Open main menu

Вікісховище:Інструменти завантаження

This page is a translated version of a page Commons:Upload tools and the translation is 74% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Upload tools and have to be approved by a translation administrator.

Outdated translations are marked like this.
Error: This page is not currently protected. Please request protection it or remove the protection template.

Shortcut: COM:UT

Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Canadian English • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Scots • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎polski • ‎português • ‎svenska • ‎Ελληνικά • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎سنڌي • ‎فارسی • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ಕನ್ನಡ • ‎中文 • ‎日本語
Image upload-tango.svg

Є декілька способів завантажувати медіафайли на Вікісховище.

Contents

Інтегровані інструменти

Майстер завантаження

Стандартний інструмент, доступний через посилання «Завантажити файл» у бічному меню зліва.

Supports fields prefilling.

Можливе налаштування: стандартна ліцензія, яку можна змінити в налаштуваннях: Special:Preferences#mw-prefsection-uploads

GLAMwiki Toolset

Просунутий інструмент, що дозволяє GLAM-інституціям автоматично завантажувати великі набори цифрових версій своїх колекцій.

bigChunkedUpload

Цей скрипт ECMAScript можна інтегрувати з функцією importScript(); для завантажень з обраним розміром порції файлу. Це дозволяє уникнути деякої дивної поведінки Сховка завантажень, з якою Майстер завантажень на разі ще не може дати собі ради.

  • Підтримує окремі завантаження розміром аж до 2 ГБ

Окремі комп'ютерні програми

 
Інтерфейс Commonist
 
Інтерфейс VicuñaUploader
 
Інтерфейс ComeOn!

Commonist

Commonist — це Java-програма для легкого завантаження великої кількості зображень на Вікісховище та в інші інсталяції MediaWiki.

VicuñaUploader

VicuñaUploader — це вільний інструмент, написаний мовою Java, і розроблений для завантаження файлів на Вікісховище та в інші проекти Вікімедіа. Він трохи схожий на Commonist, але має трохи більше функцій та інший користувацький інтерфейс.

Див.:

ComeOn!

ComeOn! — це вільний інструмент, написаний мовою Java для завантаження зображень на Вікісховище з розширеною підтримкою метаданих JPEG та їх використання в шаблонах на сторінках. Зараз він перебуває в бета-режимі, але є стабільним. Він також підтримує аудіофайли.

Див.:

Pattypan

Pattypan — це інструмент з відкритим кодом, написаний мовою Java для завантаження файлів на Вікісховище та в інші проекти Вікімедіа за допомогою таблиць.

Command-line tools

Програмні розширення для роботи із зображеннями

DtMediaWiki

A plugin for Darktable which lets users export images to Wikimedia Commons.

 
KIPI uploader configuration

KIPI uploader

KIPI-плагін для digiKam та Gwenview створено для легкого завантаження великої кількості файлів на Вікісховище та в інші інсталяції MediaWiki.

LrMediaWiki

Плагін для Adobe Lightroom, що дозволяє експортувати файли до MediaWiki. Наразі на стадії бета-версії.

Програми для смартфонів

Further information: Commons:Mobile app

Завантаження до Вікісховища з Android

Для завантаження зображень безпосередньо на Вікісховище існує додаток для Android (необхідна операційна система Android 2.3+). Цей інструмент можна знайти на Google Play та в репозиторії з відкритим кодом F-Droid.

Можете адаптувати його під свої потреби, використовуючи вихідний код з [$link2 GitHub], ліцензований під GNU-GPL.

Завантаження до Вікісховища з iOS

Доступний також додаток для iOS через AppStore. Вихідний код опублікований на GitHub на умовах ліцензії Apache License.

Інструменти перенесення з інших сайтів

Завантаження з Flickr

Є різноманітні інструменти, що допомагають завантажувати файли з Flickr.

  • Flickr2Commons — інструмент для полегшення завантаження окремих файлів чи й наборів файлів із Flickr на Вікісховище. Цей інструмент використовує OAuth для завантаження файлів на Вікісховище. Див. Special:OAuthListConsumers/view/74a4d433d0ab9f9fad720e1c4eb8159a для версії 1.0, скористайтесь Special:OAuthManageMyGrants для управління пов'язаними програмами.
  • F2ComButton — інструмент, що додає кнопки до Flickr для полегшення завантаження зображень вручну, або ж через інструмент Магнуса.
  • Flinfo — для людей, що хочуть самостійно завантажувати зображення з Flickr.
  • Майстер завантаження — якщо Ви адміністратор або перевіряльник зображень, Ви можете імпортувати зображення та набори зображень з Flickr через Майстер завантаження.

Commons Helper

Ця сторінка згенерує код, який Ви зможете скопіювати і вставити при перенесенні зображення з Вікіпедії до Вікісховища. Зауважте, що Вам все ще треба перевірити джерело, і переносити лише ті зображення, що мають відповідні ліцензії. Вам також все ще треба додати категорію зображення, хоча асистент прив'язаний до CommonSense, тож він зможе водночас виводити пропозиції категорій. Розроблено Магнусом Манске.

FileImporter

The FileImporter is a Wikimedia Commons extension which imports the file including all data when all prerequisites are met. Technically, the files won't be "moved", but "copied". The tool provides a "Export" link to the local wiki in order to allow moving the file to Wikimedia Commons.

MTC!

 
MTC! in action

MTC! is a desktop application that transfers eligible free files from the English Wikipedia to Commons. It also includes a mass transfer mode for batch transfers and categorization.

Завантаження за URL-адресою

 
Якщо Ви маєте право upload_by_url, Ви бачитимете додаткове поле вводу на Special:Upload для вибору джерела завантаження.

Користувачі з правом upload_by_url (перевіряльники зображень, адміни, користувачі GWToolset), можуть переносити зображення напряму з веб-сайтів, що перебувають у білому списку через API, або через Special:Upload. Є можливість завантажувати файли з Flickr через Майстер завантаження.

URL2commons

Інструмент URL2commons дозволяє усім користувачам переносити зображення з різних веб-сайтів на Вікісховище напряму.

Інтернет-архів

Інструмент IA-Upload доступний для всіх (використовує OAuth) для завантаження з Інтернет-архіву файлів книг у форматі DjVu. Можете вибрати будь-яку вільну книгу з Інтернет-архіву, й опис у форматі шаблону {{book}} буде заповнено автоматично (Ви отримаєте змогу відредагувати його до того, як його буде завантажено).

Якщо бажаної книги ще немає в Інтернет-архіві, можете скористатись BUB (Book Uploader Bot) для подання запиту на її додавання з іншого джерела. Цей процес цілковито автоматичний, приймає запити на декілька книжок водночас, і може надсилати повідомлення на електронну пошту, коли книга буде готова, з посиланням на ia-upload для завершення перенесення.

Інтернет-архів також надає можливість конвертування відео з будь-якого формату в ogv. Рекомендуємо завантажити відео в найвищій доступній якості — аж до 400 ГБ на елемент.

Всебічну довідку про те, як користуватись Інтернет-архівом для Вікіджерел та іншої діяльності Вікімедіа, можна прочитати на сторінці s:en:Help:DjVu files#The Internet Archive.

British Library

eap2pdf tool can mass-download books from the Endangered Archives Programme of British Library and also download single book and upload it to Commons. Installation of Python3 is required. The tool can be used in Linux, also adaptable to Windows.

GLAMs

For a set of GLAMs you can use Glam2Commons to upload files from those GLAMs to Commons.

GLAMpipe has also been used.

Відео

Див. Вікісховище:video2commons

  • Використовуйте video2commons для завантаження будь-якого відео з інтернету. Цей інструмент автоматично конвертує відео у формат, сумісний з Вікісховищем. (OAuth)
  • Використовуйте Videoconvert для завантаження файлів у форматі mp4 або в інших форматах. Цей інструмент автоматично конвертує і завантажить такі відео.

Derivative works from Wikimedia Commons

See Commons:derivativeFX