Open main menu
Në gjuhë të tjera:

Alemannisch | català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | français | galego | hrvatski | italiano | 日本語 | қазақша | 한국어 | Lëtzebuergesch | lietuvių | македонски | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | Kapampangan | polski | português | română | русский | slovenščina | shqip | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Nuvola apps aktion.png
Nuvola apps juk.png
Ndihma për veprimet dhe funksionimin e skedave multimediale të ndryshme në Commons

Skedat vizuale (video) dhe skedat tonike (audio)
Crystal Clear app tux.png UNIX

Parakushtet

Së pari ju nevojitet një program interpretues. Nëse nuk keni të instaluar ndonjë, atëhere mund të shkarkoni dhe instaloni një nga këto programe: Totem, amaroK, MPlayer, Xine, VLC media player, XMMS.

Shtesat e nevojshme që duhen shkarkuar

Ju nevojitet vetëm shkarkimi i kodit Ogg Theora Codec, pasi programet për interpretimin e skedave vizuale zakonisht e kanë të integruar kodin Ogg Vorbis, nuk ka nevojë për një shkarkim të ri.

Për interpretuesit e skedave MPlayer, Xine dhe VLC nuk është e nevojshme shkarkimi i ndonjë kodi për të interpretuar skedat tona.

Po ashtu mund të provoni apo mësoni se ndoshta sistemi operues që përdorni e ka të integruar apo është i përshtatshëm për formatet Ogg Vobis dhe Ogg Theora.

Problemet dhe pyetjet e mëtejshme mund t'i parashtroni në këtë faqe.