Open main menu
Welcome to Wikimedia Commons, Rbrechko!

-- Wikimedia Commons Welcome (talk) 18:39, 31 August 2015 (UTC)

Contents

Ангелівська доменна пічEdit

Вітаю. Дякую, що завантажили фото File:Anheliv Domna RB.jpg. Давно є потреба на фото Ангелівської домни у Вікіпедії. Нажаль, зображення на даному фото дещо тмяне і забагато сірого. Здається на фото не зовсім точна передача кольору мурування кожуха печі, реальний колір каміння у муруванні кожуха печі, здається, дещо інакший. Якщо буде можливість, зробіть більш яскраве фото Ангелівської домни для Вікіпедії, скажімо напровесні, коли буде зелена трава або влітку і бажано з різних ракурсів. Перепрошую за турботу. Blast furnace chip worker (talk) 13:35, 20 September 2015 (UTC)

Вікі любить пам'ятки 2015 в Україні: Дякуємо!Edit

Вітаємо!

Ми дуже вдячні Вам за те, що Ви змогли взяти участь у конкурсі. Цього року конкурс проводився четвертий раз. Було завантажено 41675 фото (перше місце у світі!). Що важливіше, було завантажено світлини 13980 унікальних пам'яток, а з них 3773 — вперше цього року. Це просто неймовірні цифри, і це все завдяки Вам! Детальніше (зокрема і більше статистики) можете прочитати тут. Церемонія нагородження планується 21 листопада 2015 року у Києві. Деталі пізніше, але резервуйте день собі уже. Ми будемо раді бачити усіх  

П. С. Будь ласка, переконайтеся, що у Ваших налаштуваннях увімкнена опція «Дозволити електронну пошту від інших користувачів».-- Оргкомітет «Вікі любить пам'ятки» / сторінка на Вікісховищі. 16:46, 4 October 2015 (UTC)

ВЛП 2015Edit

Прохання завантажити у великій роздільності фото:

Ці фото були відібрані журі, у великій роздільності вони матимуть більше шансів на перемогу.--Anatoliy (talk) 21:15, 31 October 2015 (UTC)

Зроблено. --User:Rbrechko
  Hello, Rbrechko. You have new messages at [[User talk:[Rbrechko]#[ВЛП 2015]|[Rbrechko]'s talk page]].
You may remove this notice at any time by removing the {{Talkback}} or {{Tb}} template.

Asturianu | Беларуская (тарашкевіца)‎ | Български | বাংলা | Català | Čeština | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | English | Español | Suomi | Français | Galego | हिन्दी | Magyar | Italiano | 日本語 | ქართული | Македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | Português | Română | Русский | Slovenščina | Svenska | Türkçe | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Запрошення на нагородження української частини «Вікі любить пам'ятки», 21 листопада 2015Edit

Привіт!

Запрошуємо Вас на церемонію нагородження переможців фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2015 року. Захід відбудеться у суботу 21 листопада об 11:30 у Великій лаврській дзвіниці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Конкурс в Україні відбувся вчетверте. Ми вважаємо, що потрібно підбити своєрідні підсумки, дуже хотілося б його поліпшити, а для цього потрібні ідеї, зокрема, Ваші. Як учасника. Тому ми будемо дуже вдячні, якщо Ви зможете прийти або поділитися своїми думками щодо цього на сторінці обговорення проекту чи на імейл оргкомітету wlm-ua wikimedia.org. Детальніше про захід читайте тут: Оголошення церемонії нагородження переможців 2015.

З повагою, Оргкомітет «Вікі любить пам'ятки» / сторінка на сайті «Вікімедіа Україна»--01:11, 19 November 2015 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Horodkivka Catholic Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:33, 22 November 2015 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Hubkiv Castle 1 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:21, 24 November 2015 (UTC)

Обговорення української частини «Вікі любить пам'ятки»Edit

Привіт!

Запрошуємо Вас долучитися до обговорення як зробити конкурс кращим, що потрібно змінити. Первинне обговорення відбулося після церемонії нагородження переможців фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки» 2015 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Зі скороченим записом думок у порядку їх звучання можна ознайомитися тут: Записи з обговорення конкурсу. Свої міркування пишіть, будь ласка, на сторінці «Вікі любить пам'ятки». Можна писати на імейл оргкомітету wlm-ua wikimedia.org.

З повагою, Оргкомітет «Вікі любить пам'ятки» / сторінка на сайті «Вікімедіа Україна»--00:29, 27 November 2015 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Dubno Castle 1 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:31, 2 December 2015 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Kuty St Mykhail Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:16, 6 December 2015 (UTC)

Location of File:Kuty Armenian Church RB.jpgEdit

Privit Rbrechko, can you help me finding out the GPS coordinates of the object depicted in your photo? Thanks in advance, --Arnd (talk) 21:12, 30 April 2016 (UTC)

Yes, sure. Coordinates: 48°15′41.2″N 25°10′44.1″E --Rbrechko (talk) 23:40, 30 April 2016 (UTC)

Thanks, --Arnd (talk) 23:57, 30 April 2016 (UTC)

Категоризація зображеньEdit

Вітання! Будь ласка, додавайте категорії відповідно до норм Вікісховища та тематики. --Mykola Vasylechko 07:58, 5 May 2016 (UTC)

Не вводьте людей в оману, додаючи світлини не пам’яток природи, якщо не знаєте, де насправді та пам’ятка є! Приклади: File:Yazl_dibr_1.jpg, File:Vadivska Buchyna RB.jpg, File:Dniester Canyon near Khmeleva village RB.jpg. --Mykola Vasylechko 05:08, 25 May 2016 (UTC)

Дякую за виправлення! На жаль, не маю в наявності координат для більшості пам’яток природи, тому при визначенні місць керувався різноманітними текстовими описами, які вдалось віднайти, або ж по фото, які були прив’язані до об’єкту. Виходить, що і там бувають помилки.
Маю ще ряд фото з південних районів Тернопільщини (Монастириський, Бучацький, Заліщицький, Борщівський), але, на жаль, без координат пам’яток природи маю сумніви щодо правильності прив’язки. Якщо володієте даними про місця розташування пам’яток природи (в першу чергу півдня Тернопільшини), то був би вдячним, якщо зможете поділитись ними. --Rbrechko (talk) 10:15, 25 May 2016 (UTC)
Я би по Тернопільщині вже рік тому виставив усі наявні в мене карти об’єктів, але не можу це зробити церез авторське право, хіба виставляти на локальну українську. По Бучацькому району можу без проблем перевірити чи відповідає дійсності, бо сходив майже всю Бучаччину вздовж і впоперек. Шкода тільки, що про ПЗФ інформацію отримав тільки три роки тому. Інакше б уже всі бучацькі об’єкти були зі світлинами. Координати міг би виставити по кожній пам’ятці, але це великі затрати часу, бо треба звіряти за мапами на папері і за Гугль-мапою. Якщо це поодинокі дерева чи скелі — точні координати можна виставити без проблем, але якщо це об’єкти з гектарами, то хіба на Гугль-мапах чи OpenStreetMaps перемальовувати. Потроху уточнюю і виставляю, наскільки дозволяє час. Перепрошую за може трохи різкий попередній коментар, але якщо маєте ще світлини, то завантажуйте чи в рамках конкурсу, чи як, але вказуйте координати зйомки при завантаженні, тоді я точно зможу перевірити чи відповідає відзняте наявним картам ПЗФ. Дякую за розуміння. Шануймося. --Mykola Vasylechko 10:57, 25 May 2016 (UTC)
Можете перевірити по наявних у Вас мапах чи попадає це фото (File:Khmelivska_dilianka_1_RB.jpg) в межі Хмелівської ділянки? По описах ніби підходить (принаймі відклади девону є), фото зроблено зовсім поруч від вказаної точки в списку пам'яток. Дякую! --Rbrechko (talk) 22:23, 25 May 2016 (UTC)
За всіма ознаками — так. Якраз ота дорога до повороту вправо, вірніше весь цей видолинок, по якому частково йде ця дорога і є Хмелівською ділянкою: від майже берега Дністра трохи гострим кутом розширюється і той видолинок (чи яр — на жаль, не був там) аж до краю села. Тож цей берег справа від дороги і ще зо 10-12 м на повороті є західною межею ділянки. Може, маєте ще світлини лівого боку видолинку або з виглядом на Хмелеву? До речі, якщо маєте ще світлини з тої місцини, то отой лівий краєчок на світлині на пагорбі вдалині (за деревами урвище) — це частина Берем'янської наскельно-степової ділянки.--Mykola Vasylechko 03:08, 26 May 2016 (UTC)
Так, від села до повороту з іншого боку від дороги там яр, місцями прямо біля дороги йде урвище, а місцями практично до дороги підступає ліс (на гугл-мапс цього не видно). Маю фото (точніше набір фото з яких ще треба зліпити панораму) практично з цього ж місця, але в напрямку Дністра з видом на франківську Хмелеву. Тернопільської Хмелеви звідти не видно. Думаю, що влітку знову буду в тих краях, то спробую зробити більше фото тієї ділянки. Власне, вище ще й тому питав про місця розташування пам’яток природи в тих краях - по можливості би пофотографував.
Про Берем’янську ділянку в курсі :) Викладав її фото з Дністра, де повністю видно схил. --Rbrechko (talk) 08:22, 26 May 2016 (UTC)
Там не весь схил. Я теж раніше думав, що Берем’янська наскельно-степова ділянка, то, власне, Червона гора. Але ж ні, як виявилося. Ділянка — це крайня права частина Червоної гори (якщо дивитися з тої точки, де ви знімали Червону гору), метрів зо 150 з правого краю :) . --Mykola Vasylechko 19:05, 26 May 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Dzhuryn waterfall RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:23, 14 June 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Smotrych Canyon RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Sokolyni Hory RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Cheremoszky Preserve RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Dub Lytiatskyi RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:27, 17 June 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Staroushytskyi Preserve RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Bezodnia Preserve RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:27, 18 June 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! NNP Yavorivskyi 2 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:22, 19 June 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Pidkamin Ostanets RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:23, 21 June 2016 (UTC)


File:Buchach Cathedral of the Annunciation RB.jpgEdit

 
File:Buchach Cathedral of the Annunciation RB.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Mykola Vasylechko 08:08, 12 October 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Samchyky Park RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Kasperivskyi Preserve RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:26, 15 October 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-206-0009 Kuty St Mykhail Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-203-0009 Pidhirtsi Castle RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-203-0012 Pidhirtsi Catholic Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-233-0009 Svirzh Castle RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 18-203-0102 Horodkivka Catholic Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:26, 20 October 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-212-0047 Buchach Statue of Jan Nepomuk RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 26-216-0028 Rakovets Castle RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 18-104-0035 Berdychiv Monastery RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 05-243-0076 Tulchyn Palace RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-208-0069 Losiach Catholic Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:34, 21 October 2016 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Saint Michael church in Kuty, Ukraine. View from SW..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Chesnyky Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:17, 22 October 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-203-0010 Pidhirtsi Palace RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-220-0107 Nyrkiv Castle 2 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 21-224-0015 Podobovets Wooden Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 56-103-0213 Dubno Castle RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:16, 23 October 2016 (UTC)

FP PromotionEdit

This image has been promoted to Featured picture!

The image File:Horodkivka Catholic Church RB.jpg, that you nominated on Commons:Featured picture candidates/File:Horodkivka Catholic Church RB.jpg has been promoted. Thank you for your contribution. If you would like to nominate another image, please do so.

 

/FPCBot (talk) 05:04, 24 October 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 26-252-0017 Sniatyn Catholic Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:24, 24 October 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 73-250-0001 Khotyn Fortress RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:34, 29 October 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-230-0001 Berezdivtsi Catholic Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:18, 3 November 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-236-0051 Shchyrets Wooden Belfry RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:27, 4 November 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-212-0021 Buchach Halytska 130 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-230-0002 Berezdivtsi Belfry RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-224-0001 Zbarazh Castle RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:31, 5 November 2016 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Church of St. Clare in Gorodkivka, View from NW..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

FP PromotionEdit

This image has been promoted to Featured picture!

The image File:46-233-0009 Svirzh Castle RB.jpg, that you nominated on Commons:Featured picture candidates/File:46-233-0009 Svirzh Castle RB.jpg has been promoted. Thank you for your contribution. If you would like to nominate another image, please do so.

 

/FPCBot (talk) 21:01, 5 November 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-242-0017 Koropets Palace RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Hnizdychiv Catholic Church RB 46-215-0018.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-236-0004 Verkhnia Bilka Catholic Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:18, 6 November 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-101-1986 Lviv Church of St George RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! RLP Hutsulshchyna RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:31, 7 November 2016 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 56-103-0228 Dubno Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-227-0028 Zhovkva Wooden Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 21-104-0001 Mukachevo Castle RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-218-0024 Mytulyn Wooden Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:28, 8 November 2016 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Exaltation of the Holy Cross church in Berezdivtsi, View from SE..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 56-242-0070 Mezhyrich Monastery RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:19, 10 November 2016 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Church of Saint Nicholas, Podobovets, View from W..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Ivanivtsi Wooden Church RB 46-215-0029.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:21, 11 November 2016 (UTC)

Запрошення на церемонію нагородження переможців фотоконкурсів ВЛП та ВЛЗ 3 грудня 2016Edit

Доброї пори доби! Дякуємо за участь у фотоконкурсі/ах, що проходили за підтримки «Вікімедіа Україна», та запрошуємо на церемонію нагородження переможців «Вікі любить пам'ятки» та «Вікі любить Землю» 2016 року, що відбудеться 3 грудня (субота) у Національному музеї історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2), початок об 11:00. Подія у Facebook.

З повагою, оргкомітети конкурсів.--20:21, 14 November 2016 (UTC)

File:Buchach Agnon Monument RB.jpgEdit

 
File:Buchach Agnon Monument RB.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Mykola Vasylechko 13:52, 26 December 2016 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyEdit

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

File:61-212-0050 Buchach Shevchenko Monument RB.jpgEdit

 
File:61-212-0050 Buchach Shevchenko Monument RB.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

lNeverCry 02:25, 16 February 2017 (UTC)

Notification about possible deletionEdit

 
Some contents have been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether they should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at their entry.

If you created these pages, please note that the fact that they have been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with them, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Affected:

lNeverCry 02:29, 16 February 2017 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyEdit

(Sorry to write in Engilsh)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 80-391-5003 Kyiv Volodymyrska Hirka RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:15, 29 May 2017 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 56-204-5023 Sokolyni Hory RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:24, 4 June 2017 (UTC)

Вікі любить пам'ятки 2017 в Україні / Wiki Loves Monuments 2017 in UkraineEdit

Вітаємо!

Запрошуємо взяти участь у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить пам'ятки»! До 30 вересня включно Ви можете подавати власні фото пам'яток історико-культурної спадщини України — і змагатися за призи. Звертаємо увагу, що завантажені матеріали будуть враховуватися у тій версії файлу, що був на час завершення конкурсу, тож якщо у Вас гарне фото, вантажте його одразу у високій роздільності. З регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.

Якщо у Вас дуже багато фото, скористайтеся масовими завантажувачами або зверніться до нас.

Окрім традиційних номінацій за найкращі фото і найбільшу кількість сфотографованих об'єктів, у конкурсі також є спецномінація для Ваших відеоматеріалів про пам'ятки. Якщо у Вас розмір відеофайлу завеликий для конкурсного завантажувача, спробуйте скористатися стандартним завантажувачем, але не забудьте поставити ідентифікатор пам'ятки. Якщо виникатимуть будь-які труднощі — пишіть нам на wlm wikimediaukraine.org.ua

Приєднуйтеся! Зі списками пам'яток можна ознайомитися тут. Більше інформації про конкурс дивіться у блозі конкурсу. – З повагою, Оргкомітет «Вікі любить пам'ятки». 21:07, 29 August 2017 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-212-5007 NNP Skolivski Beskydy European Bizon RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:26, 23 May 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-212-5007 NNP Skolivski Beskydy European Bizon 2 RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:25, 24 May 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-208-5089 Dniester Canyon RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:24, 26 May 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-215-5012 Livchytsi Alley RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:20, 29 May 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Svirzh Grupa Vikovyh Dubiv i Lyp RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! NNP Yavorivskyi 1 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-224-9002 Vyshnivets Palace RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 05-243-0080 Pechera Wooden Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 21-224-5054 NNP Synevyr RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:15, 30 May 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-258-5003 NNP Yavorivskyi RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-208-5089 Dniester Canyon 2 RB 18 1.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:25, 1 June 2018 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Saint Mary church in Sniatyn, View from SW..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Church of the Intercession, Mytulyn, View from NW..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.
Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Vyshnivets Castle, View from NW..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 68-224-5003 Smotrych Canyon RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-220-5012 Chervonohorod Waterfall RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-115-5003 Ferdinand RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 08:17, 3 June 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-220-0107 Nyrkiv Castle 3 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:22, 4 June 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-208-5089 NNP Dnister Canyon 3 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:18, 5 June 2018 (UTC)

FP PromotionEdit

This image has been promoted to Featured picture!

The image File:21-224-5054 NNP Synevyr RB 18.jpg, that you nominated on Commons:Featured picture candidates/File:21-224-5054 NNP Synevyr RB 18.jpg has been promoted. Thank you for your contribution. If you would like to nominate another image, please do so.

 

/FPCBot (talk) 05:01, 6 June 2018 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Church of Saint Anthony, Losyach, View from NE..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 73-235-5014 Nimchych RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:25, 28 July 2018 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Svirzh Castle, View from NW..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Вікі любить пам'ятки 2018 в УкраїніEdit

Вітаємо!

1 вересня вже традиційно стартувала українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам'ятки»! До 30 вересня включно Ви можете подавати власні фото пам'яток історико-культурної спадщини України — і змагатися за призи. Цього року є трохи змін у правилах конкурсу:

  • фотографії пам'яток, для яких на момент початку конкурсу (відповідно до відомої Організаційному комітету інформації) не було жодної ілюстрації на Вікісховищі або у Вікіпедії, отримують коефіцієнт рівний 7 (для кожної пам'ятки);
  • фотографії автоматично вантажаться у категорію, яка бере учать у номінації за найбільшу кількість сфотографованих об'єктів, для того, щоб фото позмагалося у номінації за найкраще фото потрібно вибрати необхідні налаштування у завантажувачі.

Також у конкурсі є спецномінація банерів для статей у Вікімандрах, детальніше за посиланням.

Приєднуйтеся! Зі списками пам'яток можна ознайомитися тут. Більше інформації про конкурс дивіться у блозі конкурсу. Якщо у Вас є запитання, можете звертатися wlm wikimedia.org.ua – З повагою, Оргкомітет «Вікі любить пам'ятки» 22:33, 31 August 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-203-0009 Pidhirtsi Castle RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 80-391-0148 Kyiv Warm Sophia's Church RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 80-391-0151 Kyiv St.Sophia's Cathedral RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 80-391-0151 Kyiv St.Sophia's Cathedral RB 18 2.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 80-391-9007 Kyiv St.Michael's Golden-Domed Monastery RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 21-224-5005 Shypit Waterfall RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:15, 24 September 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 73-250-0001 Khotyn Fortress RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-233-0009 Svirzh Castle RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-233-0009 Svirzh Castle RB 18 2.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 80-391-1247 Kyiv Khmelnytsky Monument RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:19, 25 September 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 56-242-0082 Novomalyn Castle RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-224-0001 Zbarazh Castle RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 68-104-9007 Kamianets-Podilskyi Fortress RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-101-0548 Lviv Latin Cathedral RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-101-1408 Lviv Korniakt Tower RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:20, 26 September 2018 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Church of the Intercession, Verkhnia Bilka, View from W..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 68-104-0039 Kamianets-Podilskyi Bridge RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 68-104-9007 Kamianets-Podilskyi Fortress RB 18 2.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 56-103-0228 Dubno St Elias Church RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:27, 27 September 2018 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Bell tower of the Exaltation of the Holy Cross church in Berezdivtsi, View from E..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-203-0012 Pidhirtsi Church Interior RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:20, 29 September 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 56-103-0213 Dubno Castle RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-220-0107 Cherwonohorod Castle RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:14, 1 October 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 18-203-0102 Horodkivka Church RB 18.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:21, 3 October 2018 (UTC)

File:61-212-0048 Buchach Bandera Monument RB.jpgEdit

 
File:61-212-0048 Buchach Bandera Monument RB.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Микола Василечко (talk) 06:11, 15 October 2018 (UTC)

ВікіпоштаEdit

Доброго ранку! Перевірте, будь ласка, Вам мав надійти лист із формою. Дякую! --アンタナナ 23:44, 18 November 2018 (UTC)

Добрий день! Прийшло, заповнив. Дякую! --Rbrechko (talk) 10:41, 19 November 2018 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! Morshyn Park RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-233-0011 Svirzh Tower RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:27, 21 April 2019 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Saint Elijah the Prophet Orthodox church in Dubno, View from NW..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-242-0001 Monastyryska Wooden Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 61-246-0002 Skoryky Wooden Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 68-242-9004 Samchyky Palace RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:24, 22 April 2019 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-258-5011 Nemyriv Wellsping N2 RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:28, 23 April 2019 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Church of the Ascension, Monastyryska, View from SW..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 21-253-0001 Danylovo Wooden Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:29, 25 April 2019 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-233-0002 Bibrka Catholic Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:26, 26 April 2019 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 21-253-0007 Sokyrnytsia Wooden Church RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.
Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 56-204-0064 Hubkiv Castle RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:24, 28 April 2019 (UTC)

Valued Image PromotionEdit

Your nomination has been reviewed and promoted
Congratulations! The image you nominated was reviewed and has now been promoted as a valued image. It is considered to be the most valued image on Commons within the scope:
Source number 2 "Nemiroff", View from N..
If you would like to nominate another image, please do so at Valued images candidates.

FP PromotionEdit

This image has been promoted to Featured picture!

The image File:46-101-0548 Lviv Latin Cathedral RB 18.jpg, that you nominated on Commons:Featured picture candidates/File:46-101-0548 Lviv Latin Cathedral RB 18.jpg has been promoted. Thank you for your contribution. If you would like to nominate another image, please do so.

 

/FPCBot (talk) 05:01, 29 April 2019 (UTC)

Quality Image PromotionEdit

Your image has been reviewed and promoted
Congratulations! 46-258-5003 NNP Yavorivskyi RB.jpg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

--QICbot (talk) 05:28, 1 May 2019 (UTC)

Вікі любить Землю 2019 в Україні триває до 31 травня!Edit

Вітаємо!

З 1 по 31 травня триває сьомий конкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth), метою якого є фотографування пам'яток природи. Протягом травня ви можете завантажувати власні фото природно-заповідного фонду України та змагатися за призи. Зі списками пам'яток природи України можна ознайомитися тут. Приєднуйтеся!

Цього року є деякі зміни в правилах, зокрема:

  • фотографії пам'яток, які на момент початку конкурсу не мали жодної ілюстрації на Вікісховищі або у Вікіпедії, отримують коефіцієнт 10 в кількісній номінації. Якщо ви маєте фото ще не проілюстрованих пам'яток — це збільшить ваші шанси на перемогу;
  • окрема спецномінація для аерофотозйомки (фото з дронів тощо).

Більше інформації про конкурс читайте на сайті конкурсу. Якщо у Вас є запитання, можете звертатися wle wikimedia.org.ua – Оргкомітет «Вікі любить Землю» (in English). 22:27, 14 May 2019 (UTC)

Featured Picture NominationEdit

Hello. I just wanted to let you know that the image 68-104-9007_Kamianets-Podilskyi_Fortress_RB_18_2.jpg, which was created or uploaded by you, has been nominated for featured picture status; have a look at the nomination page. Thank you and good luck!


Good luck! I liked it very much. Cmao20 (talk) 23:02, 26 May 2019 (UTC)

FP PromotionEdit

This image has been promoted to Featured picture!

The image File:68-104-9007 Kamianets-Podilskyi Fortress RB 18 2.jpg, that you nominated on Commons:Featured picture candidates/File:68-104-9007 Kamianets-Podilskyi Fortress RB 18 2.jpg has been promoted. Thank you for your contribution. If you would like to nominate another image, please do so.

 

Cmao20 (talk) 06:36, 5 June 2019 (UTC)

Return to the user page of "Rbrechko".