Open main menu

Cao, da te pitam otkud ti fotke Markovog kaleta? Iskoristio sam jednou za stranicu Vranje

fotoaparat u ruke i slikam =) poz


Cześć! celowo pisałam nie tylko (jak chcą anglosasi) jedną kategorię. Oni nie mają racji: tak, jak chcą anglosasi, musisz być specjalistą biologiem, żeby coś znaleźć. To nie jest dla normalnych laików. A jeżeli chcesz znaleźć coś, i nie znasz dokładnej nazwy, nie znajdziesz niczego, chyba że masz rok czasu. To samo myślą inni (Polacy, Niemcy).

A poza tym: nazwa Mycetozoa (grzyby-zwierzęta) była używana około 1900 roku, od końca XX wieku używa się Myxomyceten, czasem Eumycetozoa. Tylko anglosasi (Anglicy i Amerykanie) używają starej nazwy systematycznej.

File:Śluzorośla 9.jpg : Protista > Amoebozoa > Myxomycota (Eumycetozoa), (według anglosasów: Mycetozoa)

File:Śluzorośla 8.jpg ( http://commons.wikimedia.org/wiki/File:%C5%9Aluzoro%C5%9Bla_8.jpg) : mało ludzi wie, że i co to Fuligo septica. Dobrze, jeżeli wiedzą, że to Myxomycota - śluzowce. A dobrze, żeby mogli się dowiedzieć, że to też Amoebozoa, a nazwa Protista jest nowa w systematyce, dobrze, żeby mogli się dowiedzieć, co to. Encyklopedia powinna uczyć, a nie tylko być dla fachowców - oni tego nie potrzebują.

Pozdrawiam Ania Anna Organiściak (talk) 23:29, 20 March 2010 (UTC)

Category:Vrelo_RiverEdit

Zoupan (talk) 09:50, 1 March 2016 (UTC)

Category:PokrvenikEdit

Ehrlich91 (talk) 22:01, 4 November 2016 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global surveyEdit

  1. This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia surveyEdit

(Sorry to write in Engilsh)

Return to the user page of "Wlodzimierz".