Open main menu

Seçkin resimler


Cscr-featured.svg

Seçkin resimler, topluluğun Commons'ta bazı iyi ve güzel görsellerin vurgulanması amacıyla seçtikleri resimlerdir. Bu sayfalarda fotoğraf, bilgisayar grafiği, animasyon ve çeşitli resimlerden oluşan galeriler bulunmaktadır. Şu anda Commons'ta kabaca buna benzer 12,497 adet görsel, tüm içeriğin yalnızca 0.02% oluşturmaktadır. İsterseniz Wikimedia Commons üzerinde Seçkin resimler kategorisinden tüm bu içeriğe ulaşabilirsiniz.

Tüm seçkin resimler, Seçkin resim adayları sayfasında yapılan oylama ve tartışmaların ardından varılan uzlaşma doğrultusunda bu konumu kazanırlar. Konu ile ilgili daha fazla bilgiyi Seçkin resim adayları sayfasında bulabilirsiniz. Ayrıca çok yetenekli olan; Fotoğrafçılarımız ve çizerlerimizin katkılarına ulaşabilir, Commons'taki seçkin resimlerine bakabilirsiniz.

Eski seçkin resim adayları burada listelenmiştir. Kronolojik sıralamadaki listeler için ise şu sayfaları ziyaret edin: 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 ve bu ay.

Ayrıca daha fazla güzel görsel için yıllık olarak seçtiğimiz yılın seçkin görseli bölümümüze göz atmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca otomatik slayt gösterimine bakınız (deneysel). Tüm Wikimedia projelerinde konuya göre veya ülkeye göre seçkin resim taraması yapabilirsiniz.

Günün resmi
Kopenhagen (DK), Runder Turm -- 2017 -- 1633.jpg
Rundetårn, Copenhagen, Denmark
 

+/− (tr), +/− (en)

KategorilerEdit


Ayrıca bakınız Seçkin resimler

HayvanlarEdit

AstronomiEdit

Yiyecek ve içecekEdit

TarihselEdit

Doğal olaylarEdit

NesnelerEdit

Other lifeformsEdit

İnsanlarEdit

daha fazla ...
Noun project 288.svg İnsanlar · User (50358) - The Noun Project.svg Portrait

YerlerEdit

Bitkiler ve mantarlarEdit

daha fazla ...
» Leaf icon (Noun Project).svg çiçekler · Arundina graminifolia (5) 1200 vector icon.svg Asparagales · Gazania rigens var. rigens vector icon.svg Asterales

Uzay araştırmalarıEdit

SporEdit

Statik olmayan fotoğrafik medyaEdit

CanlandırmaEdit

daha fazla ...
» Noun project 216.svg bilgisayar grafikleri · Treasure map - black.svg haritalar · Paint palette icon from the Noun Project.svg diğerleri

AnimatedEdit