад, вказувати ім'я художника. Будь ласка, зазначайте також назву музею, в якому зберігається оригінал, а також ім'я фотографа, який виконав фотознімок твору, якщо додавання такої інформації можливе. Чим більше буде таких висловлень пошани до інституції, яка надала відповідні зображення, тим більшим буде заохочення інших інституцій до виставлення більшої кількості творів у суспільному надбанні в онлайн-доступ.

Усі завантаження потрапляють до категорії Зображення з Національного музею в Стокгольмі.

Щоб побачити, як ці зображення використовуються у Вікіпедії, можете скористатись інструментом Glamorous, а щоб побачити, як часто відтворюються ці зображення, скористайтесь інструментом BaGLAMa.

Звітування про помилки

Зважаючи на той файкт, що назви й описи файлів автоматично генеруються зі старих текстів у каталогах, які останнім часом могли й не виправити, до наших зображень може бути приєднана інформація, яку на сьогодні ми можемо вважати расистською, сексистською чи дискримінаційною в будь-який інший спосіб. Ми запрошуємо користувачів до оновлення цих описів, але просимо залишати незмінними поля, позначені як Original caption.

Просимо користувачів повідомляти про проблеми, фактуальні помилки чи інші проблеми з метаданими на сторінці обговорення.

Див. також

Примітки

  1. Avsiktsförklaring Centralmuseernas samarbetsråd (шведською) у вікі Вікімедіа Швеція.