Open main menu
This page is a translated version of a page Help:Contents and the translation is 96% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Help:Contents and have to be approved by a translation administrator.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Basa Sunda • ‎Cymraeg • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Scots • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎dansk • ‎eesti • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎sicilianu • ‎suomi • ‎svenska • ‎tetun • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎հայերեն • ‎עברית • ‎العربية • ‎سنڌي • ‎فارسی • ‎مصرى • ‎پښتو • ‎नेपाली • ‎मैथिली • ‎हिन्दी • ‎অসমীয়া • ‎বাংলা • ‎মেইতেই লোন্ • ‎ଓଡ଼ିଆ • ‎ไทย • ‎ဖၠုံလိက် • ‎ភាសាខ្មែរ • ‎中文 • ‎吴语 • ‎日本語 • ‎한국어

Ризницата (Wikimedia Commons) е складиште на слободни слики, видеоснимки, звучни снимки и други мултимедијални содржини. Подигнатите податотеки се користат како месни податотеки на други Викимедиини проекти, меѓу кои Мета, МедијаВики, Викикниги, Викивести, Википедија, Викицитат, Викиизвор, Викиуниверзитет, Википатување и Викиречник. Можноста InstantCommons исто така поддржува увезување во други викија.

Оваа страница претставува попис на сите страници за одржување и помош (Help) со Ризницата (Commons). Следниве статии имаат водичи и информации за читање, создавање и учество во заедницата на Ризницата.

Не можете да го најдете она што ви треба? Ако прашањето не е одговорено во „Често поставувани прашања“ (ЧПП), поставете го во бирото за помош.

Општи информации

Зборници на помошни страници

Поголем зборник од помошни страници ќе најдете на Википедија:

Страници на заедницата

Основни страници:

Страници за одржување:

Како до помош:

  • Доколку имате општо прашање за уредување, подигање, делокругот на Викимедииниот проект или било што друго, поставете го на Бирото за помош и истото ќе ви биде одговорено од друг корисник.

МедијаВики

Улогата на МедијаВики - програмата на која работи Ризницата - е опишана во Корисничкиот водич за МедијаВики на Мета. Ако сметате дека има грешка во програмата, побарајте мислење на селската чешма, а потоа пријавете ја користејќи го системот за пријавување грешки Фабрикатор. Само на овој начин разработувачите на МедијаВики можат да бидат известени за вашата пријава.

Базата на Ризницата може да се преземе. Во моментов немаме збирен резервен склад на податотеките.

Правни и контактни информации

Контактирајте нè, Одрекување од одговорност, Заштита на личните податоци, Лиценцирање

Помошни содржини за Ризницата

Помош за уредници

Информации за почетници:

Авторскоправни информации:

Општи информации:

Полезни програми за Ризницата:

Содржина:

Шаблони: