Commons:Bar/Archive 2016

Mass downloading audio files

How download many .ogg fies? Borneq (talk) 23:42, 13 January 2016 (UTC)

2016 WMF Strategy consultation

Please help translate to your language

Hello, all.

The Wikimedia Foundation (WMF) has launched a consultation to help create and prioritize WMF strategy beginning July 2016 and for the 12 to 24 months thereafter. This consultation will be open, on Meta, from 18 January to 26 February, after which the Foundation will also use these ideas to help inform its Annual Plan. (More on our timeline can be found on that Meta page.)

Your input is welcome (and greatly desired) at the Meta discussion, 2016 Strategy/Community consultation.

Apologies for English, where this is posted on a non-English project. We thought it was more important to get the consultation translated as much as possible, and good headway has been made there in some languages. There is still much to do, however! We created m:2016 Strategy/Translations to try to help coordinate what needs translation and what progress is being made. :)

If you have questions, please reach out to me on my talk page or on the strategy consultation's talk page or by email to mdennis@wikimedia.org.

I hope you'll join us! Maggie Dennis via MediaWiki message delivery (talk) 19:06, 18 January 2016 (UTC)

etykieta

Przygotowałam moje pierwsze hasło biograficzne Zygmunt Aleksander Wnęk i dodałam portret Z.A.W. Aktualnie trwa dyskusja.

Chciałabym dodać etykietę, którą widzę na stronach żołnierzy np. płk.Adama Nadachowskiego. Etykieta zawiera informacje biograficzne w pigułce i aktywne baretki odznaczeń wojskowych. Czy istnieje taki szablon na stronach WIKI i czy można go ściągnąć na stronę tworzonego przez siebie hasła? Proszę o radę. --Bronka.Gronkowska (talk) 16:25, 6 February 2016 (UTC)

Pomoc w tłumaczeniu szablonu.

Proszę o pomoc w tłumaczeniu szablonu {{Original uploader}}. Służy on do oznaczaniu utworów przeniesionych na Commons z innych Wiki i za jego pomocą wstawia się nazwę użytkownika danej wiki który jako pierwszy załadował ów utwór, np. File:RumplerTaubeInFlight.jpg. IMO polskie tłumaczenie nie jest zbyt dobre i nie oddaje sensu tekstu angielskiego. Niestety, sam nie mam pomysłu jak to zgrabnie przetłumaczyć. --jdx Re: 15:49, 7 February 2016 (UTC)

{{Original uploader|jdx|c|pl|lang=pl}} -> "Oryginalnym przesyłającym był jdx at Polish Wikimedia Commons". Nie mam lepszego pomysłu na przetłumaczenie. --Jarekt (talk) 03:16, 8 February 2016 (UTC)
A nie da się zamienić miejscami "z projektu Wikipedia/Commons/cokolwiek w języku: niemiecki"? Trochę gramatyczniej by było ;-). Bo rozumiem, że "z polskiego projektu Wikipedia" nie wchodzi w grę? Gytha (talk) 09:55, 8 February 2016 (UTC)
@Jarekt: IMO w polskim slangu to powinno brzmieć „Oryginalnym uploaderem był…”, a to oznacza co innego niż „Oryginał przesłał…”. W każdym razie nie mam pomysłu jak to poprawnie zapisać po polsku. A inną sprawą jest tłumaczenie {{User at project}}. IMO trzeba z niego wywalić „z projektu” i zastosować odpowiednią odmianę tak aby to wyglądało jakoś tak: „John Doe z angielskiej Wikipedii”. Nawet przyglądałem się temu szablonowi, ale za słabo znam wiki-robaczki aby to poprawić. No i nie mam uprawnień do edycji tego szablonu. :-) --jdx Re: 11:01, 8 February 2016 (UTC)
Ja się niestety na polskim slangu nie znam, jako ze mieszkam of 30 lat w Stanach i mój polski język techniczny jest z lat 80-tych. Dlatego zazwyczaj nie próbuje tłumaczyć z angielskiego na polski. Ale znam się na "wiki-robaczkach" i z szablonami zawsze mogę pomóc. Jednym z problemów z tłumaczeniem szablonów są odmiany w językach słowiańskich i najczęściej najprostszym rozwiązaniem jest użycie zwrotu który używa formy słownikowej danego wyrazy. Niestety wynikiem bardzo niezgrabny język polski. Na przykład {{User at project}} tłumaczy "X at Polish Wikipedia" na "X z projektu polski Wikipedia" przy pomocy:
Pomyślę jak to zreperować. --Jarekt (talk) 14:34, 8 February 2016 (UTC)
  Zreperowane Stworzyłem szablon {{User at project/core/pl}} który poprawia tekst szablonu używając wyrażeń regularnych. Jak na razie to tylko pracuje z projektem Wikipedia i Wikiźródła. Nie wiem czy potrzebujemy dodać inne projekty. Np.
--Jarekt (talk) 15:51, 8 February 2016 (UTC)
Świetnie! Dzięki! --jdx Re: 19:28, 8 February 2016 (UTC)

Strona użytkownika - linki do stron i PayPal

Obecnie na swojej stronie użytkownika mam umieszczone linki do profili Facebook i Flickr. Planowałem również umieścić link do nowo tworzonej prywatnej strony, docelowo komercyjnej, zawierającej moje zdjęcia. Przeczytałem jednak w zaleceniach Wikipedii, że linki do zewnętrznych stron są niezalecane. Czy tego typu zalecenia dotyczą również Commons? Mam umieszczone te linki (mam również adres email) ponieważ znacznie ułatwia to kontakt, a także pozwala osobom, które znajdą moje zdjęcia na Wikipedii na zobaczenie również innych moich zdjęć, których nie umieszczam na Commons (umieszczam tylko te, które nadają się do ilustracji konkretnych artykułów). Uważam, że jest to pomocne dla użytkowników i oczywiście pełni dla mnie jakąś formę promocji. Czy stanie się coś złego jeśli zostawię te linki i dodam link to prywatnej, komercyjnej strony dotyczącej fotografii? Ostatnio wpadłem również na pomysł umieszczenia linka do konta PayPal. Wielokrotnie zdarzało się, że ktoś chciał wykorzystać moje zdjęcia i nawet pomimo tego, że umieszczone są na licencji CC-0, chciał przelać mi jakąś kwotę. Czy możliwe jest, że taki link będzie tolerowany? Uważam, że to uczciwe. Ja wspieram Wikipedię swoimi zdjęciami, ktoś z nich korzysta w celach komercyjnych i chce mnie wesprzeć, więc nie ma powodu, żeby mu to utrudniać. Szczególnie, że nie każdy przecież zna język polski lub angielski, czyli te języki, w których może się ze mną skontaktować. Cyrkiel-network (talk) 21:57, 7 March 2016 (UTC)

Commons ma bardzo mało przyjętych zasad. Ktoś kiedyś próbował napisać Commons:User pages ale coś się ta zasada nie przyjęła. Wiec w zasadzie na stronie User:Cyrkiel-network możesz mieć co chcesz o ile nie łamiesz Warunków użytkowania. Link na twojej stronie jest chyba OK. Adres PayPal bym dal jak ktoś potrzebuje. --Jarekt (talk) 02:21, 8 March 2016 (UTC)

Server switch 2016

The Wikimedia Foundation will be testing its newest data center in Dallas. This will make sure Wikipedia and the other Wikimedia wikis can stay online even after a disaster. To make sure everything is working, the Wikimedia Technology department needs to conduct a planned test. This test will show whether they can reliably switch from one data center to the other. It requires many teams to prepare for the test and to be available to fix any unexpected problems.

They will switch all traffic to the new data center on Tuesday, 19 April.
On Thursday, 21 April, they will switch back to the primary data center.

Unfortunately, because of some limitations in MediaWiki, all editing must stop during those two switches. We apologize for this disruption, and we are working to minimize it in the future.

You will be able to read, but not edit, all wikis for a short period of time.

  • You will not be able to edit for approximately 15 to 30 minutes on Tuesday, 19 April and Thursday, 21 April, starting at 14:00 UTC (15:00 BST, 16:00 CEST, 10:00 EDT, 07:00 PDT).

If you try to edit or save during these times, you will see an error message. We hope that no edits will be lost during these minutes, but we can't guarantee it. If you see the error message, then please wait until everything is back to normal. Then you should be able to save your edit. But, we recommend that you make a copy of your changes first, just in case.

Other effects:

  • Background jobs will be slower and some may be dropped.

Red links might not be updated as quickly as normal. If you create an article that is already linked somewhere else, the link will stay red longer than usual. Some long-running scripts will have to be stopped.

  • There will be a code freeze for the week of 18 April.

No non-essential code deployments will take place.

This test was originally planned to take place on March 22. April 19th and 21st are the new dates. You can read the schedule at wikitech.wikimedia.org. They will post any changes on that schedule. There will be more notifications about this. Please share this information with your community. /User:Whatamidoing (WMF) (talk) 21:07, 17 April 2016 (UTC)

Zygmunt Aleksander Wnęk

Na stronie https://en.wikipedia.org/wiki/User:B.gronkowska/sandbox w trakcie realizacji znajduje się hasło Zygmunt Aleksander Wnęk, którego jestem autorem. Chciałabym dodać infobox żołnierza dla Z.A.W. Jak to zrobić? (83.6.243.137 11:14, 28 May 2016 (UTC))

To jest kawiarenka dotycząca plików. Należy pytać w kawiarence Wikipedii. Angielskiej. Zwiadowca 21 10:33, 29 May 2016 (UTC)

Może zaapelujemy do autorów fotografii z wybranych deficytowych tematów o dodatkowe udostępnianie tzw. cyfrowych negatywów?

Przeglądałem informacje w Internecie o regulaminach oraz kosztach robienia zdjęć w Egipcie. Sytuacja nie wygląda ciekawie - przede wszystkim brakuje aktualizacji. Dla przykładu zestawienie obiektów oraz cen z roku 2011, pt Tour Egypt presents a comprehensive list of prices for monuments, museums, tombs and temples in Egypt. Sytuacja po arabskiej wiośnie na tych terenach nadal nie jest klarowana, a dostęp do niektórych obiektów może być jeszcze bardziej utrudniony. Nawet nasze - polskie prawo nakazuje udostępnianie obiektów jedynie w celach badawczych, w przypadku turystyki jest zdecydowanie po stronie właścicieli. To zawsze będzie bariera w pozyskiwaniu dobrych fotografii dla zbiorów Wikimedia Commons. Więc może zaapelujemy do autorów fotografii z wybranych tematów, już zamieszczonych w zbiorach Wikimedia Commons o dodatkowe udostępnianie tzw. cyfrowych negatywów. To może być w formie specjalnego szablonu umieszczanego w wybranych udostępnionych zbiorach ( zarazem byłoby to podkreślenie wyjątkowości udostępnionego zbioru ). Dużo fotografii obiektów archeologicznych z Egiptu, Azji Mniejszej i półwyspu Arabskiego to fotografie wykonane w latach 2005 - 2009. Dodatkowo fotografie z tego okresu są przeważnie archiwizowane w stratnym formacie JPG, czyli o dużej lub nawet bardzo dużej kompresji kosztem jakości. Nawet spotykam stopień jakości fotografii na poziom 6 dla dwunastostopniowej skali jakości. ( dla przypomnienia skala jakość formatu JPG: niska 1-4; średnia 5- 7; wysoka 8-9; maksymalna 10-12. Jakość jest proporcjonalna do wielkości fotografii dla każdego formatu ).--Alians PL (talk) 10:00, 10 June 2016 (UTC)

Pytanie o licencję

Wstawiłem zdjęcia (m.in. File:KościółKomajeplan.jpg) z białoruskiej książki z 1985 r. Zdjęcia są prawdopodobnie zrobione w latach 80. Nie znam się na licencjach, więc chciałem spytać o prawa autorskie. Książka jest też zeskanowana na internecie. Dziękuje za odpowiedź.--Waraciła (talk) 11:07, 14 June 2016 (UTC)

@Waraciła: A gdzie ta książka „leży” w Sieci? Jeśli w jakiejś oficjalnej bibliotece cyfrowej (najlepiej białoruskiej), to tam należałoby poszukać informacji o licencji. Natomiast jeśli jest to jakiś piracki skan, to raczej się nie da tego tutaj zamieścić, o ile Białorusini nie mają czegoś w stylu naszego {{PD-Polish}} (a chyba nie mają). Z kolei na {{PD-old-70}}/{{PD-old-100}} ta książka raczej się nie kwalifikuje. Może zapytaj kogoś kto tam mieszka i działa na Commons, np. @Чаховіч Уладзіслаў. --jdx Re: 11:42, 14 June 2016 (UTC)
Абмерныя чарцяжы не нясуць творчага элементу, а толькі фіксуюць памеры помніка (100 прафесіяналаў-архітэктараў могуць рабіць уласныя абмеры касцёла, але вынік будзе аднолькавым) --> абмерныя чарцяжы не ахоўваюцца аўтарскім правам і з'яўляюцца трывіяльнымі. Выкарыстоўвайце {{PD-trivial}} для чарцяжа і {{PD-Belarus}} для касцёла, абмер якога зроблены. --Чаховіч Уладзіслаў (talk) 12:23, 14 June 2016 (UTC)
@Чаховіч Уладзіслаў: Faktycznie, plan kościoła (File:KościółKomajeplan.jpg) może być na licencji {{PD-trivial}}, ale @Waraciła pyta też o zdjęcia z tej książki (File:KościółKomaje.jpg, File:KościółKomaje1.jpg, File:KościółKomaje2.jpg, File:KościółUdział.jpg) oraz inne, bardziej skomplikowane rysunki (File:KościółKomajeplan1.jpg, File:KościółKomajeplan2.jpg). Rozumiem, że ta książka była oficjalne wydana w BSSR, więc jeszcze nie kwalifikuje się na {{PD-Belarus}} ponieważ jest zbyt nowa (być może nawet jej autor jeszcze żyje). --jdx Re: 12:58, 14 June 2016 (UTC)
Tu jest ta książka: http://orda.of.by/.lib/spik/vit/325. Czyli zdjęcia kościoła nie mogą być na licencji {{PD-Belarus}}?--Waraciła (talk) 13:07, 14 June 2016 (UTC)
File:KościółKomaje2.jpg таксама {{PD-trivial}}, але File:KościółKomajeplan1.jpg - не. Фотаздымкі з энцыклапедыі варта выдаліць, бо яны ўсе зроблены 1980-я гады. --Чаховіч Уладзіслаў (talk) 13:23, 14 June 2016 (UTC)
@Чаховіч Уладзіслаў: Chyba się pomyliłeś: File:KościółKomajeplan1.jpg kwalifikuje się na {{PD-trivial}}, ale File:KościółKomaje2.jpg należy skasować ponieważ jest zdjęciem. --jdx Re: 13:40, 14 June 2016 (UTC)
Пераблытаў, не File:KościółKomaje2.jpg, а File:KościółKomajeplan2.jpg - {{PD-trivial}} --Чаховіч Уладзіслаў (talk) 16:15, 14 June 2016 (UTC)

Rozmazane zdjęcie

Witam. Po zmianie nazwy kilku plików wyświetlają się one w wyszukiwarce Google rozmyte. Czy da się coś z tym zrobić lub czy Google to naprawi? ETR (talk) 14:39, 15 June 2016 (UTC)

Czy tu nie powinna znaleść się zgoda OTRS? Zwiadowca 21 17:11, 11 July 2016 (UTC)

Czy chodzi ci o zgodę architekta (z lat 30-stych), czy autora graffiti? Graffiti jest dość małe i niewyraźne. Jesli ci chodzi o architekta, to rzeczywiście {{FoP-Poland}} nie można użyć bo to chyba wnętrze, dobrze by było jeśli byśmy znali architekta, i jego datę śmierci. --Jarekt (talk) 20:28, 11 July 2016 (UTC)
Chodzi o to, że oryginał jest na prywatnej stronie. PS. Nie chcę być czepialski, ale jako wikipedysta jestem uczulony na takie błędy. "Z lat 30.", nie "z lat 30-tych" Zwiadowca 21 18:01, 13 July 2016 (UTC)
Rozumiem, chodzi o to że podejrzewasz że User:Media3d nie był fotografem, mimo że twierdzi że to jest "Own Work". Dziękuję za poprawianie mojej gramatyki. Niestety nie posługuje się na co dzień językiem polskim od lat 80, wiec często błędy robię. --Jarekt (talk) 20:32, 13 July 2016 (UTC)

"Reportaże"

Czy są jakieś ustalenia/zalecenia na temat zamieszczania czegoś w rodzaju fotoreportażu? Na przykład seria fotografii ukazujących zdejmowanie moździerza ze stanowiska i załadunek na ciężarówkę ma wartość dodaną jako całość, natomiast jako kilkanaście zdjęć wśród setki innych w kategorii rozproszy się i zaginie. Ciacho5 (talk) 10:28, 10 July 2016 (UTC)

@Ciacho5: Niczego mi na ten temat nie wiadomo, ale sądzę, że taki „reportaż” można z powodzeniem zrealizować za pomocą galerii, czyli odpowiednika artykułu na Wikipedii. --jdx Re: 13:41, 10 July 2016 (UTC)
Możesz zrobić osobną podkategorię dla takiej serii zdjęć. Zwiadowca 21 17:11, 10 July 2016 (UTC)
[[Category:Jakaś kategoria| 01]]

przy drugim

[[Category:Jakaś kategoria| 02]]

przy dziesiątym

[[Category:Jakaś kategoria| 10]]

Zwiadowca 21 01:13, 19 July 2016 (UTC)

Save/Publish

Whatamidoing (WMF) (talk) 18:02, 9 August 2016 (UTC)

Jak zmienić nazwę pliku?

Przesłałem pliki — Dystrykt Baney Mapa administracyjna Bioko Północne.gif i Baney Mapa Gwinei Równikowej dystrykty.gif. Zaszła pomyłka, bo to nie Dystrykt Baney, lecz Dystrykt Rebola. Jak można zmienić nazwę pliku? — Preceding unsigned comment added by Finono (talk • contribs) 14:45, 23 May 2016 (UTC)

Wstaw ręcznie na stronach tych plików szablon {{Rename}} z odpowiednimi parametrami albo włącz sobie w preferencjach gadżet RenameLink. PS. Swoje wpisy na stronach dyskusji czy też w miejscach takie jak to podpisujemy za pomocą czterech tyld: ~~~~tutaj masz nawet krótkie objaśnienie. --jdx Re: 20:16, 23 May 2016 (UTC)

Zmiana nazwy kategorii

Centralne Muzeum Morskie zmieniło nazwę na Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Trzeba zmienić nazwę kategorii i przebotować ((?) pliki oraz podkategorie w tej kategorii. Ciacho5 (talk) 08:34, 5 September 2016 (UTC)

@Ciacho5: Commons:Rename a category#Bot – tutaj masz krótko opisane jak to zrobić za pomocą bota. Co prawda nigdy nie przenosiłem kategorii zawierającej podkategorie, ale nie sądzę, aby bot był aż tak głupi i sobie z tym nie poradził. Proces nie jest natychmiastowy i czasem trzeba poczekać nawet kilka dni. No i w przypadku tej kategorii oczywiście nie można kasować starej (pustej) kategorii, tylko wstawić przekierowanie do nowej. BTW. Ręcznie też da się to przenieść w miarę bezproblemowo: pliki przenieść do nowej kategorii za pomocą Cat-a-lot albo VisualFileChange, a podkategorie to już naprawdę ręcznie za pomocą HotCata. --jdx Re: 09:19, 5 September 2016 (UTC)

Zdjęcie z 1939 roku

Witam. Mam pytanie o możliwość umieszczenia zdjęcia w Wikimedia Commons, wykonanego w 1939 roku. Link do zdjęcia w NAC: https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/189889:1/ Czy ta fotografia już podchodzi pod dzieło w domenie publicznej? Autor jest podany – Henryk Ross (zmarł w 1991 roku, ale nie jestem pewien czy biogram na Wikipedii opisuje tę samą osobę, której NAC przypisuje autorstwo pod zdjęciem), ale z opisu wynika, że wykonywał zdjęcia dla koncernu Ilustrowany Kuryer Codzienny. Za pomoc z góry dziękuję. Arewicz (talk) 10:08, 9 September 2016 (UTC)

  • Jeśli źródło podaje autora i jest to osoba zmarła mniej niż 70 lat temu (a tutaj zgadza się i profesja, i miasto, i wiek jest prawdopodobny), to PD nie wchodzi w grę. Jedynym wyjściem byłoby znalezienie tego zdjęcia wydrukowanego w IKC i skorzystanie z {{PD-Polish}}. Gytha (talk) 09:35, 12 September 2016 (UTC)

RevisionSlider

Birgit Müller (WMDE) 14:56, 12 September 2016 (UTC)

Wikiekspedycja 2016

Czesc,

przygotowujemy s Aktroniem Wikiekspedycju w koncu pazdziernika i szukamy dwoch Polakow na fotografowanie. Bedzemy fotografowac na granici panstwa polskiego s czeskym w regionu Slonsk.--Juandev (talk) 14:55, 16 September 2016 (UTC)

Creative Commons 4.0

Hello! I'm writing from the Wikimedia Foundation to invite you to give your feedback on a proposed move from CC BY-SA 3.0 to a CC BY-SA 4.0 license across all Wikimedia projects. The consultation will run from October 5 to November 8, and we hope to receive a wide range of viewpoints and opinions. Please, if you are interested, take part in the discussion on Meta-Wiki.

Apologies that this message is only in English. This message can be read and translated in more languages here. Joe Sutherland (talk) 01:34, 6 October 2016 (UTC)

Password reset

I apologise that this message is in English. ⧼Centralnotice-shared-help-translate⧽

We are having a problem with attackers taking over wiki accounts with privileged user rights (for example, admins, bureaucrats, oversighters, checkusers). It appears that this may be because of weak or reused passwords.

Community members are working along with members of multiple teams at the Wikimedia Foundation to address this issue.

In the meantime, we ask that everyone takes a look at the passwords they have chosen for their wiki accounts. If you know that you've chosen a weak password, or if you've chosen a password that you are using somewhere else, please change those passwords.

Select strong passwords – eight or more characters long, and containing letters, numbers, and punctuation. Joe Sutherland (talk) / MediaWiki message delivery (talk) 23:59, 13 November 2016 (UTC)

Adding to the above section (Password reset)

Please accept my apologies - that first line should read "Help with translations!". Joe Sutherland (WMF) (talk) / MediaWiki message delivery (talk) 00:11, 14 November 2016 (UTC)

Domyślny autor i język przy przesyłaniu pliku

1) Czy jest możliwość edycji zapisu domyślnego autora przesyłanego pliku? Teraz przy przesyłaniu pliku, po standardowym zaznaczeniu iż przesyła się plik własnego autorstwa, w polu autora wstawia się automatycznie login. Wielu użytkowników, w tym ja, w tym miejscu wpisują zamiast lub obok loginu swoje imię i nazwisko. Przy każdym transferze robię to ręcznie i przesyłając setki fotografii to zajmuje w sumie sporo czasu... Zapytuję więc, czy zna ktoś sposób zmiany domyślnego 'autora' własnych plików? Kenraiz (talk) 18:10, 16 November 2016 (UTC)

2) W preferencjach mam ustawiony język polski i wolałbym nie zmieniać języka interfejsu (przynajmniej poza Commons). Jednak przesyłane pliki na Commons opisuję standardowo po angielsku, bo chciałbym by wszyscy mogli swobodnie z nich korzystać. Zresztą wrzucam zdjęcia niezbyt "polskie" i ich opisy po polsku nawet niespecjalnie są potrzebne. No i tak samo jak wyżej, przy każdym transferze muszę ręcznie zmieniać język okienka opisu. Czy można zmienić język w preferencjach tak by na Commons domyślnym był angielski, a wszędzie indziej polski? Może jest jakieś oprogramowanie pozwalające na dalej idące spersonalizowanie danych przy przesyłaniu plików niż standardowy UploadWizard? Kenraiz (talk) 18:10, 16 November 2016 (UTC)

IMO VicuñaUploader jest w porządku. --jdx Re: 18:27, 16 November 2016 (UTC)
O, wygląda obiecująco..., dzięki. Kenraiz (talk) 18:32, 16 November 2016 (UTC)
2) Gdy ja przesyłam na commonsa podaję opisy najczęściej po niemieckiemu. Robię to tak: wrzucam ileśtam zdjęć. Pierwsze podpisuję np: "Hochwasser in May 2016 in Heidelberg". Klikam "kopiuj opisy". Mam wówczas wszystkie podpisane jako język niemiecki. Zwiadowca 21 17:34, 18 November 2016 (UTC)

Help test offline Wikipedia

Hello! The Reading team at the Foundation is looking to support readers who want to take articles offline to read and share later on their phones - a use case we learned about from deep research earlier this year. We’ve built a few prototypes and are looking for people who would be interested in testing them. If you’d like to learn more and give us feedback, check out the page on Meta! Joe Sutherland (WMF) (talk) 20:08, 29 November 2016 (UTC)

New way to edit wikitext

James Forrester (Product Manager, Editing department, Wikimedia Foundation) --19:32, 14 December 2016 (UTC)

Pliki niewidoczne dla anonimów

Witajcie. Utworzyłem kategorię Category:Faculty of Physics, Astronomy and Informatics (Copernicus University, Toruń) i załadowałem do niej pliki. Kiedy nie jestem zalogowany, plików nie widać (komunikat Ta strona nie zawira plików ani stron), kiedy jestem zalogowany - w porządku. Co jest nie tak. Ciacho5 (talk) 13:07, 15 December 2016 (UTC)