Open main menu
Welcome to Wikimedia Commons, Cybularny!

-- Wikimedia Commons Welcome (talk) 19:44, 27 February 2014 (UTC) Fundacja INTERNATIONAL HUMAN RIGHTS COMMISSION z Czeskiej Republiki jest właścicielem chronionego znaku IHRC : Patrz : https://isdv.upv.cz/webapp/webapp.ozs.det?pozk=22415844&plan=cs&s_naze=&s_sezn=%20&s_majs=

Jest dwóch fundatorów: Ja; Rafał Wasik oraz Ladyslav Tesarik. Wiec jestem autorem znaczka. Organizacja z Kijowa ma moje pozwolenie ponieważ,również jestem jej założycielem. W obu organizacjach jestem Sekrarzem Generalnym. Zapraszam po informacje na stronę organizacji https://www.sg-ihrc.org. W razie czego mogę wypisać pismo zgody, mam do tego pełne prawo ponieważ zasiadam w Zarządzie fundacji. Wiec Nie ma potrzeby usuwać go. Dziękuje za czujność :)

— Preceding unsigned comment added by SGIHRC (talk • contribs) 21:31, 21 October 2017 (UTC)

Tak przeczytałem. Dziękuje. Czy mam wypisać pismo od organizacji krótą jestem fundatorem i kieruję ją, że daje pozwolenie sam sobie ?. Dwa dni temu znalazłem moje logo używane przez osobę nie uprawnioną do tego w Czeakiej Republice. Za chwile podwale link. Nasz prawnik już się tym zajmuje. {SGIHRC (talk) 21:50, 21 October 2017 (UTC)} O proszę : https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Ihrc-Czech_Republic_Embassy.gif#Summary Napisałem tej osobie o natychmiastowe usunięcie loga prawnie chronionego w Republice Czeskiej.{SGIHRC (talk) 21:57, 21 October 2017 (UTC)}

Dziękuje za odpowiedź. W poniedziałek nasz prawnik, który patentował logo IHRC zajmie się wszystkim. Jeżeli coś trzeba to udostępnie. Bardzo proszę o przesłanie linku o patencie do ORIS. Ja jestem całkowicie żółtodziobem początkującymi na Wikipedii :)

— Preceding unsigned comment added by SGIHRC (talk • contribs) 22:05, 21 October 2017 (UTC)

Witam ponownie. Jeżeli to możliwe, proszę podesłać link do ORIS w celu kontaktu i zgłoszenia praw autorskich do znaku. Dziękuje

— Preceding unsigned comment added by SGIHRC (talk • contribs) 22:09, 21 October 2017 (UTC)

Contents

Prośba o informacjęEdit

Szanowny Panie otrzymałam informację, że na https://commons.wikimedia.org/ zamieściłam tzw. dzieła pochodne, tzn. takie, w których jedno zawiera się w drugim. Jestem autorką obu z nich i chciałam to oznaczyć, ale nie wiem, w jaki sposób to zrobić. Czy mogłabym prosić o wyjaśnienia?

Z wyrazami szacunku Magmer23 (talk) 20:19, 8 February 2018 (UTC)Magmer23

Szanowny Panie,

nie, to nie są skany z książek. Zdjęcia wykonałam samodzielnie aparatem w telefonie, po czym przerobiłam je w programie graficznym – stanowią teraz elementy grafik. Zdjęcia te nie były wcześniej nigdzie publikowane. Przy opracowywaniu innego hasła do Wikipedii natrafiłam na stronę, którą mi Pan przesłał, jednak wydaje mi się, że w tym przypadku nie jest dla mnie pomocna. Przepraszam, jeśli zajmuję Panu za dużo czasu, jednak nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w dodawaniu grafik, a zaskoczyły mnie wiadomości od Pana i dalej nie wiem, co mam robić. Jakich znaczników mam użyć w tej sytuacji na oznaczenie, że wszystkie elementy grafiki są mojego autorstwa?

— Preceding unsigned comment added by Magmer23 (talk • contribs) 21:00, 8 February 2018 (UTC)

Magmer23 (talk) 21:00, 8 February 2018 (UTC)Magmer23

Nie, nie zrozumieliśmy się. Nic z tego nie jest skanami z książek, ani wykonane przeze mnie zdjęcia, ani części tekstowe. To wygląda dla Pana (i w założeniu ma tak własnie wyglądać) jak strony z książek, taki miał być efekt, ale są to tylko i wyłącznie kwadraty i linie narysowane przeze mnie w programie do składu, tak żeby całość wyglądała jak strony z książek. Tekst to Lorem Ipsum wygenerowany przeze mnie z programu do składu (opcja „wypełnij tekstem zastępczym”) i ułożony tak, by przypominał kolumnę tekstu. Tak więc, podsumowując: zarówno zdjęcia, jak i części tekstowe to moja własna praca, nigdzie wcześniej niepublikowana, stworzona na potrzeby haseł do Wikipedii. I nie są to w żadnym wypadku skany z książek, tylko tak wyglądają, bo taki był cel. To dotyczy wszystkich grafik, które mi Pan oznaczył jako przeznaczone do usunięcia... Magmer23 (talk) 10:27, 9 February 2018 (UTC)Magmer23

Szanowny Panie, Czy mogłaym prosić o adres mailowy lub wskazanie sposobu, w jaki mogę przesłać wiadomość prywatną z pytaniem a zarazem wyjaśnieniem kilku kwestii? Otrzymałam dziś rano maila dot. jednego z plików.

Z wyrazami szacunku,

Alina elzbieta

— Preceding unsigned comment added by Alina elzbieta (talk • contribs) 10:41, 27 October 2017 (UTC)

Szanowny Panie, Jestem jedyną autorką projektu plakatu. O tę kwestię byłam już pytana przez jednego z Administratorów (nie wiem już niestety, czy przez Pana, czy przez inną osobę). Wtedy po moim wyjaśnieniu materiał został zaakceptowany. Od tej pory nie wprowadzałam w nim zmian. —Preceding unsigned comment was added by 31.1.49.177 (talk) 15:24, 27 October 2017 (UTC)

Bardzo dziękuję. Czy mogłabym prosić o formularz lub wskazanie trybu przekazania pisma z potwierdzeniem autorstwa? —Preceding unsigned comment was added by 31.1.49.177 (talk) 15:38, 27 October 2017 (UTC)

Zdjęcia ColumbusaEdit

Cześć. User Columbus dodał 29 bm. sporo zdjęć twórczości Ewy Wieczorek. Pomagam mu potwierdzić teraz w OTRS jego prawa autorskie do tych zdjęć. Czy możesz masowo dodać do tych plików szablon OTRS-pending? Ile czasu ma Columbus na wyjaśnienie autorstwa? Pozdrawiam H.Rabiega (talk) 18:58, 31 October 2017 (UTC)

No właśnie dlatego - nauczony szybkimi palcami adminów - wstawiam OTRS pending, bo nieraz nowicjusz nie ma tych 7 dni na uporanie się z zawiłą sprawą dla nieprawników w zakresie oświadczenia. Dlatego sam czasem wstawiam OTRS pending, by dać nowicjuszowi dodatkowy czas. H.Rabiega (talk) 19:13, 31 October 2017 (UTC)

Autopatrol givenEdit

Hello. I just wanted to let you know that I have granted autopatrol rights to your account; the reason for this is that I believe you are sufficiently trustworthy and experienced to have your contributions automatically sighted. This has no effect on your editing, it is simply intended to help users watching Recent changes or Recent uploads to find unproductive edits amidst the productive ones like yours. In addition, you can now share images from Flickr using the UploadWizard, batch-upload up to 500 files with UploadWizard instead of 50 and upload freely licensed audio files in the MP3 format. Thank you. jdx Re: 21:49, 21 November 2017 (UTC)

Zdjęcie z artykułu o Stanisławie FroelichuEdit

Cześć Cybularny! w kontekście tego artykułu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Froelich, zdjęcie z moich rodzinnych archiwów zostało usunięte... Nie ma tu do czynienia z prawami autorskimi z dwóch powodów: z art. 2 § 1 nieobowiązującej już ustawy z 1952 r. utwór, wykonany sposobem fotograficznym lub do fotografii podobnym, jest przedmiotem prawa autorskiego, jeżeli na utworze uwidoczniono wyraźnie zastrzeżenie prawa autorskiego. Na tym zdjęciu nie ma żadnego autora, a więc zdjęcie to nie jest chronione przez prawo autorskie. Nawet jeśli zaś przyjąć że było chronione to w przypadku gdy twórca zdjęcia nie jest znany (brak oznaczeń na zdjęciu), po upływuie 70 lat od zrobienia zdjęcia prawa autorskie upływają (art. 36 pr. aut. z 1994 r). Stanisław Froelich został rozstrzelany w 1943 roku, 70 lat od jego śmierci minęło w 2013 roku. Będę wdzięczny za przywrócenie zdjęcia i pomoc we właściwym opisaniu zdjęcia żeby nie było dalszych kłopotów. Dzięki, Mikołaj Drmiko

Zdjęcie w artykule o Zdzislawie JozwiakuEdit

Usuniete zostało też zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=File:Zdzislaw_Jozwiak.jpg&action=edit&redlink=1 z innego artykułu gdzie uplodowałem zdjęcie. W przypadku tego zdjęcia jest ono zrobione przez moją babcię, zeskanowane przez mnie z rodzinnych archiwów, nie ma innego właściciela praw autorskich... Jak dalej postępować z tymi zdjęciami? Zostaną przywrócone czy trzeba uplodować jeszcze raz od początku? Dzięki za pomoc. Drmiko

— Preceding unsigned comment added by Drmiko (talk • contribs) 14:24, 16 January 2018 (UTC)
@Drmiko: Podeślij mi mailem (na stronie użytkownika) dokładnie te pliki, które wysłałeś, tak abym mógł sobie przypomnieć sprawę. ~Cybularny Speak? 16:27, 16 January 2018 (UTC)

Odp:Oznaczanie grafik (Fot.00042, 00026, 00030)Edit

Cześć, oczywiście bez zgody autora tych zdjęć bym tu nie umieściła i z pisemną zgodą nie byłoby problemu - ale właściwie nie wykorzystałam tych fotografii i kompletnie nie są mi do niczego potrzebne, więc jeśli to nie stanowi problemu - proszę o ich usunięcie. Pozdrawiam. --Cloefor (talk) 17:32, 22 January 2018 (UTC)

File:Disinfo.pngEdit

O co chodzi tym razem? Nie złamałem praw autorskich, zdjęcia nie ma też w google. Dlaczego jest do usunięcia? Michalbyz (talk) 21:41, 22 January 2018 (UTC)

File:Fot.02374.jpgEdit

Dokładnie napisane jest, że jestem autorką tego pliku - więc pytam na jakiej podstawie zgłaszasz ten plik do usunięcia? - czy coś przeoczyłam? - jakieś dodatkowe info jest potrzebne? - czy to Twoje widzi mi się? - bez urazy oczywiście. --Cloefor (talk) 13:27, 31 January 2018 (UTC)

  • Sprawdziłam, że jesteś redaktorem w Wikipedii od 2014 - więc to chyba zobowiązuje do jakiegoś treściwego - czytaj konkretnego wskazywania błędów czynionych przez nowicjuszy - a nie "łapania" nieuzasadnionego naruszenia praw autorskich (zgłoszenie w Wikipedii artykułu do usunięcia nie jest powodem do kwestionowania praw autorskich fotografii /chyba/). Nie wiem - jakieś "punkty" za to dostajecie? - proszę o odpowiedź?.
    — Preceding unsigned comment added by Cloefor (talk • contribs) 14:02, 31 January 2018 (UTC)

Plik File:SOrlowski.jpgEdit

Cześć, Gdzie i w jaki sposób mam uzupełnić informację o prawach autorskich? Skan zdjęcie zdjęcia zrobiłem osobiście, a jest ono sprzed II wojny światowej.

Pozdrawiam 188.146.168.3 14:42, 11 February 2018 (UTC) Teraz się zalogowałem Razar-wiki (talk) 14:50, 11 February 2018 (UTC) :)

Oznaczenie "praca własna" jest błędne, ponieważ należy podać autora zdjęcia, a nie skanu. Bez poprawnego określenia skąd jest zdjęcie, nie można określić kwestii praw autorskich, a wówczas w Wikimedia Commons, dla bezpieczeństwa plik może zostać skasowany. Po skorygowaniu autora, należy upewnić się czy plik spełnia warunki do bycia w domenie publicznej i dodać adekwatny szablon (zależnie od przypadku Template:PD-old lub Template:PD-Polish). Jeśli okazałoby się, że plik nie będzie w domenie publicznej, będzie potrzebna zgoda aktualnego właściciela praw. ~Cybularny Speak? 15:08, 11 February 2018 (UTC)
Czy dobrze rozumiem, że ze strony https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Pozwolenia mam wydrukować tekst w tabelce w odpowiedniej formie i ma być podpisany przez osobą posiadająca aktualne prawa do zdjęcia, zeskanowany i przesłany na podany adres email? Razar-wiki (talk) 18:47, 11 February 2018 (UTC)
Jeśli zdjęcie jest nadal chronione prawami autorskimi, to tak. Jeśli prawa autorskie wygasły, musisz je po prostu odpowiednio oznaczyć. ~Cybularny Speak? 19:27, 11 February 2018 (UTC)
Czy takie oznaczenie jest do przyjęcia? Razar-wiki (talk) 18:48, 15 February 2018 (UTC)
Musi zostać skorygowana licencja. Jako przykłady zobacz File:Genga 50.jpg, File:Matka Walentyna Lisiecka OSU (1846-1936).jpg czy File:Aleja Wojska Polskiego w Warszawie lata 60.jpg. ~Cybularny Speak? 18:55, 15 February 2018 (UTC)

File:Chiltan Adventurers under command of Hayatullah Durrani at Takatu Mount 1988.jpeg.Edit

Thanks a lot for the details , about the pic permission I am agreed with the copy right method and must inform you that this media file is easily available for general public and use in the banafit of Chiltan Adventurers Association in the libereray / the headquarters of Chiltan adventurers Association, removal of Deletion tag is requested please --Baadsha Khan (talk) 23:23, 19 February 2018 (UTC)

Stade Mohammed VEdit

Hi, Please see this https://commons.wikimedia.org/wiki/File_talk:StadeMohammedV-SuperCoupe.jpg
Kind regards Brio (talk) 11:35, 5 March 2018 (UTC)

@Brio: the picture was sent to me by a friend who personally took it. But still your friend is a copyright holder, even if he sent a photo to you. See this instructions. ~Cybularny Speak? 12:52, 5 March 2018 (UTC)
He's not a Wikipedia User, he sent it to upload in WP since he knows i'm contributing in WP since 2005. Brio (talk) 13:42, 5 March 2018 (UTC)

FotografieEdit

Witaj. Wstawione zostały szablony[1]. Sprawa dotyczy 10 fotografii. Otóż poniżej wskazane zdjęcia są bezprzecznie mojego autorstwa:

1. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:LKS_Orkan_fot.W.Keres.jpg ( zdjęcie zostało wykonane w 1977r. osobiście przeze mnie, to były jeszcze czasy wywoływania kliszy w ciemni, następnie zostało z fotografowane w 2018 zostało dodane - jeżeli zrobiłem jakis błąd w opisie zdjęcia to proszę o poprawienie, a nie dawanie szablonu - zdjęcie jest mojego autorstwa!),

2. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sp%C3%B3jnia_Stargard_1979_fot._W.Keres.jpg ( to samo, zdjęcie zostało wykonane w 1979r. osobiście przeze mnie, wywoływane z kliszy w ciemni, następnie fotografia została z fotografowana w 2018 i została dodana - jeżeli zrobiłem jakis błąd w opisie zdjęcia to proszę o poprawienie, a nie dawanie szablonu lub podpowiedź jaką mam wykonać korektę - zdjęcie jest mojego autorstwa!),

3. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stargard_Szczeci%C5%84ski,_1980r._Awans_Sp%C3%B3jni_Stargard_do_II_ligi_fot._W.Keres.jpg ( ta sama kwestia, zdjęcie zostało wykonane w 1980r. osobiście przeze mnie, wywoływane z kliszy w ciemni, następnie fotografia została z fotografowana aparatem Fuji w 2006 i została dodana do hasła w 2017 - jeżeli zrobiłem jakiś błąd w opisie zdjęcia to proszę o poprawienie, a nie dawanie szablonu lub podpowiedź jaką mam wykonać korektę, było dobrze - zdjęcie jest mojego autorstwa!),

4. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:B%C5%82%C4%99kitni_Stargard_fot.W.Keres.jpg (kolejna ta sama kwestia - zdjęcie zostało wykonane w 1981r. osobiście przeze mnie, wywoływane z kliszy w ciemni, następnie MOJA fotografia została zeskanowana w 2018 i została dodana do hasła w 2018 - jeżeli zrobiłem jakiś błąd w opisie zdjęcia to proszę o poprawienie, a nie dawanie szablonu lub podpowiedź jaką mam wykonać korektę, by było dobrze - zdjęcie jest mojego autorstwa!),

5. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stargardzcy_oldboje_w_meczu_z_or%C5%82ami_G%C3%B3rskiego_fot._W.Keres.jpg (następna ta sama kwestia - zdjęcie zostało wykonane w 1994r. osobiście przeze mnie, wywoływane z kliszy w ciemni, następnie MOJA fotografia została zeskanowana w 2018 i została dodana do hasła w 2018 - jeżeli zrobiłem jakiś błąd w opisie zdjęcia to proszę o poprawienie, a nie dawanie szablonu lub podpowiedź jaką mam wykonać korektę, by było dobrze - zdjęcie jest mojego autorstwa!),

6. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:KS_B%C5%82%C4%99kitni,_sekcja_bokserska_fot._W.Keres.jpg

Jeżeli chodzi o te zdjęcie, to jest z roku 1947. Okazuje się, że w opisie dokonałem błędu. Jej źródło to publikacja > Oni byli pierwsi..., Witold Mateńko, Stargard Szczeciński 2000, p. 32, autor nieznany, została poprawiona licencja. Obecnie po korekcie wygląda to tak >

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:KS_B%C5%82%C4%99kitni,_sekcja_bokserska_fot._W.Keres.jpg

Czy dobrze wykonałem korektę poprawiając swój błąd? Niedawno wskazał, pomagał mi admin Masur (Masur), jest to, chociażby na stronie dyskusji >

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Keres_40

7. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jo%C5%BCef_Tropaczy%C5%84ski_fot.W.Keres.jpg

Jeżeli chodzi o te zdjęcie, to jest z roku 1949. Okazuje się, że w opisie dokonałem błędu. Jej źródło to publikacja > Oni byli pierwsi..., Witold Mateńko, Stargard Szczeciński 2000, p. 16, autor nieznany, licencja błędnie wpisana. Czy mam poprawić, tak jak to zrobiłem ze zdjęciem nr 6? Proszę o pomoc w tym zakresie, gdyż jest to ważne zdjęcie dla tegoż hasła.

8. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stadion_lekkoatletyczny_w_Stargadzie_fot._W.Keres.jpg

Zdjęcie zostało pokazane za zgodą autora, który miał wysłać stosowną zgodę. Proszę o radę co mam zrobić, by zdjęcie dalej było w haśle. Bardzo proszę o pomoc, gdyż chciałbym je bardzo zachować.

Zdjęcia wskazane i opisane z lat 70/80/90 są mojego autorstwa, wykonałem samodzielnie aparatem jako lokalny redaktor fotograf, następnie je wywołałem z kliszy tych aparatów (trzy aparaty na kliszę), po czym, gdy podjęłem działania na wiki, to przerobiłam je w programie graficznym – stanowią teraz elementy grafik w danych hasłach. Zdjęcia te nie były wcześniej nigdzie publikowane bo są mojego autorstwa. Może są błędy w opisie, jeden opis poprawiłem, czy tak może być?

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:KS_B%C5%82%C4%99kitni,_sekcja_bokserska_fot._W.Keres.jpg

Pozdrawiam serdecznie, proszę o pomoc w tym zakresie --Keres 40 (dyskusja) 13:01, 6 marz 2018 (CET)

@Keres 40: Jeśli zdjęcie jest rzeczywiście Twoje, możesz usunąć szablon ostrzegawczy, dla rozwiania wątpliwości odwołując się przy tym do dyskusji, z której to wynika. Ponadto dla cudzych zdjęć historycznych, w niektórych przypadkach może okazać się, że zdjęcie jest już w domenie publicznej. Jeśli spełnione są podane warunki, możesz oznaczyć je tym szablonem. Nie zmienia to jednak faktu, że z uwagi na osobiste prawa autorskie nadal trzeba wówczas podać prawdziwego autora oraz źródło i nie można oznaczać pliku jako praca własna, gdyż nie jest to prawda. Natomiast, gdy plik jest chroniony prawami autorskimi, nie może znajdować się na Commons, o ile nie zostanie wysłana zgoda, zgodnie z tą stroną. ~Cybularny Speak? 12:27, 6 March 2018 (UTC)

Dzięki serdeczne z całego serca za wyrażenie zgody i możliwość co do usunięcia szablonu ostrzegawczego, zdjęcia w większości są faktycznie moje, jestem od lat 70-tych wieloletnim lokalnym fotoreporterem, co do źle opisanych, to dokonam korekty, poprawię opis i licencję. Pozdrawiam --Keres 40 (dyskusja) 13:56, 6 marz 2018 (CET)

Hi Cybularny, this photo already was discussed for deletion 5 years ago, in February 2013 (https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Deletion_requests/File:Fallas_-Mamita_Yunai_ed_popular_cubana.jpg); at the time it was concluded that the image was simple enough to be PD (that is what I thought when I took a photo of the cover). Moreover, according to the Cuban copyright law of December 1977 art. 45 this cover of an unknown Cuban text designer should be in the PD. I had the impression that I had added the PD template, but I see I didn't, so I am doing it now and removing the No permission template. I hope this explanation will satisfied you. Best regards, --Roferbia (talk) 17:24, 10 March 2018 (UTC)

@Roferbia: Thanks for correcting the licence. ~Cybularny Speak? 17:37, 10 March 2018 (UTC)

Zdjęcie Nasierowski Wojciech Krakow-2018-01-10.jpgEdit

Dzieki za czujność! Stosowne pozwolenie na publikowanie zdjęcia zostało przez autora sporządzone i przekazane p. Nasierowskiemu i mnie na piśmie, ponieważ Autor nie ma konta na Wikipedii. Maila ze skanem i wyjaśnieniami wysyłam na permissions-commons@wikimedia.org. Pozdrawiam, Jolanta Dec Jdec

Irena Kaczmarczyk.jpgEdit

Chciałbym złożyć wyjaśnienia dotyczące zdjęcia File:Irena Kaczmarczyk.jpg. Z autorem zdjęcia skontaktowała mnie sama p. Kaczmarczyk. Były dwie opcje, przeniesienie praw majątkowych na p. Kaczmarczyk lub samodzielne dodanie zdjęcia do Commons. Trochę się natrudziłem zanim wyjaśniłem dlaczego na Commons a nie Wikipedię. Autor zdjęcia, p. Andrzej Makuch umieścił je samodzielnie i oznaczył jako praca własna, na co mogę przedstawić korespondencję jaką z nim przeprowadziłem poprzez pocztę e-mail. Usunąłem znak wodny jako niezgodny z zaleceniami. Nie zwróciłem uwagi na pełny exif i nie przeniosłem tam danych ze znaku. Z tego co widzę w exifie jest adres e-mail autora, można poprosić go o dodatkowe wyjaśnienia (z tego adresu była też prowadzona korespondencja z p. Makuchem). Nie wiem czy sam zobaczy, że plik poddany jest pod dyskusję o usunięciu -- Geralt Riv (*talk) 10:03, 20 March 2018 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyEdit

WMF Surveys, 18:22, 29 March 2018 (UTC)

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia surveyEdit

WMF Surveys, 01:20, 13 April 2018 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyEdit

WMF Surveys, 00:30, 20 April 2018 (UTC)

Avicii pictureEdit

Hey Cybularny, you added the source of File:Tim Studio2104.jpg which is incorrect. The picture on the site ist just a part of the wikimedia picture and also the resolution is much smaller. The uploader of the image seems to be the management of Avicii. This has to be verified. -- M-B (talk) 21:19, 20 April 2018 (UTC)

@M-B: In fact I don't really know where this photo was published first but according to archive, it was definitely not Commons. In such cases, image must not be tagged as own work but proper source, author and permission should be provided. Otherwise the photo cannot be kept here any longer. ~Cybularny Speak? 22:23, 20 April 2018 (UTC)

Pliki "bez zezwolenia"Edit

Nie mogę się zgodzić niestety z informacją, że przesłane przeze mnie pliki nie mają zezwolenia. W sprawie zdjęć nazwijmy to "kolejowych" specjalnie wybrałem zdjęcia z bazykolejowej o adnotacji jak np. tutaj: Licencja: Można wykorzystać poza serwisem 'bazakolejowa.pl' tylko do celów niekomercyjnych z podaniem źródła i autora. Ten zapis chyba jest wystaczającym dowodem na to, że autor(zy) udzielili zezwolenia na daną licencję.

Podobnie jeśli chodzi o ten plik, to wystarczy kliknąć na link w sekcji Źródło i zjechać trochę w dół, gdzie jest drugi link gloszący: Zdjęcia, z których korzystać mogą przedstawiciele mediów. Jeżeli potrzebujesz innego formatu lub rozmiaru prosimy o kontakt. To stamtąd pochodzi ten plik, a wydaje mi się, że Wikimedia Commons jest właśnie takim medium, gdzie plik ten można by wykorzystać.

Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie sytuacji, Gabriel trzy (talk) 19:31, 24 May 2018 (UTC).

Dziękuję za wyjaśnienie, przyjmuję do wiadomości. Pozdrawiam, Gabriel trzy (talk) 17:33, 25 May 2018 (UTC).

Trials XEdit

Plik graficzny Trials X należy do firmy Life Is Music Entertainment. Firma nie udziela i nie przekazuje swoich umów ze względu na swój obowiązek utajnienia i nie przekazywania osobom trzecim swoich umów handlowych. Trials X zdjęcie studyjne (fot Rafał Kołecki).jpg należy do firmy www.lifeismusicent.com Prosimy o jej natychmiastową publikację, gdyż utrudnia nam to pracę na polu artystycznym i promocji artystycznej.

— Preceding unsigned comment added by LifeIsMusicEntertainment (talk • contribs) 10:22, 19 July 2018 (UTC)
@LifeIsMusicEntertainment: W takiej sytuacji nie ma innej opcji, jak wysłanie zgody na wykorzystanie. Ponadto, skąd pochodzi ten plik? ~Cybularny Speak? 10:44, 19 July 2018 (UTC)

Cybularny plik pochodzi z naszej bazy i należy do firmy Life Is Music Entertainment. Potwierdzamy to uplouadując plik i akceptując warunki. Czy to nie wystarczy?

— Preceding unsigned comment added by LifeIsMusicEntertainment (talk • contribs) 13:25, 19 July 2018 (UTC)
@LifeIsMusicEntertainment: Proszę o uważne zapoznanie się z podlinkowanymi wytycznymi. Konto na wiki domyślnie nie jest powiązane z firmą i w takich przypadkach e-mailowa zgoda jest konieczna. W przeciwnym razie pliki jako niepewne są kasowane. ~Cybularny Speak? 13:36, 19 July 2018 (UTC)

Cybularny czy zatem można powiązać konto i jeśli tak to jak to zrobić?

— Preceding unsigned comment added by LifeIsMusicEntertainment (talk • contribs) 13:58, 19 July 2018 (UTC)
@LifeIsMusicEntertainment: Widziałem takie przypadki, ale to również potwierdzane jest tym samym kanałem, co zgody dla poszczególnych plików, zatem niezależnie od czegokolwiek musisz skontaktować się z OTRS, tak jak wspomniane było na zalinkowanej wcześniej stronie. ~Cybularny Speak? 14:19, 19 July 2018 (UTC)

Odp:Oznaczanie grafik File:Fot.00524.jpgEdit

Przyznam, że nie nadążam. W jakim celu zgłosiłeś moje zdjęcie do usunięcia? Podałeś źródło Galerii Podkarpackiej, która umieszczając informację o mojej wystawie - skorzystała z moich fotografii. Co w tym temacie jest dla Ciebie niejasne? Masz przecież wgląd do mojego bloga Paweł Matyka - Fotografia, gdzie możesz zobaczyć to zdjęcie i inne tu zamieszczone. W Wikimedii jestem zarejestrowany (podpisany) imieniem i nazwiskiem - Paweł Matyka. W czym widzisz problem? Jak Ci mam udowodnić, że nie jestem wielbłądem? Proszę o wycofanie edycji dot. usunięcia w/w fotografii. Zgodzisz się chyba, że udzielanie zgody samemu sobie na wykorzystanie zdjęcia - nie brzmi logicznie. Odnośnie wykorzystania moich fotografii/ fotografii Rafała Rozmusa - przez użytkownika/ użytkowniczkę Cloefor i przekazania jej praw autorskich do moich zdjęć oraz zdjęć Rafała Rozmusa - w dniu jutrzejszym zamieścimy stosowne info. --Paweł Matyka (talk) 19:58, 28 July 2018 (UTC)

@Paweł Matyka, Cloefor: Jeśli na stronie będzie informacja o wolnej licencji plików albo wysłana zostanie zgoda w OTRS to komunikaty będzie można zdjąć. Na tą chwilę, zgodnie z zasadami, zgodność praw autorskich nie wynika z opisu i do czasu wyjaśnienia, pliki muszą być oznaczone jako podejrzane. Ponadto, niezależnie od aktualnego posiadacza praw majątkowych autorskich, należy podać także twórcę, zatem oznaczenie "praca własna" nie było poprawne, co już zostało skorygowane. ~Cybularny Speak? 21:20, 28 July 2018 (UTC)
@Cybularny: tu masz "link do strony z wyraźnym pozwoleniem" (Paweł Matyka – Fotografia) - "maile z pozwoleniem" dot. utworów użytkownika Cloefor również zostały wysłane. --Paweł Matyka (talk) 05:44, 29 July 2018 (UTC)

File:6A9B6994.jpgEdit

Proszę o podpowiedź - gdzie mam podać linki do stron, na których jest pozwolenie autorów zdjęć na wykorzystanie fotografii oraz przekazanie praw autorskich do tych zdjęć. Proszę również o podpowiedź - czy oświadczenia wysłane na podany adres mailowy mają być napisane w języku polskim? Pozdrawiam. --Cloefor (talk) 21:06, 28 July 2018 (UTC)

@Cloefor: Adres permissions-pl@wikimedia.org jest obsługiwany przez polskich operatorów OTRS, zatem oświadczenia piszemy po polsku. Na stronie jest nawet wzór podany. ~Cybularny Speak? 21:31, 28 July 2018 (UTC)

Fotografie Public Domain Mark 1.0 z Kancelarii Prezesa Rady MinistrówEdit

Witaj.

Jeśli mógłbyś sprawdzić, ww licencja była niezgodna z wymogami Wikimedia Commons. Czy te szablony:

 
This file was provided under free license by the Chancellery of the Prime Minister of Poland through its official web page or its Flickr profile.
  This work has been released into the public domain by its author, Chancellery of the Prime Minister of Poland. This applies worldwide.
In some countries this may not be legally possible; if so:
Chancellery of the Prime Minister of Poland grants anyone the right to use this work for any purpose, without any conditions, unless such conditions are required by law.

są na pewno zgodne z wymogami (tzn. narzędne dla licencji Public Domain Mark 1.0)?

Artur Andrzej (talk) 09:26, 30 July 2018 (UTC)

@Artur Andrzej: Zgodnie z ustaleniami, aby domena publiczna na Flickrze była ważna, musi być uzasadniona. W tym przypadku jest - zdjęcie wypuściła kancelaria premiera, a takie materiały są wolne, zgodnie z polityką praw autorskich kancelarii. ~Cybularny Speak? 13:45, 30 July 2018 (UTC)

Welcome, Dear Patroller!Edit

Hi Cybularny,

You now have the Patroller right and may call yourself a patroller! Please take a moment to read the updated Commons:Patrol to learn how Patrolling works and how we use it to fight vandalism.

As you know already, the patrolling functionality is enabled for all edits, not just for new-page creations. This enables us to keep track of, for example, edits made by anonymous users here on Commons.

We could use your help at the Counter Vandalism Unit. For example by patrolling an Anonymous-edits checklist and checking a day-part.

If you have any questions please leave a message on the CVU talkpage or ask for help on IRC in #wikimedia-commons.


English | മലയാളം | ಕನ್ನಡ | ತುಳು | +/−

Kwj2772 (talk) 07:09, 5 August 2018 (UTC)

Prośba o usunięcie zdjęć: PoicaleEdit

@Cybularny: W zawiązku z pomyłką i tym, że jestem nowicjuszką na wikipedii proszę o usunięcie wszystkich zdjęć zarówno z wikipedii jak i wikimedii, w sumie są 4 zdjęcia, które wgrałam ponieważ mam trudności z edycją, wpisaniem ich do wikipedii bo nie umiem tego jeszcze robić. Postaram się to ponownie wgrać innym razem. Poicale

— Preceding unsigned comment added by Poicale (talk • contribs) 06:25, 22 August 2018 (UTC)


== Lizenzierung_und_Genehmigung_File:Poster_Chopin_Competition_2015.jpg== Hi Cybularny, you leaved a message about this file at my disk. I doesn't own anything of the file. I just reworked the colors and triangle. So could you talk to the origin uploader about his licence for upload? Thanks. --05:48, 19 September 2018 (UTC)

@Gunnar.offel: You have uploaded a new wersion. The no-permission gadget automatically notifies uploaders of all available versions. Nothing to worry about. ~Cybularny Speak? 07:20, 19 September 2018 (UTC)
K , thanks -- Gunnar (💬) 07:22, 19 September 2018 (UTC)

Re: Info o usunięciuEdit

Czemu to ląduje u mnie, nie u autora ? IOIOI (talk) 00:59, 18 January 2019 (UTC)

@IOIOI: Dlatego że skrypt automatycznie powiadamia osobę, która załadowała na Commons, nawet jeśli nie ona jest autorem. Widziałem w TechNewsach że podobno od kilku dni można przenosić pliki wraz z historią, ale na razie szczegółów nie zagłębiłem. ~Cybularny Speak? 09:24, 18 January 2019 (UTC)

File:Dr hab. Rafał Wiśniewski.jpgEdit

Dzień dobry, prawa do usuniętego zdjęcia posiada Narodowe Centrum Kultury, które wyraża zgodę na jego publikację w Wikimedia Commons. Co mam zrobić, żeby to formalnie udowodnić i żeby zdjęcie mogło być z powrotem umieszczone na Wikipedii?

Dziękuję za link. Czy w przypadku, gdy zdjęcie zostało zamieszczone na stronie Narodowego Centrum Kultury wraz z opisem licencji (https://nck.pl/dla-mediow), wystarczy, gdy podczas ponownego dodawania zdjęcia do Wikimedia Commons, zakładka zawierająca opis licencji zostanie podlinkowana (jeśli w formularzu dodawania zdjęcia na Wikimedia Commons jest taka techniczna możliwość)?

VarsoEdit

Dziekuje. --Wistula (talk) 20:03, 10 March 2019 (UTC)

Prośba o respektowanie praw autorskichEdit

Witam w związku z skutecznym zgłoszeniem do usunięcia zdjęcia "Park Naukowo-Technologiczny w Opolu.jpg" proszę o respektowanie praw autorskich. Każdy autor zdjęcia posiada prawo do jego publikacji niezależnie od tego czy zdjęcie posiada opis sugerujący w nagłówku jego wcześniejszą publikację, który był wynikiem przesyłania zdjęcia przez komunikator messenger, bo o innej publikacji nie ma mowy.

WikiMiKra (talk) 14:16, 21 March 2019 (UTC)

@WikiMiKra: Administrator zamykający dyskusję, może popełnić błąd. Jeśli uważasz, że tak się stało, możesz zgłosić to tutaj i stosować się do instrukcji osób obsługujących tę stronę. ~Cybularny Speak? 14:34, 21 March 2019 (UTC)

Pytanie o zdjęcie.Edit

Dzień dobry,

oznaczył Pan zdjęcie

File:Małgorzata Jacyna Witt.jpg
Małgorzata Jacyna-Witt

jak takie które potrzebuje potwierdzenia że może być publikowane (o ile dobrze to zrozumiałem) co jeżeli zdjęcie należy do samej zainteresowanej a ja publikuje je na jej wyraźne żądanie ? CO w takim razie i do kogo powinienem przesłać by zdjęcie nie zostało usunięte?

— Preceding unsigned comment added by Marcinosr (talk • contribs) 13:09, 30 March 2019 (UTC)
@Marcinosr: Z informacji o pliku wynika że był wcześniej publikowany (podałeś zewnętrzne źródło i autora). W takiej sytuacji właściciel praw autorskich musi przesłać pisemne pozwolenie na wykorzystanie. ~Cybularny Speak? 13:28, 30 March 2019 (UTC)

alleged copyrights violationsEdit

Good morning Mr.Cybularny Could you please reinstate out files? You deleted them by assuming I violated the copyrights but in fact you are in breach of law by deleting my files. https://www.dropbox.com/s/og2t6ttl0azadgr/copyrights%20of%20work%20depicted%20and%20media%2014%20dec%202018.jpg?dl=0 --Pysiatko (talk) 15:33, 1 June 2019 (UTC)

@Pysiatko: Files were deleted by an administrator after my nomination. If you are a copyright holder of an image already published ourside Commons, then you can confirm it following this procedure. In the end the OTRS operator will undelete it when everything is clear. ~Cybularny Speak? 16:01, 1 June 2019 (UTC)

alleged copyrights violationsEdit

Good morning, this is exactly what we did almost 6 months ago. On 14.12.2018 we sent a declaration of ownership of the work depicted and media, but no one responded to our email or undeleted the photos. On 10.02.2019 we sent another email to permissions-commons@wikimedia.org and info-en@wikimedia.org, but yet again we have not had any response from them. The person you attributed our work to is a photographer we employ to document our work, but these photos are in ownership of the company and not an individual who works for us. I'm forwarding to you the copy of the email sent to permissions-commons@wikimedia.org. https://www.dropbox.com/s/og2t6ttl0azadgr/copyrights%20of%20work%20depicted%20and%20media%2014%20dec%202018.jpg?dl=0 --Pysiatko (talk) 11:15, 3 June 2019 (UTC)

alleged copyrights violationsEdit

And also, when you say: 'in the end the OTRS operator will undelete it...' do you mean months or years? Because we think 6 months is already long enough. --Pysiatko (talk) 11:24, 3 June 2019 (UTC)

@Pysiatko: If so, there are two possible reasons. Either the volunteers had asked you for more details and you didn't provided them or your email was simply lost somewhere in the system and you will need to send i again. At the beginning you can contact the OTRS team on this noticeboard. ~Cybularny Speak? 12:35, 3 June 2019 (UTC)

alleged copyrights violationsEdit

We definitely didn't receive any email from Wikimedia, and it's hard to believe that both of our emails (dated 14.12.2018 and 10.02.2019 [Ticket#2018121410006939]) went missing. We understand you protect your copyrights, but you mustn't do this by violating ours in the process. And at the moment you do by attributing our work to someone else and depriving us of our legal right to distribute and publish our work. Moreover, your colleague Secondarywaltz went as far as to accuse us of fraud, by saying: 'You uploaded those files and claimed they were your own work. That is obviously not true.' We are a respectable architectural firm, and we take this kind of accusations very seriously. --Pysiatko (talk) 13:30, 3 June 2019 (UTC)

Zdjęcie Wacław MajewskiEdit

Dzień dobry,

Nie wiem w jaki sposób mam oznaczyć zdjęcie, które jest zdjęciem legitymacyjnym mojego pradziadka (zdjęcie z archiwów rodzinnych) - jak to ze zdjęciami legitymacyjnymi bywa, autor jest nieznany. Zdjęcie było wykonane z pewnością ponad 70 lat temu. Proszę o poodpowiedź co zrobić by zdjęcie nie zostało usunięte.

Pozdrawiam,

JM

File:Synagoga wnetrze.jpgEdit

Tak, jestem autorem tej pracy. --Kapitel (talk) 10:21, 7 July 2019 (UTC)

Stare widokówki, a domena publicznaEdit

Czy mógłbyś mi odpowiedzieć, jak wygląda kwestia przesłania na Commons fotografii np. starych pocztówek z lat 1890—1920? Z tego co zaobserwowałem jest takich już wiele i są podciągnięte pod domenę publiczną. Chciałem zilustrować kilka haseł i nie jestem pewien, czy przesyłając takie fotografie nie popełnię jednak błędu. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Four.mg (talk) 15:30, 23 July 2019 (UTC)

@Four.mg: Tak dobrze nie znam się na zawiłościach domeny publicznej, nie chcę wprowadzić w błąd. Wiem że takimi kwestiami nieraz zajmowali się Polimerek i Boston9, więc ich polecam. ~Cybularny Speak? 16:18, 23 July 2019 (UTC)


Generał brygady Krzysztof Radomski.jpg‬Edit

Dzień dobry, dlaczego moje zdjęcie zostało usunięte ? jestem właścicielem oraz zdjęcie znajduje się na domenie publicznej. Proszę o przywrócenie Generał brygady Krzysztof Radomski.jpg‬ User:Janautorpisarz (talk), 19-08-2019 (UTC)

@Janautorpisarz: Po pierwszym wysłaniu pliku administrator sprawdzający licencję nie potwierdził, że jest ona wolna tzn. nie wynikało to z podanego źródła. Potem dwukrotnie ładowałeś ten plik jako pracę własną, a zgodnie z zasadami nie można ręcznie przywracać wcześniej usuniętego materiału bez nowych przesłanek. Jeśli jesteś właścicielem praw autorskich, a zdjęcie było publikowane (to było), musisz wysłać pozwolenie na wykorzystanie. Natomiast jeśli rzeczywiście istnieje jakaś przeoczona przesłanka, że zdjęcie jest w domenie publicznej, co mało prawdopodobne, możesz wyjaśnić to tutaj. Pozdrawiam,. ~Cybularny Speak? 21:44, 19 August 2019 (UTC)

User:Cybularny

Dzień dobry , jest nowa przesłanka ponieważ zdjęcie zostało już usunięte ze strefy publicznej, nie występuje na żadnym portalu. Jestem właścicielem tego zdjęcia. Proszę o przywrócenie.

— Preceding unsigned comment added by Janautorpisarz (talk • contribs) 20:44, 10 September 2019 (UTC)
@Janautorpisarz: Fakt dokonania publikacji jest dokonany i potwierdziło go kilku użytkowników, więc nie ma podstaw, by go kwestionować. Ja nie jestem administratorem i nie zajmuję się odtwarzaniem. Zawsze możesz skorzystać z tej strony, ale wątpię by bez pozwolenia Twój wniosek został pozytywnie rozpatrzony. ~Cybularny Speak? 06:34, 11 September 2019 (UTC)

Usunięte szkice z Wikipedii (Rowokół), 04 2018Edit

W ubiegłym roku zostały usunięte z Wikipedii (Wikipedysta:Władysław Goliński/brudnopis) następujące szkice do artykułu "Sanktuarium Maryjne na Rowokole"- wersja z mojego brudnopisu;

File:Ryc 12-15 Na wierzchołku Rowokołu Lokalizacja grobów i fragmentów reliktów kaplicy NMP Rys R Kamiński.jpg

File:Ryc 12-18 plan rozmieszczenia fundamentow kaplicy na Rowokole Rys R Kamiński.jpg

Wówczas nie zdobyłem na czas odpowiedniej zgody autora szkiców. Sprawa jest jednak aktualna, będę miał pisemną zgodę autora- na jaki adres ma, Roman Kamiński przesłać zgodę na publikację w Wikipedii? --Wladyslaw Golinski (talk) 10:18, 22 August 2019 (UTC)

Dziękuję za potwierdzenie adresu. Ale jest jeszcze jeden kłopot, mianowicie P. Roman Kamiński (archeolog) jest już na emeryturze więc nie ma komputera i własnego adresu poczty mailowej. Może natomiast skorzystać z komputera żony albo wysłać pozwolenie z adresu swojej byłej pracy- muzeum w Szczecinie (cały czas utrzymuje kontakt z muzeum). Proszę, doradź mi jak przeciąć ten węzeł??? --Wladyslaw Golinski (talk) 13:51, 22 August 2019 (UTC)
Dziękuję za porady. --Wladyslaw Golinski (talk) 14:04, 22 August 2019 (UTC)

Community Insights SurveyEdit

RMaung (WMF) 01:14, 10 September 2019 (UTC)

Użycie rysunków z 1906 roku w CommonsEdit

Dobry wieczór! :) Uprzejmie proszę o odpowiedź i wyjaśnienie następującej kwestii: Czy istnieje możliwość przesłania na Commons pobranych z tej strony internetowej dwóch zdjęć (1 i 2) przedstawiających wykonane tuszem w 1906 roku projekty architektoniczne kamienicy w Tarnowskich Górach? Znajdują się one w Archiwum UM w Tarnowskich Górach. Myślałem o wykorzystaniu tych zdjęć do zilustrowania artykułu o tym budynku.
Jeśli można przesłać takie zdjęcia, to którą licencję najlepiej zastosować? Pozdrawiam serecznie, Gabriel trzy (talk) 21:25, 15 September 2019 (UTC).

@Gabriel trzy: W tematyce praw autorskich do materiałów historycznych tradycyjnie odsyłam do użytkowników Polimerek i Boston9. Najpewniej będzie to domena publiczna, ale nie chcę wprowadzić w błąd, lepiej by określił to ktoś, kto fachowo zna się na zawiłościach praw autorskiego. ~Cybularny Speak? 21:33, 15 September 2019 (UTC)
@Cybularny: dziękuję, w takim razie upewnię się jeszcze u któregoś z Nich. Pozdrawiam! Gabriel trzy (talk) 21:59, 15 September 2019 (UTC)
  1. https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Keres_40
  2. Return to the user page of "Cybularny".