Open main menu

این مجموعه شامل الگوهای ایمیل برای شرایط مختلف است. بدیهی است که شما می‌توانید الگوهای پیشنهادی را ویرایش کرده و با قلم خودتان بنویسید. لطفاً مجوزهایی که دریافت کرده‌اید را در صفحه‌ی مناسب ثبت کرده و یک کپی از آنها را به آدرس permissions-commons@wikimedia.org بفرستید که بایگانی مرکزی بنیاد ویکی‌مدیا برای مجوزهاست. برای اطلاعات بیشتر Commons:OTRS را بخوانید

تنها دارنده‌ی حق تکثیر می‌تواند اجازه‌نامه را صادر کندEdit

اگر شما به موسسه‌ای ایمیل می‌فرستید، دقت کنید که با مالک حق تکثیر اثر در ارتباط باشید. تنها یک نفر وجود دارد که می‌تواند از لحاظ قانونی اثر را تحت مجوز خاصی منتشر کند.

موافقت با استعلام‌هاEdit

به دلیل تعدد پاسخ‌های مبهم به استعلام‌های مربوط به اجازه‌نامه‌ی استفاده از تصاویر، متون و مانند آن (از قبیل «من به ویکی‌پدیا اجازه می‌دهم تا از عکس‌های من استفاده کند») توصیه می‌شود که از یک موافقت‌نامه‌ی استاندارد در ایمیل‌ها استفاده شود. در ایمیل به این موافقت‌نامه اشاره کنید تا مؤلف/ صاحب حق تکثیر بتواند در پاسخ ایمیل از آن استفاده کند. پیش‌نویس زیر بایستی بر طبق نیاز اصلاح شده و اطلاعات ضروری دیگر بدان افزوده شود. توجه داشته باشید که «اثر» و «مجوز» بایستی در پاسخ ایمیل با مشخصات تصویر و مجوز آن جایگزین شده‌باشد. اگر لینکی به فایل بصورت آنلاین موجود نبود، شما می‌توانید تصویر مورد نظر را با استفاده از الگوی {{OTRS pending}} در کامانز بارگذاری کرده و از مؤلف اثر بخواهید که در موافقت‌نامه به آن لینک دهد.

توجه داشته باشید که شما بایستی متن را در ۳ جا تغییر دهید: لینک به اثر (عکس/فایل صوتی/تصویری)، یک مجوز و تاریخ و نام. همچنین لینکی به تصویر موجود در کامانز که مجوز به آن مربوط است را در ایمیل قرار دهید.

به: permissions@wikimedia.org


من بدین وسیله اعلام می‌دارم که یکی را انتخاب کنید: [نام خودتان] یا [نام دارندهٔ حق تکثیر] خالق و/یا تنها صاحب حق تکثیر انحصاری [اثر را در اینجا توصیف کنید - جزییات اثر را بیان کرده آن را به ایمیل ضمیمه کنید و یا لینکی به آن در اینترنت را ذکر کنید] (می‌باشم/می‌باشد).

من موافقت خود را با انتشار اثر یادشده تحت مجوز آزاد Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International اعلام می‌کنم.

من تأیید می‌کنم که با این عمل به هر فردی اجازهٔ استفاده از این اثر در محصولات تجاری و تغییر آن مطابق نیازشان را می‌دهم، به شرطی که شرایط مجوز و قوانین دخیل دیگر را رعایت کند.

من می‌دانم که این موافقت‌نامه محدود به ویکی‌پدیا یا وب‌گاه‌های مرتبط نیست.

من می‌دانم که مالکیت حق تکثیر و نیز حق انتساب اثر مطابق مجوز انتخاب‌شده، همواره نزد دارندهٔ حق تکثیر محفوظ می‌ماند. تغییراتی که دیگران در اثر اعمال می‌کنند به دارندهٔ حق تکثیر نسبت نخواهد داده شد.

من تأیید می‌کنم که لغو این موافقت‌نامه از جانب من ممکن نیست و اثر مذکور ممکن است بطور دائمی در یک پروژهٔ ویکی‌مدیا نگه داشته شود یا نشود.

[نام و مشخصات ارسال کننده (برای امکان تائید صحت اطلاعات)]
[اختیارات ارسال کننده (آیا شما رئیس، وکیل و یا خود صاحب حق تکثیر هستید)]
[تاریخ]

انواع مجوزها

شما بایستی حداقل یکی از مجوزهای موجود در فهرست مجوزهای آزاد را انتخاب کنید. هدف تمام مجوزهای مورد استفاده‌ی ما مشابه است. شما بایستی مجوز مشخصی را ذکر کنید: مثلاً CC-BY-SA version 3.0 یا Creative Commons Attribution-Share-Alike 3.0 مورد قبول است. تنها بیان Creative Commons license، Creative Commons Attribution-ShareAlike، یا CC-BY-SA (بدون شماره نسخه) کافی نیست. همچنین شما ملزم به استفاده از مجوز دوتایی برای تصویرتان نیستید.


مهم: شما بایستی یکی از مجوزهایی که می‌شود در کامانز بکار برد را ذکر کنید؛ در غیراینصورت موافقت‌نامه معتبر نیست.

آدرس ایمیل

ایمیل‌های اجازه‌نامه را برای تیم اوتی‌آراس ما به آدرس permissions@wikimedia.org بفرستید.

ایمیلی که شما می‌فرستید باید از آدرسی شناخته‌شده باشد. به عنوان مثال اگر شما مجوز انتشار عکسی از یک سایت اینترنتی را ارسال می‌کنید، آدرس ایمیل شما باید از همان سایت بوده و یا در بخش ارتباط با سایت آمده باشد. اگر شما مجوز اثری را که آنلاین موجود نیست را می‌فرستید، بایستی هویت خود را احراز کنید. اگر شما به عنوان وکیل صاحب حق تکثیر اجازه‌نامه را صادر می‌کنید، بایستی بتوانید وکالت ایشان را اثبات کنید.