Open main menu

Ризница:Слика на годината

This page is a translated version of a page Commons:Picture of the Year and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Picture of the Year and have to be approved by a translation administrator.

Shortcut: COM:POTY

Other languages:
Afrikaans • ‎Bahasa Melayu • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎Zazaki • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎shqip • ‎suomi • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎беларуская (тарашкевіца)‎ • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎ייִדיש • ‎العربية • ‎سنڌي • ‎فارسی • ‎বাংলা • ‎සිංහල • ‎ไทย • ‎中文 • ‎中文(简体)‎ • ‎中文(繁體)‎ • ‎日本語 • ‎한국어

Слика на годината е натпревар за ликовни содржини на Ризницата отпочнат во 2006 г. Има за цел да ги пронајде и почести најдобрите слободно лиценцирани слики меѓу сите оние прогласени за избрани слики во текот на годината.

2018

2017

2016

2015

2014

Слика на годината 2014 (Исход)

Огромна благодарност на сите 3824 гласачи во II круг. Годинешниот натпревар бележи најголемо учество досега, со вкупно 4504 гласачи во конкуренција на сите 983 податотеки во I круг и 3824 гласачи во конкуренција на 54-те финалисти во II круг.

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006