Open main menu
Babel user information
sk-N Tento užívateľ má slovenčinu ako materinský jazyk.
eo-4 Ĉi tiu uzanto parolas kun preskaŭ denaska scio de Esperanto.
cs-3 Tento uživatel má pokročilé znalosti češtiny.
en-2 This user has intermediate knowledge of English.
pl-2 Ten użytkownik posługuje się językiem polskim na poziomie średnio zaawansowanym.
OTRS Wikimedia.svgThis user is a member of the Wikimedia OTRS team. (verify)
Users by language
eo - Esperanto
Saluton! Mi estas KuboF Hromoslav. Mi estas aktiva precipe en la Esperanta Vikivojaĝo, Esperanta Vikipedio, iom en Komunejo kaj foje en aliaj projektoj. Mi estas administranto de kelkaj Esperantaj projektoj, robotisto (KuBOT) kaj nuntempe ankaŭ gvidanto de la Vikimedia Uzanto-grupo Esperanto kaj Libera Scio. Ekde 2019 mi servas kiel OTRS-agento por Esperantlingvaj mesaĝoj.
sk - Slovenčina
Zdravím! Som KuboF Hromoslav. Činím sa predovšetkým na esperantských Wikicestách, esperantskej Wikipédii, trochu na Commons a občas aj na iných projektoch. Som správcom na niekoľkých esperantských projektoch, operátorom robota (KuBOT) a momentálne aj vodcom Wikimedickej Skupiny Používateľov Esperanto a Slobodné Vedomosti. Od 2019 slúžim ako OTRS agent pre správy v esperante.
en - English
Hi! I am KuboF Hromoslav. I am active especially on Esperanto Wikivoyage, Esperanto Wikipedia, a little bit on Commons and sometimes on other projects. I am administrator on couple of Esperanto projects, robot operator (KuBOT) and also actual leader of the Wikimedia User Group Esperanto and Free Knowledge.

PomôckyEdit