Вікісховище:Сфера проекту/Нейтральна точка зору

This page is a translated version of a page Commons:Project scope/Neutral point of view and the translation is 93% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Project scope/Neutral point of view and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.

Shortcut: COM:NPOV

Медіафайли

Файли на Вікісховищі не обов'язково повинні відповідати політикам і настановам Вікіпедії, таким як «нейтральна точка зору» і «без оригінальних досліджень». Серед іншого, Вікісховище діє як спільний ресурс медіафайлів для всіх проектів Вікімедіа, і ми стоїмо осторонь від правил, які можуть бути впроваджені локально кожним з таких окремих проектів.

До ролей Вікісховища не входить приймати рішення по суперечках навколо певних тем, і так само воно не може примушувати локальні проекти віддавати перевагу використанню одного файлу замість іншого. Якщо файл перебуває в рамках тематичної сфери Вікісховища, і його можна легально зберігати на цьому сайті, ми робимо його доступним. Натомість те, чи його використовують, і на яких умовах його використовують, це вже справа локальних спільнот окремих проектів — саме їм приймати рішення щодо таких питань.

Зображення, що мають особливе національне, політичне чи релігійне значення, такі як прапори, емблеми і карти, можуть викликати значні пристрасті, але Вікісховище не є місцем, де можна вирішувати, яка з цих конкурентних версій зображень є правильною чи офіційною. Якщо Ви переконані, що карта, емблема, прапор або інший файл, розміщений тут, є з якоїсь причини «неправильним», будь ласка, спробуйте примусити свою локальну вікіспільноту використати замість нього ту версію, якій Ви віддаєте перевагу. До прикладів суперечок навколо певних тем, яким не слід відбуватися тут, належать:

  • Карти: «Автор намагається протиснути націоналістичну/політичну/релігійну точку зору шляхом розміщення кордону в неправильному місці», «міста мають незатверджені назви або їхні назви записані неправильною мовою», «на карті показано державу, яка не має юридичного визнання».
  • Прапори/емблеми: «Це не офіційна версія», «кольори не затверджені офіційно», «цей дизайн використовується терористичною групою».
  • Фотографії: «Це — пропаганда»

Такі суперечки навколо певних тем залишаються невідповідними навіть коли вони виражені (як це зазвичай і відбувається) категоричними твердженнями: «цей прапор не існує»; «цей кордон неправильний»; «ця країна не існує».

Якщо автор зробив однозначну фактуальну помилку, щодо чого немає якоїсь серйозної суперечки, такий невикористовуваний файл може провалити тест на корисність для освітніх цілей, і його можуть вилучити на цій основі. Файл, що з добрими намірами використовується в іншому проекті Вікімедіа, вже за самим лише цим фактом вважається корисним для освітніх цілей, і його вилучення на підставі того, що він з якоїсь причини «неправильний», не допускається. Там, де це можливо, такі помилки слід виправляти, просто щоб колекція Вікісховища позбулася цього файлу. Там, де гадана помилка викликає значні суперечки, файл слід залишити, а суперечки залишити на розгляд релевантних спільнот окремих вікі.

Тексти

З причин, зазначених вище, не завжди є можливість зробити назви файлів та пов'язаний описовий текст «нейтральним». Однак там, де це можливо, слід прагнути до нейтральності опису, і назви файлів чи текст опису в жодному разі не повинні бути сформульовані таким чином, щоб являти собою вандалізм, напад чи цілеспрямовану провокацію.

Див. також