Open main menu
Archive This is an archive of past discussions. Do not edit the contents of this page. If you wish to start a new discussion or revive an old one, please do so on the current talk page.

Contents

Billboardy

Prosím tě, kdyby se ti chtělo, nominuj ty billboardy na smazání, ať se k tomu vyjádří víc lidí nebo je rovnou smaž, ať to tady nestraší, jestli je to porušení autorských práv. Díky. --Sevela.p 12:42, 3 May 2010 (UTC)

  Done Děsná práce. --Mormegil (talk) 19:41, 3 May 2010 (UTC)
Moc děkuju.--Sevela.p 22:08, 3 May 2010 (UTC)

Děkuji vám

Thanks a lot for MediaWiki:Categorytree-member-num/en-GB (fingers crossed that vám is OK, possibly as a honorific plural). Erik Warmelink (talk) 18:13, 3 May 2010 (UTC)

Kind of. See en:T–V distinction#Czech. --Mormegil (talk) 19:08, 3 May 2010 (UTC)


Echo

Hi Mormegil, I was hoping to get this done earlier, but my bot isn't running yet. As I think I found a way to do it with SieBot, as administrator, you could do it directly with this. Two steps should be needed as otherwise some categories would have the category twice.  Docu  at 11:27, 6 July 2010 (UTC)

In the meantime, DieBuche readded them. I wonder what we should do about echo's other stuff.  Docu  at 14:21, 12 July 2010 (UTC)

Macedonian translations

Hello Mormegil. I just placed a whole lot of Macedonian (mk) translations on Lupo's talk page (everything below his comment on 20:17, 14 July 2010. The things above that are already done) including the translations on this page with all the Gadget descriptions. I wish to releive Lupo of such a big pile of work, so I hope that you too may possibly be able to assist with that. Thank you a lot. --B. Jankuloski (talk) 13:35, 16 July 2010 (UTC)

There is also this MediaWiki talk:Licenses/ownwork/mk. I've already translated the new own-work page, so if we have these, it would be nice. --B. Jankuloski (talk) 15:45, 16 July 2010 (UTC)

Mazání jedné z verzí fotky

Ahoj, před časem jsem se ptal v hospodě u commons, jak na to mazání jedné z verzí fotek. Psal jsi, že to můžeš udělat. Fotky jsou již potvrzeny z OTRS, ale větší verze stále není smazána. Mohl bys to prosím udělat ty? Psal jsem ti i mail, ale možná se někde zatoulal:-) Předem díky. --Nadkachna (talk) 08:39, 29 September 2010 (UTC)

Jsem to odmáznul, --Podzemnik (talk) 11:24, 1 October 2010 (UTC)

Templates edits

Thanks for the template edits. 212.68.250.166 20:41, 30 October 2010 (UTC)

Categorizing of non-empty redirects

{{editprotected}} I propose to categorize non-empty redirects automatically under the goal category. Reason: when some un-emptied category is labelled as "seecat" or when somebody insert some file into redirected category, such files needlessly become unavailable for many days (often for weeks) and disappear from the category structure.

I propose to replace

[[Category:Non-empty category redirects]]

with

[[Category:Non-empty category redirects]] [[Category:{{{1}}}|~]]

in order to categorize non-empty redirect just for the time when it is non-empty. (However, an effect will be weeks delayed because of permanent job queue crowding.)--ŠJů (talk) 14:40, 7 October 2010 (UTC)

Sounds good.  Docu  at 17:04, 7 October 2010 (UTC)
  Done --Mormegil (talk) 09:12, 10 October 2010 (UTC)
Cool feature, but could you replace [[Category:{{{1}}}|~]] by [[Category:{{{1}}}|~{{PAGENAME}}]] ?
Because the current ordering does not respect the category name.
Cheers Liné1 (talk) 15:04, 5 November 2010 (UTC)
  Done (Even though I thought this should be a temporary condition only, so ordering of those broken categories should not really matter…) --Mormegil (talk) 13:49, 6 November 2010 (UTC)
Exact, they should be temporary. But in case they are not...;-)
Thanks a lot. Cheers Liné1 (talk) 08:01, 8 November 2010 (UTC)

Edit request

Hi Mormegil, I noticed you are one of the few admins that venture into doing other people's protected edit requests. I'm most thankful for that and I would be glad if you'd have a look at a new request at MediaWiki talk:Hidden-categories. -- User:Docu

Hi, the thing is, I’ve seen the request some time ago, but I left it unresolved because I was not sure about it… (like the rest of the unresolved requests) Replying there. --Mormegil (talk) 19:39, 14 November 2010 (UTC)
Thanks for doing it. I'd think it's fairly low risk .. not like, e.g., editing the upload form.  Docu  at 05:05, 16 November 2010 (UTC)

Prosba o smazání

Mohu prosit o smazání souborů File:Wikiskripta screenshot.png, File:Wikiskripta header.png a File:WikiS-WikiP.png? Děkuji, --Petrus Adamus (talk) 19:43, 25 November 2010 (UTC)

File:Wikiskripta screenshot.png smazáno, verze s logem na File:WikiS-WikiP.png smazány, nejsem si jist, proč by se mělo mazat File:Wikiskripta header.png, použitá šablona {{PD-ineligible}} vypadá vcelku rozumně. --Mormegil (talk) 19:59, 25 November 2010 (UTC)
Dobrá, děkuji. --Petrus Adamus (talk) 20:06, 25 November 2010 (UTC)

Revize souborů přesunutých z Wikipedie

Zdravím. Při přesunech souborů z české Wikipedie na Commons pomocí Commons:Tools#Commons Helper docházelo až do března 2009 ke ztrátě dat, a to paradoxně nejvíce u těch souborů, které byly na české Wikipedii vzorně popsány pomocí šablony Šablona:Popis souboru. Zatímco při přesunu obrázku, který byl popsán bez pomoci šablon, se obvykle všechny údaje popisu zachovaly, tak českou šablonu Popis souboru nástroj ignoroval jakožto neznámou šablonu a uživatelé nástroje si toho mnohdy nevšimli a příliš na něj spoléhali, takže docházelo zejména ke ztrátám údaje o datu pořízení fotky a údaje o autorovi. (Viz diskuse, na jejímž základě se teprve nástroj naučil českou šablonu popisu číst.) Našel jsem třeba tento případ z roku 2007 byl oproti původnímu popisu potracen jasně uvedený údaj jak o autorovi, tak o datu vyfocení - tehdy se ještě použitý přesouvací nástroj dokonce ani nikam nepodepisoval - a navíc bych ještě z Cheova popisu editace měl podezření, že Che nenahrál novou verzi Miaow-Miaowa obrázku, ale nějakou úplně jinou fotku, takže pak ani není jasné, ke kterému z nich se který údaj vztahuje a čí dílo vlastně dnes na Commons pod tím názvem je. Údaj o autorovi fotky a datu vyfocení se z popisu ztratily i tady, kde přesouval User:File Upload Bot (Martin Kozák). A toto jsou ještě ty lepší případy, kdy přesouvali zkušení uživatelé a s pomocí nástroje - pak je spousta ještě horších příkladů od příležitostných přesouvačů, kdy někdy chybí dokonce i ty náhradní údaje o uploadech a uploaderovi.

V některých případech se část těchto údajů dá najít v "Original upload log", pokud se dostaly do popisu editace na původní Wikipedii a pokud přesun nedělal někdo ručně bez použití některého z přesouvacích botů. V ostatních případech byly ale úplně smazány, resp. dostanou se k nim jen správci české Wikipedie (doufám, že alespoň ti).

Protože případů, kdy byl přesun proveden korektně a nedošlo ke ztrátě žádné informace, byla i v době nejmasovějších přesunů jen menšina, tak by bylo dobré začít vymýšlet nějaký projekt, jak všechny soubory přesunuté z české Wikipedie znovu ověřit, doplnit případná chybějící data atd. Zároveň by bylo vhodné nahrát na Commons i původní (autorské) verze souborů, které ještě na české Wikipedii byly přehrány novějšími, upravenými verzemi. T. j. nejprve je třeba najít způsob, jak všechny soubory přesunuté z české Wikipedie vyhledat a označit (nejspíš nějakou podobnou šablonou, jakou se označují soubory z Flikru - a s řazením podle data přesunu, příp. též kategorizací podle způsobu přesunu), pokusit se pomocí botů opravit chyby, které vznikaly systematicky činností přesouvacích botů (mohou se boti dostat ke smazaným souborům a stránkám a číst jejich obsah?) a vytvořit podmínky pro ruční kontrolu a opravu údajů (například pomocí botu zkopírovat kompetní otisk první a poslední verze stránky souboru a kompletního výpisu historie z Wikipedie na diskusní stránku souboru na Commons a opatřit je šablonou či kategorizací k označení, které z nich čekají na ověření a které již byly ověřeny - zároveň s ověřováním pak můžeme provádět i systematickou šablonizaci volně ložených popisů z dřevních dob Wikipedie). Také by bylo dobré si předem ujasnit licenční politiku, protože v počátcích Wikipedie byly mnohé "licence" nebo prohlášení autorství k fotkám tak nějak "předpokládané" a ne výslovně uvedené a byl bych zase nerad, kdyby ta revize vyústila v nějaké masové mazání souborů, které tehdy byly považovány za vyhovující, ale dnešními nároky už by neprošly.

Z diskusí, na které jsem na Commons náhodně narazil, jsem nabyl dojmu, že podobné problémy se vyskytly i při přesunech z jiných projektů, resp. z Wikipedie v jiných jazycích, a bylo by dobré jim předejít v případě těch projektů, z nichž možná k masovým přesunům ještě bude docházet. Proto by asi bylo užitečné strategii a technologii náprav chyb vzniklých při přesunech, náprav chyb přesouvacích nástrojů a systematického dozoru nad kvalitou přesunů řešit systematicky a koordinovaně, nejen ve vztahu k přesunům z české Wikipedie. Náprava minulých chyb tolik nespěchá: lépe postupovat kvalitně a s rozmyslem. Co bylo smazáno, to snad už nikdo víc nesmaže. Mimochodem, neexistuje dosud nástroj, který by soubory z projektu do projektu dokázal stěhovat i s kompletní historií? A bylo by těžké ho vytvořit?

Jaký máš názor na to, co je reálné ještě napravit? Byl bys případně ochoten tu revizi iniciovat, zorganizovat, případně k tomu naprogramovat nějaká udělátka či se pokusit dojednat, kdo by se tomu věnoval? Já bych se nejspíš dokázal podílet jen na té závěrečné fázi, t. j. na ověřování údajů poté, co by sem byla zkopírována původní data ze smazaných stránek a historií souborů na Wikipedii, popřípadě bych snad mohl být užitečný nějakou zpětnou vazbou při odlaďování či vůbec v pilotní fázi. --ŠJů (talk) 18:15, 30 November 2010 (UTC)

Pořád mě moc nenapadá, resp. nedovedu si představit, jaké by mělo být základní workflow.
Jinak: technicky není problém dát nějakému specifickému botovi právo číst smazané stránky a soubory (běžní boti takové právo samozřejmě nemají). Stejně tak je v principu možné kopírovat celou historii (není důvod, proč stávající boti/pomocné nástroje při přenosu souborů z ostatních wiki na Commons nekopírují všechny předchozí verze souboru; ovšem na dokonalý přenos celé historie editací popisné stránky by byla potřeba speciální práva, která rozhodně nedostane každý).
Způsobem dohledání případně relevantních přesunů by mohlo být třeba hledání textu „commons“ ve zdůvodnění v knize smazání; ovšem hromadné kopírování bůhvíčeho do diskusí na Commons se mi moc nezdá; ale nějaký výrazně lepší způsob mě taky nenapadá; možná speciální nástroj, který by obsahoval frontu nezkontrolovaných/nezpracovaných souborů s nějakým jednoduchým uživatelským rozhraním? (Ale to je další práce…)
Tak jako tak je tedy nejdříve třeba vymyslet ten základní princip fungování – na tom, že ty chybné popisky nejsou ideální, se jistě shodneme.
--Mormegil (talk) 23:10, 3 December 2010 (UTC)
Takže: souborů, které byly smazány se zdůvodněním obsahujícím „commons“, je na české Wikipedii 12 871. Z nich asi 9 000 názvem odpovídá existujícím souborům na Commons, zbylé skoro 4 000 názvem neodpovídají (a nejspíše tedy na Commons existují pod jiným názvem).
Teď je otázkou, co s tím. Seznamy těch souborů jsem vystavil: odpovídající (čísel v prvním sloupci si nemusíte všímat), neodpovídající
--Mormegil (talk) 13:18, 5 December 2010 (UTC)


Licence

Dobrý večer, mohl byste mi, prosím, poskytnout nějaké bližší informace k tomuto? Nahrál jsem z těchto stránek sem na Commons 21 souborů a domníval jsem se, že podle textu "Prosím respektujte autorská práva. Pokud není přímo na fotografii uvedeno jinak, můžete fotografie z této galerie libovolně použít pod podmínkou uvedení autora a zdroje (např. v podobě "foto Jan Novák, www.zachrannasluzba.cz")." zde na stránce je mohu nahrát do Commons. Jeden ze souborů byl označen jako soubor porušující autorská práva. Nevím, jak se nyní zorientovat a co podniknout. Všechny soubory jsou použity v článcích na české Wikipedii. Za případné vyjádření děkuji. --Midi7 (talk) 20:12, 25 December 2010 (UTC)

Příslušný správce má obavy o to, že autor nesvolil k „libovolnému“ užití, ale např. jen k „užití k nekomerčním osobním účelům“ apod. Jelikož to v tomto případě není pravda (fotografie je možno „libovolně použít“), mělo by stačit u načtených obrázků jako „svolení“ přidat odkaz přímo na tu odkazovanou stránku. --Mormegil (talk) 21:16, 25 December 2010 (UTC)
Ještě je vhodné do šablony vložit celý požadovaný text uvedení autora – stránku File:09 RV PCE 2008 Radek Zocek jpg.jpg jsem podle toho upravil, mělo by to tak IMHO být OK. --Mormegil (talk) 21:21, 25 December 2010 (UTC)
Mnohokrát děkuji za pomoc! :-) Ve volné chvíli opravím stejným způsobem i ostatní soubory. --Midi7 (talk) 22:27, 25 December 2010 (UTC)

Čárka

Ahoj, psal jsem už Podzemnikovi a ten mě odkázal na tebe. Objevil jsem hromadnou pravopisnou chybu, kterou nemůžu sám opravit. V šabloně Template:Cc-by-sa-1.0 a dalších podobných musí být v poslední větě čárka před jako ("pod stejnou nebo podobnou licencí, jako je tato"). Je to sice jenom jedna čárka, ale přece jenom jsou ty šablony hodně vidět, mohl bys to někdy dohledat a opravit? Díky--Nissan0 (talk) 21:03, 7 January 2011 (UTC)

Překlad jsem nahradil jiným, správným (ale projeví se to se zpožděním). --Mormegil (talk) 15:46, 9 January 2011 (UTC)
Díky.--Jieκeren (talk) 19:38, 9 January 2011 (UTC)


Arion alpinus

 
Arion alpinus has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this gallery, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | norsk bokmål | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

  — Jeff G. ツ 04:43, 21 January 2011 (UTC)

Dotaz

Ahoj! Prosím Tě, co s příspěvky jako je tento [1]? Já na to reagoval zde: User talk:Boris Kratochvíl#Vlastní dílo?, ale stejně si myslím, že by to mělo co nejrychleji pryč. Zdraví --Gampe (talk) 16:18, 30 January 2011 (UTC)

Upozornění

Prosím o přečtení příspěvku Village pump: Permission field in the template Information a vyjádření názoru. Děkuji, --Petrus Adamus (talk) 20:42, 8 February 2011 (UTC)

JPEG vs. PNG

User:Wikid77 is somewhat mistaken in some respects, but he's correct that there are significant problems with PNG file resizing on Wikimedia/Wikipedia (generating much larger resized files than necessary in some cases). AnonMoos (talk) 10:49, 9 February 2011 (UTC)

Translation of Malayalam ownwork upload form

Hi, Thank you for updating mediawiki messages. But when I use the url with mlownwork, interface is changing to English. I saw some script at MediaWiki:Upload.js, but not sure what to change. Help me to fix that also. I can see many other messages in mlownwork are in English. Most of them are already translated for special:upload, I hope mlownwork form will also use those default messages for common messages. If not, I believe I can translate them also. Thank you again--Praveen:talk 14:22, 15 February 2011 (UTC)

See Commons:Redesigning the upload form and MediaWiki:UploadForm.js/Documentation. --Mormegil (talk) 14:20, 16 February 2011 (UTC)

/cs

 
/cs has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this gallery, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | norsk bokmål | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

:| TelCoNaSpVe :| 08:56, 18 February 2011 (UTC)

Thanks

Thanks for doing that bunch of edit-protected requests :-) --Tony Wills (talk) 11:08, 19 February 2011 (UTC)

Prosba o restituci smazaného souboru

Dobrý den. Svého času jsem nahrál na Commons sken české desetikoruny. Olicencoval jsem ho jako úřední dílo. Soubor byl smazán správcem User:Podzemnik Diskuse (bouřlivá) se vedla průběžně zde:Wikipedie:Pod lípou (práva)-odstavec České mince. Jsem zklamaný, že přes všechnu svou snahu i slib citovaného správce věc posoudit znovu. Na mé dotazy a výzvy k obnovení souboru nereaguje. Prosím Vás tedy jako třetí stranu o posouzení možnosti obnovit soubor: File:Mince 10Kč vzor 2003 lícová strana.jpg. S pozdravem--Dendrofil (talk) 19:15, 9 April 2011 (UTC)

  Done --Mormegil (talk) 17:47, 10 April 2011 (UTC)

Děkuji pane--Dendrofil (talk) 19:05, 10 April 2011 (UTC)

Vynětí mincí z ochrany

Zdravím. Příliš nechápu tuto vaši editaci, tedy proč moji formulaci, která vychází z kritéria a důvodu vynětí daného zákonem i z ujištění odboru komunikace ČNB, že uplatnění tohoto kritéria je převládajícím právním názorem a že toto kritérium je skutečným důvodem vynětí z ochrany autorského práva, označujete za můj osobní názor a výklad, zatímco vaše kritérium, které nemá oporu ani v zákoně ani v žádném relevantním stanovisku, za svůj osobní názor a výklad zřejmě nepovažujete. Fakt, z jakého kovu je mince zhotovena nebo jestli byla vydána jednorázově v limitovaném nákladu jako pamětní anebo vydávána opakovaně ve velkých sériích, přece nemůže mít vliv na to, jestli je mince úředním dílem. --ŠJů (talk) 18:47, 11 April 2011 (UTC)

Mé kritérium má oporu ve velkém komentáři k autorskému zákonu, což je rozhodně dost relevantní právní názor; odbor komunikace pouze odkazuje na převládající právní názor, pokud nějaký, který vaši verzi podporuje, máte, sem s ním. --Mormegil (talk) 20:13, 11 April 2011 (UTC)
A ten velký komentář to zdůvodňuje čím? Zdůvodňuje nějak, proč by oběžné mince vydané státem měly být úředním dílem, zatímco pamětní mince vydané tímtéž státem a shodnou procedurou by úředním dílem být neměly? Jak ten komentář definuje veřejný zájem, pokud volné zobrazování niklových, ocelových, měděných či zinkových mincí podle něj je ve veřejném zájmu, zatímco zobrazování stříbrných mincí již nikoliv? Nejsem si jistý, jestli interpretovat takový komentář je jednodušší než interpretovat přímo znění zákona. A nejsem si jistý, jestli máme přiznávat nějakou relevanci komentáři, který by byl pouhou domněnkou či přáním nějakého, byť třeba významného právníka, ale neopíral by se o znění zákona ani objektivní právní argumenty. Přece jen by komentář neměl mít větší právní váhu než zákon.
Pokud je něco výslovně napsáno v zákoně, pak asi není příliš potřeba hledat domněnky či přání právníků. Pokud to tam ale napsáno není a vy se snažíte to tam najít výkladem, pak významnému právníkovi rozhodně přiznám větší nárok na správnost výkladu než vám; už třeba proto, že ví, že se na příslušnou věc vztahují i jiné právní předpisy a i v jejich kontextu je třeba nějakou věc vykládat (a ne jen vzít jednu větu z jednoho místa zákona a z ní cosi dovozovat).

[…] Na rozdíl od výslovně jmenovaných úředních děl, které autorský zákon bez dalšího za díla vyloučená z rozsahu ustanovení autorského zákona na základě veřejného zájmu považuje, je třeba u ostatních děl v konkrétním případě zkoumat jejich veřejný zájem na vyloučení z autorskoprávní ochrany či jejich úřední povahu. Může se jednat zejména o zákonné peníze (tj. bankovky a mince, viz zejm. § 16 odst. 1 zák. č.6/1993 Sb., o České národní bance; to už však nemusí platit pro mince z drahých kovů, pamětní mince a mince ve zvláštním provedení určené ke sběratelským účelům, viz § 16 odst. 2. cit. zák.) […]

--Mormegil (talk) 13:55, 14 April 2011 (UTC)

Co takhle zazdít (s jednou viditelnou stranou) mince někam na veřejné, ale nepříliš rušné, prostranství? Ideální veřejné prostranství je zeď okolo domu u veřejně přístupné boční uličky někde na vesnici. Nejlíp je přivařit k nějaké zazděné kovové konstrukci, aby je jen tak někdo nemohl odloupnout. Myslím, že fotky těchto mincí by mnohým lidem zde na Commons silně zamotaly hlavu. --Dezidor (talk) 10:51, 15 April 2011 (UTC)

FOP

Neměli bychom vytvořit speciální šablonu na způsob {{FOP-CZ}}, podobně jako existuje třeba {{PD-CzechGov}}? Národní verze šablony FOP zatím existují, zdá se, pro Francii, Německo, Spojené království, Irsko, Izrael a Čínu (není vyloučeno, že pro další země existují pod nějakou jinou zkratkou). Otázka je zda pro tu českou výjimku je vůbec "Freedom of panorama" trefný název, protože český zákon vůbec nezmiňuje díla viditelná z veřejného prostranství či díla umístěná u veřejných prostranství, a naopak zahrnuje nejen panoramatické záběry, ale i detaily. --ŠJů (talk) 13:23, 14 April 2011 (UTC)

Nejsem si jist, k čemu vlastně ty národní šablony jsou, ale nic proti tomu nemám. Freedom of panorama není trefný název prakticky pro žádnou z těch výjimek, je to jen lokální úzus, jak tento druh omezení autorského práva nazýváme na Commons, jinak je to jen doslovný anglický překlad německého Panoramafreiheit, ale nemyslím, že by se to kdekoli opravdu jako „freedom of panorama“ označovalo. Ale jelikož to je na Commons široce používané a tedy srozumitelné, určitě bych to tak nechal. --Mormegil (talk) 13:59, 14 April 2011 (UTC)

Globální využití souboru – WikiSkripta

Neboť WikiSkripta začala využívat Commons coby zdroj obrázků, mám jeden dotaz: Bylo by možné (jak technicky, tak zda by bylo reálné pro něco takového získat souhlas) zobrazovat na Commons v oddíle "Globální využití souboru" také použití souborů ve WikiSkriptech? Máme totiž mimojiné obavu, že někdo soubor vymaže, nevhodně nahradí apod., aniž by měl možnost se dozvědět, že je soubor užit i někde jinde než na projektech nadace Wikimedia, a také tam případně provést patřičnou úpravu. Nevím, kam bych měl vznést dotaz, případně prosím o radu ohledně toho. Projektů jako WikiSkripta existuje nespočet, řada z nich jistě využívá Commons, ale žádný z nich jsem u souborů na Commons uvádět neviděl, netuším tedy, zda to vůbec lze. Děkuji za odpověď. --Petrus Adamus (talk) 15:11, 14 April 2011 (UTC)

Obávám se, že to nejde. Zobrazování užití na našich wiki funguje jen díky tomu, že všechny běží na jedněch serverech a mají navzájem přístup do jedné databáze (viz též mw:Extension:GlobalUsage). U serverů mimo to nejde, musel by se vymyslet a naimplementovat nějaký úplně jiný mechanismus. --Mormegil (talk) 18:25, 14 April 2011 (UTC)

Edit request

Hi Mormegil,

Seems like you are one of the rare administrators sufficiently courageous to do other users protected edit requests. If you have time, would you look into my requests at:

Some linger there for quite some time. --  Docu  at 18:49, 29 April 2011 (UTC)

  Done (mostly) --Mormegil (talk) 15:22, 2 May 2011 (UTC)

ins and inst month forms

Please see Template_talk:I18n_month#ins_and_inst_forms. I don't know much about Czech or Polish, so I may have misunderstood completely. John Vandenberg (chat) 03:39, 9 May 2011 (UTC)

The speedy close

The file might not be used any more because editors spent all fighting to get it removed, but when I closed the discussion this morning (my time), it was mirrored on the main pages of a couple Wikipedias. If it's not used anywhere now, you or anyone else can feel free to renominate and I will not speedy close on those grounds. Steven Walling 06:36, 17 May 2011 (UTC)

Main Page mirroring or not, it was used in other places as well. Even if it was just in userspace, there is precedent for overturning the deletion of any legitimate free file used on the projects. To prove it was just mirroring and not intentional reuse other than as a POTD, you'd have to go look at them all and explain how it was just a mirror. In any case, there's always the potential to renominate, which I'd be fine with. Steven Walling 21:45, 17 May 2011 (UTC)

Picture of the day

How to add "Picture of the day" in the index page? Am I allowed to do that ? -- Raghith 04:32, 24 August 2011 (UTC)

What do you mean by “index page”? The current picture of the day can be displayed on any page with {{Potd}}. --Mormegil (talk) 07:48, 24 August 2011 (UTC)
Sorry , I mean how to make an image "Picture of the day" which displays in home page ? I made a try with Template:Potd/2012-06#9 , is this correct way ?-- Raghith 09:38, 25 August 2011 (UTC)
Yes, I believe this is the correct way to do that. Picture of the day should be chosen among featured pictures, other than that, I don’t think there is any rigid process to select them, anyone can do that like you did. (But I am no POTD specialist or anything.) --Mormegil (talk) 09:57, 25 August 2011 (UTC)
Thank you , so on 2012-06-09 that picture will dislay as "Picture of the day" :) -- Raghith 04:34, 26 August 2011 (UTC)

Categorization of aircraft images by registration

Hi Mormegil,

since you have previously been involved in the discussion, I would be happy to hear your opinion about this proposal. Greetings, --El Grafo (talk) 12:58, 19 September 2011 (UTC)

Typo in Rotate Request and button link

Thanks for adding mk on MediaWiki:RotateRequest.js. I seem to have made one typo, however, and I will be much obliged if you could replace the word "пострајало" with "потрајало" (there should not be an "с" in it).

I also noticed that there are some translations of the button link itself (which appear under each image) at MediaWiki:Gadget-RotateLink.js. So, could you add mk: 'побарај свртување', as a translation to en: 'request rotation'. Many thanks --B. Jankuloski (talk) 13:46, 18 October 2011 (UTC)

  Done --Mormegil (talk) 14:14, 18 October 2011 (UTC)

Administrators' noticeboard

Hello, Mormegil. I have posted the matter of editprotects on appropriate administrator noticeboard, but no one seems to take any notice of it, or the issue it describes for days. Could you possibly take a look, and, if nothing else, prompt whichever fellow admin is able to do that. It's not a big thing, but I don't know why it was forsaken like that. Cheers --B. Jankuloski (talk) 11:05, 24 October 2011 (UTC)

I don’t think the waiting time is excessively long. The edit requests usually take longer here than on enwiki (you are right not many admins attend to them), but they are resolved, eventually. A few days ago, the category was empty. I’ll handle the requests piece-by-piece as I find time (if nobody beats me to it). Thanks for your submissions, I’ll just ask for a little more patience. (Or: Don’t you want to ask for adminship, so that you are able to do the translations yourself? I am not sure what the current Commons admin requirements are, though.) --Mormegil (talk) 16:14, 24 October 2011 (UTC)

Oops.

Thanks for the correction: [2]. Badzil (talk) 20:21, 26 October 2011 (UTC)

File:Medal Nobel Peace Prize.jpg

¿are violating copyright? Cheers, --ProtoplasmaKid (talk) 18:35, 2 November 2011 (UTC)

It is explained in the deletion log: The medal is a copyrighted artistic work by Gustav Vigeland who died in 1943, therefore his work is protected until 2014. You can release your photograph under a free license, but the picture is a derivative work, and therefore the original work would need to be free as well. (Cf. also Commons:Deletion requests/Nobel Prize and all medal photos within.) --Mormegil (talk) 09:50, 3 November 2011 (UTC)

Neviditelný znak

Měl bych k tobě prosbu jakožto ke kolegovi, který vidí do technických věcí víc než já. Občas se mi stává (nejspíš to souvisí s nějakým přehmátnutím při přepínání mezi českou a anglickou klávesnicí pomocí Alt-Shift anebo při kopírování názvu kategorie), že vložím na konec názvu kategorie před koncovou hranatou závorku jakýsi neviditelný znak (tedy možná ho vkládám i na jiná místa, ale tam se nijak škodlivě neprojevuje). A ten znak se pak projevuje tak, že obrázek se sice do kategorie normálně zařadí, ale to zařazení je potom neviditelné a neupravitelné nástroji jako HotCat nebo Cat-a-lot. Prosím, jestli by ses pokusl nějak ošetřit, aby jednak k této chybě nedocházelo (t. j. vyhledat a opravit nynější výskyty a upravit ukládací skript tak, aby tento nadbytečný neviditelný znak při ukládání vždy vypustil) a popřípadě též aby přítomnost tohoto znaku nenarušovala funkčnost kategorie (t. j. upravit ty kategorizující skripty tak, aby neignorovaly celé zařazení do kategorie, ale jen ten nadbytečný znak). Já bych těžko hledal, kde a komu to vysvětlovat, a možná bych to anglicky ani srozumitelně vysvětlit neuměl. Doufám, že snad aspoň česky se mi to povedlo. Díky.

A tady je aspoň jedna ukázka, z níž by ten znak měl jít identifikovat. --ŠJů (talk) 00:48, 25 November 2011 (UTC)

Ten znak je left-to-right mark; ovšem nevím o žádné standardní klávesové zkratce, která by to měla vkládat. Ten znak každopádně má svůj účel a funkci a nelze ho tedy jen tak automaticky odstraňovat (byť předpokládám, že by asi běžnější bylo vkládat ho pomocí (viditelného) ‎), a je prostě potřeba ho tam, kde nemá co dělat, primárně nevložit (jak říkám: teď nevím, která konkrétní klávesová zkratka to dělá, závisí to i na konkrétním software, možný podezřelý je levý nebo pravý Ctrl+Shift). Proč s tím znakem má HotCat takové zvláštní problémy je otázkou, popsal jsem to chování v tamní diskusi. --Mormegil (talk) 20:11, 26 November 2011 (UTC)
Tak se změnou chování HotCat je to dost problém. Chování MediaWiki tady je takové dost nečekané, v podstatě se snaží tu chybu (spočívající v tom, že tam je navíc znak, který tam nemá co dělat) zamaskovat a těžko se totéž napodobuje v JavaScriptu. Asi by šel přinejmenším udělat uživatelský javascript, který by před uložením stránky všechny tyhle znaky odstranil nebo něco podobného. --Mormegil (talk) 10:54, 29 November 2011 (UTC)
Tak HotCat byl trochu ozáplatován, aby tohle už snad zvládal. --Mormegil (talk) 11:20, 7 December 2011 (UTC)

Jak se to stalo?

Zdravím. Mám problém se souborem File:Říčany u Brna-kostel.JPG‎ na stránkách se zobrazuje o 90° otočený, při bližším náhledu je otočený dobře. Jak to opravit? Jsem si jistý, že byl původně v pořádku, ale v historii editací jsem jen já. Díky.--Dendrofil (talk) 17:26, 9 December 2011 (UTC)

Commons:Rotation – tu fotku někdo v nějakém nástroji otočil, ale přitom zachoval původní EXIF informace o tom, že je focena na výšku (možná by bylo zajímavé vědět, co jste s ní prováděl, že to takhle dopadlo, a příště to tak nedělat). MediaWiki ji tedy na základě těchto informací při zobrazení otáčí. Už neplatný EXIF tag jsem odstranil, fotka by teď měla být správně. --Mormegil (talk) 09:04, 10 December 2011 (UTC)
Dík moc. Bylo to opravdu nafoceno tak, jak se to ve finále otočilo. Jednalo se o 2 fotky, které jsem spojil. Nedalo se to nafotit naráz. Musím na to příště dát pozor. Dík za tip.--Dendrofil (talk) 16:05, 10 December 2011 (UTC)
Tisíce, možná desetisíce podobných případů na Commons i na lokálně uložených obrázcích na wikipediích se projevily kvůli jakési nedávné změně softwaru MediaWiki - snad jde o to, že donedávna software nějaký parametr v EXIF ignoroval a teď si ho najednou začal všímat, což nadělalo paseku. Postupně se to řeší, Rotatebot opravuje EXIF u tisíců obrázků (přednostně se dělají ty, které jsou někde použity) a zřejmě mu to ještě nějaký ten týden potrvá. --ŠJů (talk) 00:16, 16 December 2011 (UTC)

Špatný název fotografie

Ahoj, prosím tě, potřeboval bych pomoc s jedním obrázkem. Nahrál jsem fotografii File:PC140165a.jpg a opomenul jsem změnit název. Žádný jiný způsob jsem v nápovědě nenašel jak docílit k jeho přejmenování, než, že by jsi jej smazal a já nahrál znovu pod správným názvem. Nahrát mi ji rovnou nejde, hlásí mi to, že již tento soubor existuje.Díky--Lasy (talk) 17:41, 15 December 2011 (UTC)

K nástroji na přejmenování souborů mají přímý přístup jen uživatelé s vyššími právy (určitý typ správců). Mormegil snad to právo má. Standardní postup pro obyčejného uživatele je, že na stránku obrázku vložíš šablonu {{Rename}}, kde za první svislítko napíšeš navrhovaný nový název a za druhé svislítko některý přípustný důvod (v tomto případě asi "meaningless name"), a pak by to někdo měl přesunout, myslím že v případě téhle šablony bývají teď čekací doby maximálně několik dní, někdy je to i za pár hodin. --ŠJů (talk) 00:08, 16 December 2011 (UTC)
Pak je ještě druhá možnost: nahrát pod novým jménem se ti to podaří, pokud při nahrávání zaškrtneš políčko "ignorovat všechna varování" (či pokud v dialogu příslušného varování odklikneš, že ji přesto chceš nahrát). A poté k tomu původnímu souboru přidáš šablonu {{Bad name}}, kde za svislítko uvedeš ten správný název, pod kterým jsi to nahrál podruhé. --ŠJů (talk) 00:19, 16 December 2011 (UTC)
Á, děkuji za odpověď. Nahrát mi to nešlo, používal jsem novější verzi nahrávání, která inkriminované políčko postrádá, ale našel jsem přepnutí na starší verzi, takže už se mi to povedlo. Děkuji za radu :)--Lasy (talk) 00:36, 16 December 2011 (UTC)

Nová verze mapy.cz a nefunkční odkazy

Mapy.cz včera nasadily novou verzi a v ní nefungují dosavadní odkazy podle souřadnic. Můžeš se na to, prosím, podívat nebo dát vědět někomu, kdo by to mohl vyřešit? Díky. --ŠJů (talk) 00:16, 16 December 2011 (UTC)

Help with deletion request needed

Hello Mormegil,

could you have a look at Commons:Deletion requests/File:Pozor, úchyl.jpg? It's about an image showing a piece of paper with a text in Czech. In the discussion, a Czech user (User:ŠJů) claims that Czech copyright law only protects texts if they are literature or literary works or of a scientific nature, but not normal texts. I find that a bit hard to believe (that would mean that, for example, no newspaper texts would be protected), but I don't know much about Czech law, I don't know the language so I cannot check for myself, and I didn't find any text about Czech copyright law in a language I understand. Can you help and write something in this deletion request confirming or denying the claims of ŠJů, or even decide the DR as an admin? Regards --Rosenzweig τ 11:52, 7 January 2012 (UTC)

Thanks. --Rosenzweig τ 16:11, 8 January 2012 (UTC)

File:Příklad.jpg

 
File:Příklad.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | norsk bokmål | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Gabriella50 (talk) 09:11, 26 January 2012 (UTC)

File:Coat_of_arms_of_Serbia_and_Montenegro.png

 
File:Coat_of_arms_of_Serbia_and_Montenegro.png has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | norsk bokmål | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Сербијана (talk) 21:51, 4 February 2012 (UTC)

Documentation for gadget authors

I saw you had done some work on several gadgets. We are trying to start a library for gadget authors to use. Please check it out and post any questions or comments there. -- MarkAHershberger(talk) 17:33, 12 March 2012 (UTC)

File: Flag of Europe.svg

Can you, please, on File: Flag of Europe.svg add description on Croatian language: Zastava Europske unije? File is protected so I can not add that description.

Template (copy this): {{hr|[[:hr:Zastava Europske unije|Zastava Europske unije]]}}.

Thanks! --IvanOS (talk) 13:39, 1 April 2012 (UTC)

  Done But next time, if you place your request at the file description talk page, and mark it with {{Editprotected}}, any admin can handle it. --Mormegil (talk) 17:14, 5 April 2012 (UTC)

File:Rockhall lobby cars 2005.jpg

 
File:Rockhall lobby cars 2005.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | norsk bokmål | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Teofilo (talk) 22:13, 30 April 2012 (UTC)

Using editprotected

When using {{Editprotected}}, do not wrap the template invocation into tl, write just {{Editprotected}}, an admin will wrap it into {{Tl}} as soon as (s)he processes the request. --Mormegil (talk) 21:55, 23 May 2012 (UTC)

I do not know if I am explaining myself clearly: You should always write just {{editprotected}}, NOTHING more. You should NOT write {{tl|editprotected}}, NOT write <nowiki>{{editprotected}}</nowiki> or anything like that. Just use the template! --Mormegil (talk) 10:22, 24 May 2012 (UTC)
Okey. So only {{editprotected}}. Excuse me. English is less. Come easy...--İncelemeelemani (talk) 17:00, 24 May 2012 (UTC)

Please add Zazaki language

Hi,go to the link adding zazaki language] te commons home page. thnsk.--Tadiranscopus (talk) 08:01, 13 September 2012 (UTC)

  Done Next time, add {{Editprotected}} to your request to call attention to the request, so that you won’t need to wait, nor ask admins directly. --Mormegil (talk) 09:17, 13 September 2012 (UTC)

Obnovení souborů

Dobrý den, chci se Vás zeptat, nebo požádat, zda by bylo možné obnovit dva smazané soubory? Jedná se o fotografie File:Agusta A109K2's ATE Slovakia & Rega Switzerland air ambulance operators.jpg a File:Agusta A109K2 ATE Slovakia (01).jpg. Před nějakou dobou jsem Vás s obdobným problémem kontaktoval, ale tehdy nedošlo ke smazání souborů. Jedná se o fotografie převzaté z webu zachrannasluzba.cz, kde je uvedeno, že lze fotografie libovolně používat. Nějaký správce založil k souborům diskuse o smazání (zde a zde), tak jsem tam napsal, že by soubory měly být ponechány a jedna diskuse byla uzavřena s výsledkem ponecháno, ale soubor byl smazán. Bohužel správci, kteří nerozumí česky, mají s těmito soubory asi nějaký problém, ale Vy jste kdysi říkal, že by takové přebrání souborů mělo být v pořádku. Pomůžete nebo poradíte mi? S pozdravem --Midi7 (talk) 19:22, 24 September 2012 (UTC)

Obnoveno. Popravdě řečeno nechápu, proč to ten správce označil a posléze smazal, když k tomu existovala diskuse o smazání, kde jste situaci vysvětlil. --Mormegil (talk) 08:53, 25 September 2012 (UTC)

Prosba o kontrolu

Zdravím. Můžeš prosím jako správce prověřit tuhle věc? Jde o kolegu, který má nick Daniel Holý CZ. Mám obavu, že jeho požadavky na smazání obrázků Domu Matky Terezy nebyly korektní. Na Wikipedii tvrdí, že některé obrázky, u kterých o to žádal, byly skutečně smazány. Já tomu příliš nevěřím, ale řadový uživatel to může ověřit jen těžko.

Pokud takové jsou, nežádám jejich automatické obnovení, pouze posouzení, zda jejich smazání bylo v pořádku. Plně Ti v tom důvěřuju. Díky. Okino (talk) 10:49, 4 October 2012 (UTC)

Nejsem si jist, co přesně je otázka, takže takhle: Z jeho souborů byla smazána dvě copyvia (víceméně nesouvisející s DMT: File:MHD Pardubice - mapa linek.gif, File:Charita Česká republika.jpg) a potom několik fotek na základě této žádosti zdůvodňující to ochranou osobnosti (a všechny z nich opravdu obsahovaly vcelku snadno identifikovatelné osoby, takže může být). Nesmazané File:Spektrum.jpg, File:Sociální šatník.jpg a File:Pohled na Dům Matky Terezy.jpg jsi viděl, takže zbývá už jen File:Dům Matky Terezy.jpg s logem DMT smazaný na žádost se zdůvodněním, které vidíš v logu. --Mormegil (talk) 12:19, 4 October 2012 (UTC)
Otázka byla, zda vše bylo smazáno v souladu se zásadami Wikimedia Commons, což z odpovědi chápu tak, že bylo. Pro jistotu se ale chci zeptat - mazání na základě ochrany zobrazené osobnosti je skutečně běžné...? Jak se k tomu přistupuje? Já jsem předpokládal, že pokud o to někdo požádá, je obvykle spíš odmítnut... Okino (talk) 12:36, 4 October 2012 (UTC)
Tady je takové hezké smíchání dvou významů slova osobnost: Ochrana osobnosti je v případě osobností dosti snížena. Pokud tedy Václav Klaus pošle žádost, že chce smazat soubor File:Vaclav Klaus headshot.jpg (protože ochrana osobnosti), bude zcela správně odmítnut. V případě fotografie zcela „nedůležitých“ osob vyfotografovaných v souvislosti se sociálním zařízením pro bezdomovce, je to věc dost odlišná.
Jinou věcí jsou pravidla na Commons. Úplně striktně definovaná ta pravidla nejsou, ale základní pokyn je na COM:PEOPLE: Pokud fotím identifikovatelné lidi nikoli na veřejném prostranství, měl bych mít jejich svolení. A v případě konkrétního kontextu, o kterém se bavíme, bych s tím celkem i souhlasil. Navíc zde do hry vstupují nějaká OTRS povolení, ke kterým přístup nemám, takže je nemůžu hodnotit.
Ovšem pokud bychom o ty obrázky opravdu stáli (což je otázkou), dal by se problém (přinejmenším u některých z nich) vyřešit anonymizací, třeba rozmazáním obličejů těch zobrazených osob.
--Mormegil (talk) 12:48, 4 October 2012 (UTC)
Ne, já to rozhodně nechci nijak hrotit a nemyslím, že to tak moc potřebujeme. Jen vím, že ty požadavky od kolegy byly poněkud zmatené, poněkud přehnané a poněkud jinak motivované a obával jsem se, že mohlo dojít k nadměrnému mazání, které by potenciálně mohlo sloužit jako nevhodný precedens (a on ho používá jako ne zrovna vhodný argument na Wikipedii). Takže jsem rád, že je ověřeno, že je to v pořádku.
A pokud jde o ty zásady - děkuji moc za vysvětlení a za odkaz na COM:PEOPLE, které si prostuduju. Díky. Okino (talk) 12:59, 4 October 2012 (UTC)

User:Ag Andras

Ahoj. prosím Tě, všechny archivní (černobílé) fotky, které tento člověk nahrál zcela jistě nejsou jeho dílem. Nevím, jak to správně pořešit. Můžeš mi v tomto pomoci? Díky! --Gampe (talk) 19:23, 8 December 2012 (UTC)

Nevím, jestli máš k tomu nějaké konkrétní „důkazy“, v takovém případě by asi stačilo ty fotky označit jako copyvio (nejjednodušeji odkazem „Hlášení porušení autorských práv“ v toolboxu na stránce každého souboru), pokud je to jen podezření nebo jiná nejistá věc, asi je nejlepší je prostě navrhnout na smazání; ideálně v jednom hromadném návrhu. --Mormegil (talk) 10:47, 10 December 2012 (UTC)

AF Czech image

Hi! I added "Czech" to say that the image itself is in Czech. You could have a Czech language description but swap "czech" for, say, "german" or "polish" or "swedish" if the image itself is in another language WhisperToMe (talk) 19:20, 24 January 2013 (UTC)

Well, yes, it is in Czech. So what? This image is in English. This image is black and white. This image has a blue background. Do we have non-sequiturial parenthesised remarks in the descriptions stating that? I just don’t see why that would be useful. But I did not remove the note you added, I do not intend to, I just made a remark in the edit summary. No need to debate that too much. --Mormegil (talk) 21:07, 24 January 2013 (UTC)

Edit request

Please add serbian(sr) language code to these templates. Tnx. PD-because/lang PD-US/lang PD-USGov/lang --Milicevic01 (talk) 10:57, 25 April 2013 (UTC)

  Done But there should be no need to ask sysops personally, that’s why we have {{Editprotected}} --Mormegil (talk) 13:30, 25 April 2013 (UTC)

User talk:I.Sáček, senior

Hi Petr! I need some translation assistance here, and you're the most recently active Czech-speaking administrator I could find. I'm having trouble understanding this user's responses, but it seems that they are not willing to accept that "archive.org" (a domain containing millions of documents, many of which are not free) does not constitute "verifiable source information" as required by Commons. Can you help? Thanks, LX (talk, contribs) 14:45, 1 June 2013 (UTC)

I left him a note. --Mormegil (talk) 11:43, 4 June 2013 (UTC)
Thank you! LX (talk, contribs) 13:07, 8 June 2013 (UTC)

Logo Opavy

Ahoj, můžeš se prosím kouknout na File:Logo Opavy.tif, podle mě to není v souladu se zdejšími licenčními pravidly. Díky. --Tlusťa (talk) 13:17, 13 August 2013 (UTC)

Ano, asi máš pravdu. Koukám, že tomu uživateli už Gampe psal kvůli jinému obrázku, tak je otázkou, jestli bude komunikativní; pokud ne, mělo by se to smazat. --Mormegil (talk) 14:21, 15 August 2013 (UTC)
Zatím to na komunikaci moc nevypadá. Varianta řešení je, zeptat se v archivu města Opavy, zda je to nějaká aktivita jejich zaměstnance či co, ale abychom nedostali někoho do průšvihu... --Gampe (talk) 09:38, 16 August 2013 (UTC)

File:Chapels of Saint Mary of Help (Pěkov) 02.jpg

Obracím se s prosbou o pomoc. Nahrával jsem výše uvedený soubor a omylem jsem dal dvě fotky pod jedno jméno. Teď si nevím rady, jako jednu z nich odstranit, abych ji mohl nahrát znovu pod jiným jménem, nebo co s tím udělat.Addvisor (talk) 21:05, 12 November 2013 (UTC)

Poté, co Ben Skála vrátil původní první obrázek, by vám mělo jít normálně načíst tu druhou pod jiným jménem. Pak klidně můžu smazat ten „nepovedený pokus“, ať se to neplete, ale není to nijak zásadní. --Mormegil (talk) 10:31, 13 November 2013 (UTC)

Licence Ibis

Dobrý den, zjistil jsem, že jste uveden jako autor fotografie letounu Aero Ae 270 "Ibis" (Čáslav, 2005) použité na stránce wikipedie pojednávající o Ae 270 (http://cs.wikipedia.org/wiki/Aero_Ae_270_Ibis). Rád bych tuto fotografii použil ve své odborné knize o vířivém flatru (Whirl Flutter of Turboprop Aircraft Structures). Kniha totiž obsahuje i konkrétní aplikace na certifikace letadel, které jsem od r.1999 dělal, počínaje právě Ae 270. Dovoluji si Vás požádat o povolení k použití fotografie. Pokud budete laskavě souhlasit, prosím pošlete mi kontakt, kam můžu poslat příslušný formulář k podpisu. Samozřejmostí je pak uvedení Vašeho jména v kapitole "poděkování" a pod fotografií jako autora snímku. Děkuji předem za Vaši ochotu. Jiří Čečrdle, VZLÚ Praha - Letňany, e-mail: cecrdle@vzlu.cz

Souhlas je dán už licencí, detaily dořešíme e-mailem. --Mormegil (talk) 18:01, 27 December 2013 (UTC)

Opětovné nahrání souborů

Zdravím, uživatel Viki80 nahrál nějaké soubory a teď je potřebuje obnovit nebo znovu nahrát a poslat OTRS . Můžete ty soubory obnovit a na mé diskusi mu dát vědět, co dál? Díky. --Palu (talk) 20:19, 11 February 2014 (UTC)

Doplňující dotaz na vaší diskusi. --Mormegil (talk) 11:19, 17 February 2014 (UTC)

Picture of the Year 2013 R2 Announcement

Round 2 of Picture of the Year 2013 is open!

 
2012 Picture of the Year: A pair of European Bee-eaters in Ariège, France.

Dear Wikimedians,

Wikimedia Commons is happy to announce that the second round of the 2013 Picture of the Year competition is now open. This year will be the eighth edition of the annual Wikimedia Commons photo competition, which recognizes exceptional contributions by users on Wikimedia Commons. Wikimedia users are invited to vote for their favorite images featured on Commons during the last year (2013) to produce a single Picture of the Year.

Hundreds of images that have been rated Featured Pictures by the international Wikimedia Commons community in the past year were entered in this competition. These images include professional animal and plant shots, breathtaking panoramas and skylines, restorations of historical images, photographs portraying the world's best architecture, impressive human portraits, and so much more.

There are two total rounds of voting. In the first round, you voted for as many images as you liked. The top 30 overall and the most popular image in each category have continued to the final. In the final round, you may vote for just one image to become the Picture of the Year.

Round 2 will end on . Click here to learn more and vote »

Thanks,
the Wikimedia Commons Picture of the Year committee

You are receiving this message because you voted in the 2013 Picture of the Year contest.

This Picture of the Year vote notification was delivered by MediaWiki message delivery (talk) 19:22, 22 February 2014 (UTC)

Picture of the Year 2013 Results Announcement

Picture of the Year 2013 Results

 
The 2013 Picture of the Year. View all results »

Dear Mormegil,

The 2013 Picture of the Year competition has ended and we are pleased to announce the results: We shattered participation records this year — more people voted in Picture of the Year 2013 than ever before. In both rounds, 4070 different people voted for their favorite images. Additionally, there were more image candidates (featured pictures) in the contest than ever before (962 images total).

  • In the first round, 2852 people voted for all 962 files
  • In the second round, 2919 people voted for the 50 finalists (the top 30 overall and top 2 in each category)

We congratulate the winners of the contest and thank them for creating these beautiful images and sharing them as freely licensed content:

  1. 157 people voted for the winner, an image of a lightbulb with the tungsten filament smoking and burning.
  2. In second place, 155 people voted for an image of "Sviati Hory" (Holy Mountains) National Park in Donetsk Oblast, Ukraine.
  3. In third place, 131 people voted for an image of a swallow flying and drinking.

Click here to view the top images »

We also sincerely thank to all 4070 voters for participating and we hope you will return for next year's contest in early 2015. We invite you to continue to participate in the Commons community by sharing your work.

Thanks,
the Picture of the Year committee

You are receiving this message because you voted in the 2013 Picture of the Year contest.

Delivered by MediaWiki message delivery (talk) 22:59, 26 March 2014 (UTC)


  This is an archive of past discussions. Do not edit the contents of this page. If you wish to start a new discussion or revive an old one, please do so on the current talk page.
Return to the user page of "Mormegil/Archive3".