Open main menu

Wikimedia Commons β

User:Aktron/Nápověda

< User:Aktron
Tato stránka obsahuje informace ohledně mnou pořízených obrázků a odpoví na některé otázky, které kolem nich mohou vyvstat.
Praha, Hlubočepy, Zlíchov, pohled na Smíchov 1.JPG

NázvoslovíEdit

Obrázky, které na commons nahrávám, mají jistou logiku názvosloví. Ta umožňuje nejen praktičtější orientaci ohledně toho, kde byl obrázek pořízen, zajišťuje také ale i dobré výsledky při vyhledávání (například Mayflower ale i defaultní hledání - vyzkoušeno). Pojmenovávám česky, systém je následující:

Přehled názvosloví obrázků
Obec Image:Obec.jpg
Obec, specificky Image:Obec, pohled na skály.jpg
Obec s místní částí Image:Obec, část.jpg
Specifické místo/objekt Image:Obec, část, fontána.jpg
Odlišení více snímků s podobným názvem Image:Obec, část, fontána.jpg
Image:Obec, část, fontána II.jpg
Upravený obrázek (konkrétně zde Image:Obec.jpg) Image:Obec EX.jpg
Snímek pořízený méně kvalitním zařízením (konkrétně zde Image:Obec.jpg) Image:Obec (T).jpg

Mohou existovat nějaké vyjímky, například v situaci, když není možné soubor pojmenovat podle tohoto názvosloví, nebo pokud jsem se k tomu rozhodl z jiných důvodů.

KategorizaceEdit

Obrázky jsou kategorizovány podle obecně používaných kategorií na Commons, pro souřadnicované obrázky tu je pak Category:Geocoded images of User:Aktron, kde toho je však zatím docela málo.

GalerieEdit

Jsou dostupné galerie, které jsou vytvářeny skriptem při nahrávání obrázků. Při dosažení 64 kB (či 100 kB) vytvářím galerii novou a stará se stane archivní.

SouřadniceEdit

Poslední dobou jsem zjistil, že jsou k mým obrázkům přidávány také geografické souřadnice. Rozhodl jsem se práci svým spolueditorům usnadnit tím, že budu i do starších obrázků šablonu Location samozřejmě přidávat. Postupem času se mi podařilo zajistit polohu pro většinu obrázků. I přesto upozorňuji, že mnohé stále souřadnice nemají. Pokud naleznete nepřesné souřadnice nějakého snímku, informujte mě na diskuzní stránce!