File:Пікетування Мінприроди проти малих ГЕС в Карпатах — 20.05.2014 (22).jpg

Original file(3,872 × 2,592 pixels, file size: 4.24 MB, MIME type: image/jpeg)

Captions

Captions

Add a one-line explanation of what this file represents

Summary edit

Description
Українська: Сколівські Бескиди, Сколівський, Дрогобицький, Турківський р-ни

20 травня 2014 року закінчувався нерестовий період риби і важка будівельна техніка знову зайшла в русла карпатських річок.

В цей день, 20 травня, біля Мінприроди України зібралися природоохоронці, туристи, любителі екстремальних сплавів по гірських річках, журналісти та небайдужі громадяни, які вважають бездіяльність Мінприроди – злочином проти природи українських Карпат та проти горян, життя яких неможливе без збереження річок у природному стані.

Акція мала театралізовану та інформаційну частину. В сатиричній формі активісти показали наочно, що Мінприроди дозволяє робити з природою Карпат.

Останні події на Львівщині, Івано-Франківщині та Закарпатті показали, що спорудження малих ГЕС горяни не допустять.

Протягом квітня 2014 року Міністерство екології та природних ресурсів України обіцяло вжити реальні кроки по вирішенню цієї проблеми. Учасники акції переконані, що малі ГЕС не ведуть до енергонезалежності України, а є лише корупційним проектом збагачення за рахунок державного бюджету – завдяки «зеленому тарифу». Дозволи на спорудження ГЕС у Карпатах видавались з порушенням законодавствапопередньою владою, а громадські слухання були сфальшованими. Окрім обіцянок активісти нічого не отримали і від нової влади. Максимум на що спромоглось міністерство та підпорядкована йому Держекоінспекція– штраф на 119 грн!

Міністерство екології та природних ресурсів своєю бездіяльністю провокувало конфлікти на Західній Україні. Учасники акції вважають, що відсутність принципової позиції нової влади щодо малих ГЕС у Карпатах – вірна ознака того, що кошти, злочинним чином відмиті на «зеленому тарифі» потечуть вже у нові кишені. Для прикладу, відповідно до досліджень WWF, вся ріка Стрий - це особливо цінна річкова ділянка, і будівництво ГЕС тут є неприйнятним через екологічні обмеження , а також через надважливе значення цієї річки для забезпечення водопостачання області.

Незважаючи на це, так звані «інвестори» напланували на річці і притоках, крім вже існуючої Яворської, ще 11 малих ГЕС. Річка вже сьогодні важко поранена «тромбом» Яворської ГЕС. Більше вона може на витримати. З 20134 року приватний підприємець Миронюк В. і Ворохтянська селищна рада продовжують спроби «проштовхнути» будівництво ГЕС на заповідних землях - на річці Прут у Карпатському національному природному парку. Також під загрозою Крушельниця. Невеличка річка, що бере свій початок у національному парку Сколівські Бескиди, у планах ГЕСівців теж є. Вона повинна “піти у трубу” для потреб чергової ГЕС. Незважаючи на те, що річка  більшу частину року вкрай маловодна, незважаючи на те, що на ній розташовано національний парк, незважаючи на ту велику роль, яку відіграє річка в екосистемі Стрия. В меженевий період, коли в рівень води в річці найменший, питання буде стояти так: або вода є в річці або – на ГЕС.  Річка є цінною водоймою для відтворення окремих видів риб, заповідана. Висновок очевидний – ГЕС тут будувати не можна. У 2011 році екологічні організації оголосили про початок всеукраїнської кампанії на захист карпатських річок під гаслом “Не допустити нанесення шкоди природі Карпат будівництвом міні-ГЕС! – Збережемо Карпати від міні-ГЕС, збережемо міні-ГЕС для зеленої енергетики! Вимоги учасників акції до Міністерства екології та природних ресурсів : 1) Публічно висловити свою позицію відносно малих ГЕС в Карпатах 2) Відкликати всі погодження на будівництво малих ГЕС,видані Міністерством та його колишніми територіальними підрозділами 3) Видати наказ про тимчасово призупинення будівництва всіх малих ГЕС в Карпатах 4) Звернутись до відповідних управлінь Держбудконтролю, обласних та районних державних адміністрацій,районних рад з пропозицією призупинити будівництво всіх малих ГЕС та створити комісії на місцях, які розглянуть питання по кожній конкретній ГЕС, які на даний момент знаходяться на стадії будівництва або проектування 5) Створити комісію з представників усіх зацікавлених сторін, за результатами якою виробити єдині для всієї України і обов’язкові критерії спорудження малих ГЕС на гірських річках 6) Звільнити за невідповідність займаним посадам голів Держекоінспекції у Івано-Франківській,Чернівецькій та Закарпатських областях, які припустили будівництво ГЕС в період нерестової заборони

7) Видати припис існуючим малим ГЕС в Карпатах протягом 1 місяця зробити рибопропускні споруди та обвідні канали за європейськими стандартами, по кожній ГЕС визначити режим роботи за результатами обговорення з місцевими громадами
This is a photo of a natural heritage site in Ukraine, id: 46-212-5007
Special Awards: Захист заповідних територій
Date
Source Own work
Author Olegandros
Camera location49° 04′ 36.84″ N, 23° 24′ 10.44″ E Kartographer map based on OpenStreetMap.View this and other nearby images on: OpenStreetMapinfo

Licensing edit

I, the copyright holder of this work, hereby publish it under the following license:
w:en:Creative Commons
attribution share alike
This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.
You are free:
  • to share – to copy, distribute and transmit the work
  • to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
  • attribution – You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
  • share alike – If you remix, transform, or build upon the material, you must distribute your contributions under the same or compatible license as the original.


File history

Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.

Date/TimeThumbnailDimensionsUserComment
current19:48, 29 June 2021Thumbnail for version as of 19:48, 29 June 20213,872 × 2,592 (4.24 MB)Olegandros (talk | contribs)Uploaded own work with UploadWizard

The following page uses this file:

Metadata