Вікісховище:Чек'юзери/Що це таке

This page is a translated version of a page Commons:Checkusers/What's that and the translation is 67% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Checkusers/What's that and have to be approved by a translation administrator.
Outdated translations are marked like this.

{{#if:|| == Хто такий чек'юзер? ==}}

Приклад журналу дій чек'юзера. Особливий прапорець, право checkuser-log (Перегляд журналу перевірки користувачів) є необхідним для перегляду такого журналу.

Чек'юзери — це користувачі з високим ступенем довіри, які мають технічну можливість переглядати приватні дані користувача, такі як їхні IP-адреси. Це робиться для того, щоб визначити, чи користувач не зловживає використанням декількох облікових записів (декілька нерозкритих облікових записів, що контролюються єдиним користувачем і використовуються із шахрайською, оманливою, або якоюсь іншою шкідливою метою, і зазвичай визначаються як його «ляльки», або «сокпапети»).

Чек'юзери мають технічну можливість:

  • визначати, з яких IP-адрес користувач редагував чи здійснював якусь журнальовану дію або скидання пароля в якомусь вікіпроекті Вікімедіа;
  • визначати редагування, журнальовані дії й скидання паролів у вікіпроектах Вікімедіа для конкретної IP-адреси (навіть після входу в систему);
  • визначати, чи користувач, якого перевіряють, надсилав електронного листа якомусь іншому користувачеві за допомогою інтерфейсу MediaWiki.

Ці інструменти зазвичай використовуються для боротьби з вандалізмом, перевірки можливого зловживання сокпапетами, й обмеження підриву нормального функціонування проекту. Такі зловживання можна зупиняти за допомогою блокувань, які можуть здійснювати самі чек'юзери, тож чек'юзери зазвичай є також адміністраторами. Використання інструментів чек'юзера й робота з конфіденційними даними регулюється політикою щодо чек'юзерів на Меті, Політикою конфіденційності ФВМ, і Політикою ФВМ щодо доступу до непублічної інформації. Дії чек'юзерів журналюються, але з питань приватності ці журнали можуть переглядати тільки інші чек'юзери. З огляду на це, Вікісховище повинно мати не менше двох чек'юзерів, щоб забезпечити взаємну підзвітність.