File:Братська могила у с.Шевченкове, загальний вигляд.JPG

Original file(4,000 × 3,000 pixels, file size: 4.31 MB, MIME type: image/jpeg)

Captions

Captions

Add a one-line explanation of what this file represents

Summary

edit
Description
Українська: Братська могила радянських воїнів, які загинули під час звільнення с. Шевченкове у жовтні 1943 – лютому 1944 років. (Обеліск - цегла.), Шевченкове, біля клубу (ріг вул. Мічуріна та Нової)

На знімку - загальний вигляд братської могили.

Невеличка історія: Коли я прийшов фотографувати, невеличкий парк навколо могили саме розчищали двоє чоловіків. Один із них виявився головою сільради, від нього я дізнався багато цікавого. Ця могила знаходиться на місці ями, де зберігали овочі, а коли фронт пройшов село Шевченкове і став далі - наказали позбирати убитих і скласти в цю яму, а пізніше встановили цей пам'ятник. Він також згадував значне мародерство - коли воїнів порозшукували по полях і повідмічали, готуючи до перевезення в могилу, з них забрали більшу частину одягу, особливо він згадував американські червоні чоботи, в яких були взуті бійці (допомога армії?). Це не єдина братська могила в селі - трохи далі на кладовищі є ще одна, де поховали бійців присипаних під час боїв на полях, їх знайшли наступної весни, здається він казав що їх було більше сотні безіменних. Друга братська могила, що на кладовищі, у реєстрі пам'яток відсутня. Також він казав, що могилу скоро реконструюють, і вони прибирають парк (обрізують дерева) до дня партизана, 22 вересня, що буде незабаром. (Боюсь що реконструкція буде така-ж руйнівна як і в Романівці). І що щорічно вони збираються на день партизана біля цієї могили, з тими хто ще залишився. В селі ще мешкає один справжній партизан, йому 90, і кілька ветеранів. Про партизана він розказував, що той з двома друзями в війну крав зброю в німців, та робив диверсії на поїздах. А також він вів диверсійну групу для захоплення дамби КРЕСу (це певно було ще до штурму міста та подвигу групи Шурупова), та їх помітили, а по поверненню додому його вже чекали німці, і так він потрапив у концтабір біля ш.Валявко, з якого на щастя швидко втік.

Ця людина знає великий масив краєзнавчої інформації, я так зрозумів, фактично виступає як хранитель цієї інформації для навколишніх сіл. І якщо колись по Криворіжжю буде Вікіекспедиція, то до нього неодмінно треба завітати.
This is a photo of a monument in Ukraine, number: 12-218-0281
Date
Source Own work
Author WDKeeper
Camera location47° 59′ 24.77″ N, 33° 34′ 55.95″ E  Heading=135° Kartographer map based on OpenStreetMap.View this and other nearby images on: OpenStreetMapinfo

Licensing

edit
I, the copyright holder of this work, hereby publish it under the following license:
w:en:Creative Commons
attribution share alike
This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.
You are free:
  • to share – to copy, distribute and transmit the work
  • to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
  • attribution – You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
  • share alike – If you remix, transform, or build upon the material, you must distribute your contributions under the same or compatible license as the original.


File history

Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.

Date/TimeThumbnailDimensionsUserComment
current13:34, 15 September 2015Thumbnail for version as of 13:34, 15 September 20154,000 × 3,000 (4.31 MB)WDKeeper (talk | contribs)User created page with UploadWizard

The following 2 pages use this file:

File usage on other wikis

Metadata