Open main menu

Вікісховище:Максимальний розмір файлу

This page is a translated version of a page Commons:Maximum file size and the translation is 95% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Maximum file size and have to be approved by a translation administrator.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎polski • ‎čeština • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎日本語

Максимальний розмір файлу на Вікісховищі встановлено до 4 ГіБ (4 294 967 296 байтів) для користувачів Майстра завантажень та інших інструментів, що підтримують порційні завантаження.[1][2] В іншому разі ліміт становить 100 МіБ (104 857 600 байтів)[3] через технічні проблеми при завантаженні.[4][5] Є також можливість завантажувати файли за допомогою завантажень з боку сервера.

Це означає, що неможливо завантажити файл, більший, аніж максимальний розмір файлу, без попереднього розбиття його на менші частини, і завантаження цих частин як окремих файлів. Шаблон {{Split file}} можна використати для створення посилань на частини файлу, поділеного в такий спосіб.

Будь ласка, зверніть увагу, що слід робити кожне можливе зусилля, щоб зберігати розмір файлу нижчим за максимально допустимий розмір без розділення його на частини. Є багато різних способів досягти цього, включно зі зміною формату файлів, вилучення не зовсім потрібних частин файлу, і зниження роздільності, збільшення рівня стиснення тощо. І лише в тих випадках, коли цих заходів недостатньо (через подальшу втрату деталізації, яка спричинить невиправдане зниження якості файлу), ці файли слід розбивати на частини.

Зокрема, зображення у форматі tiff часто дуже великі, але їх розмір можна зменшити, застосувавши стиснення. Якщо метод стиснення не призводить до втрати якості (такий як «deflate» або «LZW»), зменшення розміру файлу не вплине на його якість (але будьте обережні з прихованими методами стиснення, які можуть спричинити втрату даних, або зробити файл несумісним з певним програмним забезпеченням).

З іншого боку, не існує ліміту загального обсягу завантажень з окремого облікового запису. Однак, якщо Ви плануєте пакетні завантаження, які загалом займуть до декількох терабайтів, було б розумно попередити про це системних адміністраторів.

Максимальний розмір мініатюр

На додачу до загального обмеження розміру, для декількох типів файлів (GIF) програмне забезпечення створює мініатюри та попередні перегляди на основній сторінці опису нижче певного ліміту розміру — наразі цей ліміт становить 50 мегапікселів.[6][7] Однак великі GIF-анімації зараз можуть бути обмежені в інший спосіб (обмеження пам'яті) — є баг на файли понад ~23 мегапікселі.[8] Для файлів, для яких програмне забезпечення не надає мініатюр через це обмеження, слід завантажити версію для відображення мініатюр/попереднього перегляду (або як повнорозмірний файл JPEG, або менший PNG), і пов'язати його з основним файлом. Для цього є шаблони {{Archival version}} і {{Compressed version}}.

Файли SVG мають ліміт у 10  мегабайтів.[9]

PNG-файли тепер мають значно вищий ліміт — він становить, дуже приблизно, 2500 мегапікселів (із серпня 2013).

Непов'язана причина, з якої мініатюри можуть не відтворюватись (приклад) — це дуже довга назва файлу — настільки довга, що наближається до ліміту довжини назви у 255 (який у деяких випадках із символами, що не належать до системи ASCII, може становити значно менше ніж 255 символів, зважаючи на UTF-8). Неможливо завантажити файл із аж настільки довгою назвою, але можливо перейменувати файл на таку назву.[10]

Технічні примітки

  1. Оригінально 500 МіБ, збільшено до 1 ГіБ в листопаді 2013, збільшено до 2 ГіБ у лютому 2016, збільшено до 4 ГіБ у квітні 2016
  2. Наразі це може не працювати для PDF-файлів через phab:T94562
  3. Досить довгий час цей ліміт становив 20 МБ, та в листопаді 2008 його збільшили до 100 МБ.[1]
  4. Кнайпа (2011-11)
  5. Wikitech-l (2010-07)
  6. Ліміт становив 12.5 мегапікселів, або близько 3500 x 3500, до того як внаслідок Bugzilla: 41125 було підвищено цей ліміт у жовтні 2012. Загальне обмеження спричинене phab:T11497.
  7. Так відбувається тому, що ці типи файлів можуть отримати мініатюру лише на основі бібліотеки ImageMagic рушія MediaWiki, і лише шляхом розпакування цілого зображення в RAM, що може спричинити величезне навантаження на сервер. https://lists.wikimedia.org/pipermail/wikitech-l/2005-October/019681.html
  8. phab:T63711 — більші GIF-анімації (> ~23 MP) можуть перебувати під впливом обмеження через брак пам'яті, див., :Category:Animated GIF files affected by MediaWiki restrictions, щоб побачити більше таких файлів.
  9. phab:T111815
  10. phab:T32202


Довідка