Open main menu

Wikimedia Commons β

User talk:Hoa binh

Welcome to Wikimedia Commons, Hoa binh!

Category:Photographs by Platforma Obywatelska (check needed)

Hi there, I'm not sure if you are aware, but several months ago I managed to get Platforma to relicence their Flickr stream to Commons compatible CC licence. This took me almost 12 months of hounding them to do so, so I think I did pretty well with this, don't you?

Anyway, there are 1,500 images in Category:Photographs by Platforma Obywatelska (check needed) which need categorisation. I am not full bottle on Platforma politicians, and their descriptions are almost entirely in Polish. Perhaps you would like to take some time out of talking shit about me on other projects, and jump in and help to categorise these valuable Polish images. When categorised the "check needed" category can safely be removed from each image.

You may like to let other likeminded editors such as yourself to also stop talking shit about me, and ask them to pitch in and help with this. I am actively lobbying other Polish organisations and photographers to relicence their works for use on Commons.

Regards, russavia (talk) 12:34, 9 November 2014 (UTC)

P.S. I have also managed to obtain a photograph of the LOT 767 belly landing as described in pl:Awaryjne lądowanie lotu PLL LOT 016 under a free licence, but I am not rushing to upload it and make it available on Commons. To be perfectly honest, I feel that so long as people such as yourself continue to talk smack about me unabated that I am not going to reward such blatant idiocy by uploading one of the most needed photos as it pertains to Polish aviation. Such a shame. Grow the hell up.

Don't hold back. If you want to say something stronger to me than what you did. Tell me what you really think. You know I don't have any respect for people who don't say what they really want to say. It really is the difference between a man and a mouse. So what are you? A man? Or a mouse? russavia (talk) 17:15, 11 November 2014 (UTC)

Blokada

Dzień dobry. Zostałeś zablokowany za dyskusję u użytkownika Russavia. Mam świadomość, że jest to kontrowersyjny użytkownik, ale mimo wszystko na Wikimedia Commons konfliktów nie rozwiązujemy w prezentowany przez Ciebie sposób. Nie będę wnikał w objaśnianie szczegółów, bo dobrze wiesz, co zrobiłeś i że to się kończy blokadą. Tym razem po namowach ustaliłem czas na zaledwie tydzień, ale jeśli nie zmienisz sposobu w jaki rozmawiasz, to kolejne blokady będą już bez taryfy ulgowej. Krzysiu (talk) 20:39, 9 November 2014 (UTC)

dziwne jest, ze admin Krzysiu nie raczył podjąć żadnych działań wobec admina Russavia, którego w/w wypowiedź była świadomie agresywna i prowokacyjna, dotycząca plwiki a nie commons, w dodatku pełna wulgaryzmów i obrażania innych ("mówienie idiotyzmów"). To wszystko nie wywołało żadnego zaniepokojenia Krzysia, natomiast nazwanie zablokowanego na zawsze na enwiki Russavi trollem spowodowało reakcję w postaci blokady na tydzień i groźby dalszej. --Piotr967 (talk) 11:04, 11 November 2014 (UTC)

Naturheilverein Zukunft

odpowiec ...Sicherlich talk 19:40, 4 January 2015 (UTC)

Category:Naturheilverein Zukunft in Stettin

Hej, mam nadzieję, że zawartość tej kategorii Ci odpowiada :) złożyłem też wnioski o zmiany nazwy plików. W sumie można by to dać na niemeckie wikiźródła z prośbą o odcyfrowanie, są jeszcze ludzie, którzy to pismo odręczne potrafią odczytać.  « Saper // @talk »  21:33, 31 January 2015 (UTC)

Odp.

Kiedy będę w tych okolicach zrobię przy okazji zdjęcie komisariatu. Szczecinolog (talk) 10:57, 15 February 2015 (UTC)

Return to the user page of "Hoa binh".