Open main menu
This page is a translated version of a page Help:Namespaces and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Help:Namespaces and have to be approved by a translation administrator.

Shortcut: Help:NS

Other languages:
Bahasa Melayu • ‎Deutsch • ‎English • ‎dansk • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎sicilianu • ‎zh-classical • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎ไทย • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어
Сторінка Help:Назва сторінки перебуває в просторі назв Help:

Простори назв Вікісховища забезпечують базову структуру для організації контенту Вікісховища. Ця сторінка, Help:Namespaces, перебуває в просторі назв Help:. Інший приклад: сторінка Категорія:Довідка Вікісховища є сторінкою в просторі назв Category:, і до неї належать усі сторінки, категоризовані як сторінки «довідки Вікісховища». Нижче подано повний список просторів назв, що використуються на Вікісховищі, та їхні функції.

Contents

Простори назв у числовому порядку

Назва і
синоніми
Списки сторінок К-сть сторінок
Спеціальні
Опис

Стандартні простори назв

Стандартні простори назв: існують в усіх проектах MediaWiki
Media
{{ns:-2}}
{{ns:media}}
немає 55 520 170
MyUploads
Простір назв безпосередньо для завантажених медіафайлів, на відміну від їхніх сторінок опису в просторі File (6); наприклад, [[Media:Krazy Kat Bugolist 1916 silent.ogv|Media:Krazy Kat Bugolist 1916 silent.ogv]] у порівнянні з [[:File:Krazy Kat Bugolist 1916 silent.ogv|:File:Krazy Kat Bugolist 1916 silent.ogv]].
Special
{{ns:-1}}
{{ns:special}}
немає SpecialPages Префікс Special призначений для сторінок, що генеруються автоматично, і їх неможливо редагувати. Вони також не мають відповідної сторінки обговорення, однак ті їхні частини, які можна редагувати (напр., системні повідомлення в просторі назв MediaWiki) можна обговорювати на відповідних сторінках обговорення.
(Gallery)
{{ns:0}}
PrefixIndex


Некатегоризовані
Без спостереження
Найбільше посилань

113,885[1] Простір назв 0, відомий тут як (Gallery), використовується для відтворення галерей зображень та інших медіафайлів на Вікісховищі. Його ще називають Основний, або «простір назв статей» в інших проектах на кшталт Вікіпедії. На відміну від всіх інших просторів назв, цей простір не має префікса перед назвою сторінки.
Talk
{{ns:1}}
{{ns:talk}}
PrefixIndex 2,537[2][3] Простір назв Talk є простором обговорень для простору назв (Gallery). такі сторінки використовуються для нарад між користувачами щодо конкретних галерей в основному просторі. Подібний за типом до всіх інших просторів назв із непарним номером.
User
{{ns:2}}
{{ns:user}}
PrefixIndex
Загальний список
Активні
Адміністратори
MyPage
7 911 605
30 890
223
Зареєстровані користувачі мають домашню сторінку типу User:Ім'я користувача, куди система дає посилання в списках редагувань, напр., на сторінці перегляду історії редагувань, а також такі посилання створюються в підписах користувачів на сторінках обговорення. Користувачі можуть редагувати свої особисті сторінки та всі їхні підсторінки, щоб представити себе спільноті, або щоб робити пов'язані з проектом закладки, чернетки, тести та зберігати будь-які інші матеріали, потрібні для роботи в проекті. Те ж саме застосовується й для незареєстрованих користувачів, при чому їхні IP-адреси використовуються як ім'я користувача. Перегляньте опис сфери проекту, щоб зрозуміти, який контент дозволяється розміщувати на сторінках користувачів.
User talk
{{ns:3}}
{{ns:user_talk}}
PrefixIndex 6,363,806[2]
MyTalk
Простір назв User talk використовується для надсилання й отримування особистих повідомлень. Ви можете надіслати повідомлення іншому користувачеві, відредагувавши його сторінку обговорення у той же спосіб, у який Ви б відредагували будь-яку іншу сторінку. Якщо хтось залишає повідомлення на Вашій сторінці обговорення, Ви отримаєте сповіщення про це після входу в систему.
Commons
{{ns:4}}
{{ns:project}}
(Псевдоніми: Project, COM)
PrefixIndex 634,457[2]
Commons — це універсальний простір назв. Він містить політики й настанови Вікісховища, сторінки голосувань щодо вилучення зображень та інших медіафайлів, сторінки голосувань щодо надання користувачам розширених прав чи включення у виняткові групи, сторінки для скарг, де користувачі можуть попросити про допомогу з проблемними користувачами, користувацькі есе, що стосуються тематичних зацікавлень, належних до сфери Вікісховища, а також багато різних сторінок, пов'язаних із проектом.
Використовуйте назву project замість Commons на сторінках, доступних до перенесення в інші проекти (особливо це стосується шаблонів), оскільки project працює в усіх інсталяціях MediaWiki.
Не дивно, що існують також псевдоніми COM talk (коротший) і Project talk (спільний для всіх вікі) для простору назв Commons talk (простір назв 5).
Commons talk
{{ns:5}}
{{ns:project_talk}}
PrefixIndex 6,058[2]
File
{{ns:6}}
{{ns:file}}
(Псевдоніми: Image)
PrefixIndex
Список файлів
Нові файли
55 520 170
Некатегоризовані
Потрібні
Найбільше посилань
Простір назв File — це простір, в якому зберігається всі зображення та інші медіафайли (такі як аудіофрагменти й відеокліпи). Це найчастіше використовуваний простір назв на Вікісховищі. На сторінках файлів Ви зазвичай знайдете сам файл, а також інформацію про авторське право, автора, опис, і багато інших подробиць. Див.:

Ви також можете використовувати Image talk для File talk (простір назв 7).

File talk
{{ns:7}}
{{ns:file_talk}}
PrefixIndex 200,391[2]
MediaWiki
{{ns:8}}
{{ns:mediawiki}}
PrefixIndex
AllMessages
20,445[2] Простір назв MediaWiki використовується для зберігання системних повідомлень та іншого важливого контенту. Зокрема, сторінка MediaWiki:Edit (або MediaWiki:Vector-view-edit у стандартній «Векторній» темі оформлення) містить текст, що відтворюється у вкладці «Edit» вгорі кожної сторінки. Якщо ця сторінка існує, вона перезаписує стандартний вміст, а саме — текст «редагувати цю сторінку». Так само й MediaWiki:Common.css є системним повідомленням, що містить код CSS, який підвантажується для всіх користувачів на кожній сторінці. Особливою властивістю цього простору назв є те, що він повністю захищений від редагувань, і його можуть редагувати лише адміністратори.

Щоб подати запит на зміни сторінки в цьому просторі назв, додайте {{edit request}} на сторінку MediaWiki talk. Зверніть увагу, що сторінки в просторі «MediaWiki:» часто викликаються за допомогою префіксу «int:». Наприклад, можна викликати відповідний текст за допомогою {{MediaWiki:January}} (January) або {{int:January}} (January). Різниця полягає в тому, що в останньому випадку повідомлення буде перекладено мовою користувача.

MediaWiki talk
{{ns:9}}
{{ns:mediawiki_talk}}
PrefixIndex 3,028[2]
Template
{{ns:10}}
{{ns:template}}
PrefixIndex 181,319
Некатегоризовані
Невикористовувані
Потрібні
Найбільше посилань
У просторі назв Template зберігається код, найчастіше вживаний в інших просторах. Це — стандартний простір назв для шаблонів: код вікірозмітки {{назва}} стосується і включає сторінку Template:назва.
Template talk
{{ns:11}}
{{ns:template_talk}}
PrefixIndex 2,852[2]
Help
{{ns:12}}
{{ns:help}}
PrefixIndex 406[2] Простір назв Help містить сторінки довідки Вікісховища. Щоб отримати загальну картину див. Довідка:Зміст
Help talk
{{ns:13}}
{{ns:help_talk}}
PrefixIndex 62[2]
Category
{{ns:14}}
{{ns:category}}
PrefixIndex
Категорії
5,786,276[2]
Некатегоризовані
Невикористовувані
Потрібні
Найбільше посилань
Простір назв Category використовується для організації сторінок в інших просторах назв на основі тематик Вікісховища, наприклад, на сторінці Категорія:Flags Ви знайдете усі сторінки (зображення, галереї та підкатегорії), що містять код [[Category:Flags]]. Сподіваємось, усі сторінки в цій категорії матимуть якийсь стосунок до прапорів чи прапорців. Категорія:CommonsRoot є найвищою в дереві категорій.
Category talk
{{ns:15}}
{{ns:category_talk}}
PrefixIndex 17,188[2]
Module
{{ns:828}}
{{ns:module}}
PrefixIndex 516[2] Простір назв Module містить модулі Scribunto — скрипти Lua, що застосовують спеціальні парсерні функції для використання в шаблонах, які виходять за межі базового набору функцій, включених у програмне забезпечення MediaWiki та його розширення.
Module talk
{{ns:829}}
{{ns:module_talk}}
PrefixIndex 94[2]
Topic
{{ns:2600}}
PrefixIndex 13[2] Простір назв «Flow» наразі не використовується через брак консенсусу для активації.

Нестандартні простори назв

Нестандартні простори назв: є не в усіх проектах Вікімедіа
Creator
{{ns:100}}
PrefixIndex
Категорія
41 117 Простір назв Creator подібний до простору шаблонів (Template) тим, що він містить лише шаблони, от тільки він використовується лише для шаблонів-карток {{Creator}}. Ці шаблони карток містять загальну інформацію про визначних творців, яка має використовуватись на їхніх сторінках у просторі файлів (File). Сторінки простору назв Creator особливо корисні для верифікації дат файлів, що використовують ліцензію {{PD-old}}.
Насправді простори назв 100 і 101 існують в усіх новіших інсталяціях MediaWiki, але їхні назви треба визначати окремо для кожної інсталяції.
Creator talk
{{ns:101}}
PrefixIndex 87[2]
TimedText
{{ns:102}}
PrefixIndex
Категорія
6,209[2] Простір назв TimedText використовується для зберігання файлів у форматі .srt, що містять текст прихованих субтитрів формату SubRip. Див. Вікісховище:Субтитри, де зібрані подробиці щодо того, як ним користуватися; а також див. приклад TimedText:Krazy Kat Bugolist 1916 silent.ogv.en.srt.
TimedText talk
{{ns:103}}
PrefixIndex 413[2]
Sequence
{{ns:104}}
PrefixIndex 24[2] Простір назв Sequence використовується для зберігання відеопослідовностей. Див. Вікісховище:Секвенсер, JavaScript-відеосеквенсер Kaltura.
Sequence talk
{{ns:105}}
PrefixIndex 2[2]
Institution
{{ns:106}}
(Псевдоніми: Museum)
PrefixIndex
Категорія
5528
(+ 0 стабів)
Простір назв Institution подібний до просторів Template і Creator у тому, що він містить лише шаблони, але саме цей простір назв закріплений за шаблонами карток {{Institution}}. Ці шаблони карток містять загальну інформацію про музеї, галереї, колекції та інші інституції, яка має бути використана на сторінках цих інституцій у просторі файлів, наприклад, у полі параметру «gallery» в шаблоні {{Artwork}}.
Institution talk
{{ns:107}}
(Псевдоніми: Museum talk)
PrefixIndex 15[2]
Campaign
{{ns:460}}
PrefixIndex 392[2] Цей простір назв використовується для встановлення налаштованих форм завантаження файлів. Див. mw:Розширення:Майстер завантажень/Кампанії, щоб дізнатися подробиці. Його можуть редагувати лише Редактори кампаній Майстра завантажень і адміністратори.
Campaign talk
{{ns:461}}
PrefixIndex 11[2]
Data
{{ns:486}}
PrefixIndex 353[2] Цей простір назв використовується для двох типів наборів даних — табличних даних із суфіксом .tab і картографічних даних із суфіксом .map. Див. mw:Help:Tabular Data і mw:Help:Map Data. Його увімкнули в листопаді 2016 ([1]).
Data talk
{{ns:487}}
PrefixIndex 6[2]
GWToolset
{{ns:490}}
PrefixIndex 131[2] Див. GWToolset:Gwtoolset-intro.
GWToolset talk
{{ns:491}}
PrefixIndex 0 [2]
Translations
{{ns:1198}}
PrefixIndex 121,677[2] Простір назв Translations пов'язаний з розширенням Translate.
Translations talk
{{ns:1199}}
PrefixIndex 8[2]


Див. також

Примітки