Open main menu
This page is a translated version of a page Template:Move/i18n and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Template:Move/i18n and have to be approved by a translation administrator.

Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Boarisch • ‎Canadian English • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎azərbaycanca • ‎dansk • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎galego • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎lietuvių • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎sicilianu • ‎slovenščina • ‎suomi • ‎svenska • ‎čeština • ‎беларуская (тарашкевіца)‎ • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎فارسی • ‎বাংলা • ‎ಕನ್ನಡ • ‎ತುಳು • ‎മലയാളം • ‎ไทย • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어
Предложено е преименување и преместување на Template:Move/i18n/mk во [[:Category:]].
Причина: Недостасува. Дајте образложение за барањето, како на пр. |2= како [[:en:]]
Датум: Недостасува. Ставете го следново во шаблонот: |3=2019-05-22
Примедбите и расправите треба да се поднесуваат на Template talk:Move/i18n/mk (се смета дека две семици се доволни). Општи информации и правила ќе најдете на Commons:Rename a category.
  • Откога ќе се постигне јасна согласност на Template talk:Move/i18n/mk (или по две недели, доколку нема примедби), отстранете го ова известување, и заменете го со {{category redirect}}, или пак побарајте уште помош на Category talk:Requested moves (доколку имате потреба).
  • Ако предлогот е очигледно или потенцијално спорен или бара поопширна расправа, истата можете да ја префрлите на Commons:Categories for discussion (заменувајќи го шаблонов со {{subst:cfd}})
  • Ако предлогот е очигледно бесмислен, грешен или консензуално одбиен, тогаш отстранете го шаблонов.

Предупредување: периодот на спроведување на бараното зависи од активноста на учесниците. Некои предлози (особено такви со нејасна причина или премала поддршка) што седат со месци, чекајќи некој да ги реши.

Наредба за ботот: {{move cat|Move/i18n/mk||reason=}}
НАПОМЕНА: Не користете го овој шаблон непосредно!! Ова служи само за превод. Користете го шаблонот {{Move}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Move}} instead!