Open main menu
This page is a translated version of a page Template:Personality rights/i18n and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Template:Personality rights/i18n and have to be approved by a translation administrator.

Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Scots • ‎Türkçe • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎magyar • ‎norsk bokmål • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎sicilianu • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎беларуская (тарашкевіца)‎ • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎қазақша (кирил)‎ • ‎עברית • ‎العربية • ‎فارسی • ‎বাংলা • ‎தமிழ் • ‎ಕನ್ನಡ • ‎മലയാളം • ‎ไทย • ‎中文 • ‎中文(繁體)‎ • ‎日本語 • ‎한국어


Personality rights
Иако делово е под слободна лиценца или во јавна сопственост, прикажаното лице може да има права права кои правно ограничуваат извесни негови употреби доколку нема дозвола за таква употреба од прикажаните лица. Во вакви случаи, треба да имате писмена согласност или друг вид доказ за одобрение за да бидете правно заштитени. Иако не е обврзан, подигачот може да ви помогне со прибавувањето на таков доказ. Погледајте го општото одрекување од одговорност за повеќе информации.
НАПОМЕНА: Не користете го овој шаблон непосредно!! Ова служи само за превод. Користете го шаблонот {{Personality rights}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Personality rights}} instead!