Commons:Слика на годината/2013/ИсходIIкруг/Порака

This page is a translated version of a page Commons:Picture of the Year/2013/Results/R2/msg and the translation is 92% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Picture of the Year/2013/Results/R2/msg and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Melayu • ‎British English • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎azərbaycanca • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎magyar • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎svenska • ‎íslenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎авар • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎עברית • ‎اردو • ‎العربية • ‎فارسی • ‎كوردي (عەرەبی)‏ • ‎پښتو • ‎বাংলা • ‎മലയാളം • ‎ქართული • ‎中文 • ‎中文(简体)‎ • ‎日本語 • ‎한국어

Исход од конкурсот „Слика на годината 2013“

 
Слика на годината 2013 Сите исходи »

Почитуван Picture of the Year/2013/Results/R2/msg,

Конкурсот „Слика на годината 2013“ заврши и со задоволство ви го соопштуваме исходот: Оваа година учеството е вчудоневидувачко — најголемото досега. Во двата круга гласале 4.070 лица. Покрај ова, годинава имаше повеќе кандидати (избрани слики) од било кога (вкупно 962).

  • Во првиот круг гласале 2.852 лица за сите 962 слики
  • Во вториот круг гласале 2.919 лица за 50-те финалисти (општо најуспешни 30 и највисоко пласираните 2 од секоја категорија)

Им честитаме на победниците на конкурсот и им благодариме што направија вакви прекрасни слики, споделувајќи ги како слободна содржина:

  1. 157 лица го дале гласот за победникот — слика на светилка со волфрамска жичка како гори и чади.
  2. 155 лица гласале за второпласираниот кандидат — слика од националниот парк „Свети Гори“ во Донечката област, Украина.
  3. 131 лице го дало гласот за третопласираниот — ластовичка во лет како пие вода.

Стиснете тука за да ги погледате најуспешните слики »

Би сакале срдечно да им се заблагодариме на 4.070-те гласачи за нивното учество и се надеваме дека ќе учествуваат на следниот конкурс, кој ќе се одржи на почетокот на 2015 г. Ве покануваме да продолжите со учеството на Ризницата, споделувајќи ги вашите дела.

Ви благодариме,
комисија за „Слика на годината“